bugün

entry'ler (104)

kemal kılıçdaroğlu

emeklerine çabana minnettarız ama kazanamayacaksın yahu %90 kazanamayacaksın.
Ya kazanırsam, bir denesem ?? diyebileceğin seçim bu seçim değil, çıkarın Mansur’u aday, sen sonra başbakanlığa aday olursun, yapmayın bunu bize, bu insanlar ülkenin ellerinden kayıp gitmesine kahroluyor yalvarıyor yeter ya

meral akşener

Ekşiye vpn ile de giremiyorum, bu başlığa geldim ama entrylere kusmak istiyorum.
Kemal kılıçdaroğlu kim ya kim ?? Nedir bu ısrar !!
Millet ekrem ya da mansur diye yanıp tutuşurken kılıçdara ne oluyor hadsiz !! Meral akşenere helal olsun ! Hayatım boyunca ben ve sülalem chpliyiz atatürkçüyüz ! Kemal kılıçdaroğlu emeklerine saygı duyarım ama kusura bakmayın masur yavaş ve ekrem imamoğlu gibi kesin adaylar varken bu kadar desteği ak partililer ak partiye vermiyor.
Ekrem ya da mansur aday olmayan bir seçim erdoğana hediye edilmiş bir seçimdir

kız kankanın poposuna şaplak atmak

Oha arkadaşı için ne hayaller kuruyor millet. Sapık mısınız lan siz

ideal evlilik yaşı

Kariyerini ve hayatını düzene sokmuş 30-40 yaş arası erkekleri, okulunu yeni bitirmiş ya da bitirmemiş, fikirleri yeterince olgunlaşmamış, henüz kariyer yapmamış ya da çalışmayacak “genç ve güzel” kızları evlilik için uygun gören veya görecek olan pipililerin dolduracağı başlık.

yazarların en çok nefret ettiği 3 şey

Yalancı, samimiyetsiz, dedikoducu vs gibi gıcık karakteriler

Şapırdatarak yemek yenmesi/sakız çiğnenmesi

Herhangi bir iş konusunda, o kadın işi, şu erkek işi gibi ayrımcı sınıflamaların yapılması.

sözlüğü bırakmak

son entrymi 4 sene önce, geri kalanların çoğunu da 6 sene önce falan yazmışım, yanlışlıkla sözlüğü bırakmışım galiba. bu boşlukta başka sözlüklerde takıldım (itiraf ediyorum )....

bu bir geri dönüş entrysi. geçmiş zamanlarda yazdığım o korkunç yazılardan ve gereksiz ciddi siyasi entrylerden utanıyorum, ama silmeyeceğim o entryleri dursunlar bir köşede.
velhasıl, ben çok değiştim sözlük, yeniden buralardayım...

oyum ak parti ye çünkü

+Çünkü bulunduğum ülkenin milli, kültürel ve tarihi değerlerinin yok oluşunu zevkle seyrediyorum.
+Çünkü işsizlik oranının artması, insanların açlık sınırının altında asgari ücret alması ve tabii bu sırada bizi yönetenlerin saraylarda yatlarda katlarda yaşıyor olması beni heyecanlandırıyor.
+Çünkü zaten kötü olan eğitim sistemimizin gittikçe koyun üreten fabrikalara benziyor olması hoşuma gidiyor
+Çünkü türk olan ve adı da bu sebepten ötürü TÜRKiYE olan ülkenin bakanlarının cumhurbaşkanı ve başbakanının aslında türk olmayışı, ve türk kelimesinden rahatsız olmaları beni rahatlatıyor.
+Elinde kuran dilinde iman cebinde haram para olan adamların şehir şehir gezip din tüccarlığı yapmaları, din konusunda epey bi hassas olan ve bir o kadar da cahil olan halkımı Allah allah inşallah diyerek kandırmaları beni etkiliyor
+kadına şiddetin gün geçtikçe artması, hafifletici ceza, tahrik indirimleri, eskisine oranla sokağa daha da korkarak çıkan kadınlarımız, analarımız bacılarımız, daha da korksunlar, iyice kapansınlar, dışarı çıkmasınlar istiyorum.
+En az 10 senesini tıp fakültesine (6+4 uzmanlık) adamış insanların şiddet görmesi, devletten aldıkları yetersiz maaşla (verdikleri emeğe kıyasla) yaşamaya çalışmaları, 36 saat nöbet tutup köpek gibi çalıştırılmaları beni memnun ediyor.
+Ha bu arada yol yaptı köprü yaptı falan diyosunuz ya, onlar da bizim paramızla yapılmadı. Sürekli bir borç halindeyiz. Ekonomimiz bize anlatıldığı gibi değil. Tarım mahvolmuş durumda. Üretmiyoruz, cari açığımız gittikçe büyüyor, borcu borçla kapatıyoruz. Telefon elektrik petrol şirketlerimiz özelleştirilip yabancılaştırıldı.Marmaraya bi köprü daha yapılıyor ve bunu yabancı bir firma yapıyor, sanırım geçişlerde de 30 dolar falan ödeyecekmişiz. Öğretmenlerde işsizlik diz boyu.. Arkadaşlarım mezun oluyor bu sene, potansiyel işsizler mesela.. Evet hemen hemen herkes üniversteye gidiyor artık kültürlü birer işsiz olabilmek için ya da kültürlü "ev hanımı " olabilmek için..
Madende çalışan işçiler var mesela, hani "ölüm fıtratındaydı" onların (!) somadaki büyük patlamadan sonra kurtulan işçiler belli bi zaman sonra, hiç bir önlem alınmadan tekrar girdiler yerin altına... Daha sonra başka bir yerde tekrar bir patlama daha oldu.. işte bu yüzden akpye oy veriyorum. (!) yere düşene bi tekme de ben vurabilmek için, çiftçiye bi tekmeyi de ben atabilmek için, kadınlara şiddeti desteklediğim, ülkemden ve yobazların diline kalmış yüce tarihimden nefret ettiğim için.. Yüce islamı 3 5 cahilin diliyle tartışmak, dokunurken içimin titrediği KURAN ı erdoğanın elinde din pazarlaması yaparken görebilmek için. "Durmak yok yola devam.."

yazarların wifi isimleri

unknown.

ezan okunurken hayvanların bağırması

hayvanların ses algısı bizimkine oranla çok daha farklıdır, mesela depremden önce köpekler yer altındaki sesleri duyup panik olurlar, uluma, yeri dinlemeye çalışma, toprağı kazma, kümeleşme vs.

abi kardeş ilişkisi

Tuhaf bir ilişki. Hele sağda solda iyi anlasabilen abi kardes gördüğüm zaman daha da kiskaniyorum. Iliski bile denemez ki, resmen iletisim kopuklugu. Arkadaslariyla gecirdigi vaktin binde birini bana ayırmış olsaydi en azindan birbirimize yalandan hal hatir sorma leveline atlayabilirdik. Baska insanlarin yaninda yalandan vicik vicik davranir, yalnız kaldigimiz zaman emir vermekten baska bir sey yapmaz. Ha bi de annemle babamin yanında bir iki espiri yapmaya çalışır ki ilgiliymiş gibi gözüksun diye. Herkes isine gore.. abim mi ? Hayir sadece biyolojik kardeşim.

ingilizce tıp

öyledir ya da böyledir. tıp bir bilim dalıdır ve bu bilimin de dili ingilizcedir. ingilizce tıp okuyanlar çok iyi bilir ki türkçe notlar çok da uydurmasyon gelmektedir. kaldı ki tıp üzerine yazılan kitapların çoğu ingilizcedir ve bunların sadece bir kısmı türkçeye çevrilmiştir. ha ben ssk doktoru olmak istiyorum diyorsanız başka. ama kariyer yapmak istiyorum diyorsanız ingilizce şart.

barbara palvin

benden 1 ay önce doğan bu insanla aynı dünyada yaşamaktan utanıyorum.

sözlük yazarlarının doğduğu ay ve burçları

kasım- akrep.

yazarların burçları

AKREP...

metin feyzioğlu

Tayyip oyle bir noktaya gelmis ki artik ne saygi ne edep ne usul tanıyor. Yazık hala sağda solda ustam diye gezen beyinlere..

edepsizlik yapıyorsun

Eleştiriyi sadece megalomanlar hakaret olarak algılar. Kaldı ki hiç bir hırsız ya da katil edep kelimesini ağzına alamaz. Ayrıca Feyzioğlu da tüm edep ve saygı çerçevesinde yapmıştır konuşmasını. Haa siz tayyibe tapıyorsunuz zaten. Orası başka.

bitter çikolata yiyen zevksiz

çikolatadan anlamayanların ısrarla savundukları iddia. halbuki kahve ile ne de güzel gider. ısırmayacaksın onu, dil ile damağın arasında tutup kendisinin erimesini bekleyeceksin. o eridikçe haz alacaksın, mutlu olacaksın, kendinden geçeceksin. kafanı koltuğa dayayıp gözlerini kapatacaksın. usul budur, adet budur.

anadolu türklerin değil müslümanlarındır

hayır, aborjinlerindir !

şapla şekeri karıştırmak

ne ile neyi karşılaştıracağını bilemeyenlerin yaptığı olay. bkz : mühendis doktor karşılaştırması, atatürk tayyip karşılaştırması, komşunun çocuğu ile kendi çocuğunu karşılaştırmak vs.

ismet inönü vs recep tayyip erdoğan

ismet inönü : kurtuluş savaşlarında başarılı rol oynamış, iyi bir komutan, kötü bir siyasetçi. recep erdoğan: dini kullanarak siyasette başarı kazanmış, hırsız ; apo ile aynı masaya oturmuş, bölücü, terör yanlısı ; kötü bir siyasetçi, vatan haini. "şapla şekeri karıştırmayın gençler ! "