bugün

derya alabora

referandumun hemen öncesinde ve hemen sonrasında haber kanallarında aydın sanatçımız olarak görünüp, yetmez ama evetçi olduğunu dile getirip,hayırcıların faşizm yanlısı olduğunu belirten bayan. hatta bir tartışma programında bedri baykama cırlık cırlık bağırırken daha fazla dayanamayarak kanal değiştirmişliğim bile vardı. özgürlük, insan hakları diye ortalığı inletmişti kendisi. üniversitelerde olan olayları nasıl değerlendirir çok merak ediyorum. örneğin polis dayağı sonucu bebeğini düşüren kız öğrenci, ya da burnu kırılan erkek öğrenci hakkında neden yorum yapmaz çok merak ediyorum. tv'ye çıkıp bu durumu kınama gereği dahi duymamıştır. daha fazla özgürlük, daha fazla insan hakları diye yola çıkıp, en basit protesto gösterisinde darmadağın edilen toplulukların neden sözcüsü olmamıştır? ya da hak hukuk arayışında güçlüden yana tavır alarak bazı zümrelerin gözünemi girmeye çalışmıştır? ya da insan haklarından kendisi ne anlamaktadır? benim düşüncem bu tavırları birileri tarafından yakın zamanda ödüllendirilecektir. artık bir dizimi olur, yoksa filmmi olur bilemem. ama ödülü hakettiği kesindir. bu szölerim sadece bu bayan için değil, örneğin lale mansur ve sezen aksu içinde geçerlidir. taş atan çocukları bu kadar düşünüyorlar, ancak yumurta atan gençlerin başına gelenleri hiç umursamıyorlar. acaba akp üniversite gençliğinin karşısına yer aldığı için korkmuş olabilrlermi sevgili aydın! sanatçılarımız.