bugün

sahip köle ilişkisidir.
çay getir, sırtımı kaşı, masaj yap vs. emir kiplerinin havada uçuşmasına sebep olur
abi için ne kadar sinir bozucu, uyuz ve bir takım sıfatlar yüklü olsa da, kalbinin bir kösesinde sevgi hazinesini sabit kılan bir iliski.
bir abi ve bir kız kardeş sahibi olarak söyleyebileceğim şudur ki: kardeş için sahiplenme, abi içinse paylaşma ve sırları paylaşma durumudur.
Tuhaf bir ilişki. Hele sağda solda iyi anlasabilen abi kardes gördüğüm zaman daha da kiskaniyorum. Iliski bile denemez ki, resmen iletisim kopuklugu. Arkadaslariyla gecirdigi vaktin binde birini bana ayırmış olsaydi en azindan birbirimize yalandan hal hatir sorma leveline atlayabilirdik. Baska insanlarin yaninda yalandan vicik vicik davranir, yalnız kaldigimiz zaman emir vermekten baska bir sey yapmaz. Ha bi de annemle babamin yanında bir iki espiri yapmaya çalışır ki ilgiliymiş gibi gözüksun diye. Herkes isine gore.. abim mi ? Hayir sadece biyolojik kardeşim.
ergenlik yillari kanli bicakli gecerken yetiskin bir birey olunca hayattaki en iyi dostluk iliski yaratan durumdur.
Kağıdı yuvarlayıp bantla nizami bir şekilde sararak top haline getirilmesi ve organize bir şekilde plastik bir sandalyeden yapılma kaleye gol atma çabaları ile aklıma kazınan o samimi, basit ama gerçekçi, candan ilişki.
daha çok abiye göre değişendir : https://www.facebook.com/video.php?v=862113737172065
aile fertlerinden biri veya ikisi kaybedilip bok gibi ortada kaldıklarında o kavgalarını görürüm. aile içi abi kardeş kavgaları çok oluyor. ancak yaş büyüdükçe hayatın karşısında dimdik duranlarda oluyor. abi kardeş arası bağı çok önemsiyorum. gerçekten de kuvvetli bir bağdır ve değerini kişi ne kadar erken fark ederse o kadar iyidir.
erkek kardeşimle aramda 20 yıl var. söyleyin bakalım bu nasıl bir bağ? 3 yaşında.
En baba ilişkidir beraber herşeye göğüs gerersiniz daha güçlüsünüzdür.
kardeşim üniversitede okuyor haliyle paraya ihtiyacı oluyor. bir para istemesi var şerefsiz kartın fotosunu çekip atıyor. ha samimiyet var dibine kadar. amk senin fatih özledim seni gel de gezelim hacı.
kötü günde belli olur.
hele sağlam yiğit bir abin varsa.
bir gölgedir o bir sığınak bir can simitidir.
yakalar seni saklar korur incilmene izin vermez.
belki ilk kez canlarınızın aynı olduğunu anlarsın.
Hiç yaşayamayacağım ilişki.
abim olmadıgından dolayı merak ettigim ilişkidir.abim olsaydı fena olmazdı güzel geçinirdik benden vefalısını arasa bulamazdı heralde.
En büyük avantajlarından biri abi kişisinin tişörtlerini çalıp salaş bir şekilde mutlu mesut yaşayıp gitmektir.
dünyanın en güzel ilişkisidir. hele de kız kardeş abi ilişkileri tadından yenmez. ilk aşık olduğun erkektir. örnek aldığın onun gibi olmak istediğin her kızdan kıskandığın kişidir. arada çok yaş farkı varsa erken yaşta ayrılmak zorunda kalırsın. ne kadar başarılı olsa da iyi bir işi olsa da yanında olmasına hiç bir şeyi değişmezsin. evleneceği günü düşünmek bile içini burkar. annen yetmezmiş gibi başka bir kızla daha paylaşmak zorundasındır çünkü. askere gittiği gün dünyan kararır sanki. hele de hakkari ye gitmişse. gün gün saat saat sayarsın gelmesini. ettiğin kavgaları bile özlersin. sen bana on kere vur ben sana bi kere vuruyum iddialarını bile özlersin. maaşını alıp cebine para sıkıştırma çabalarını görünce dünyanın en şapşik insanını görürsün aynı zamanda karşında. erkekleri çok çabuk çözersin. ne demek istediklerini nasıl bir kız istediklerini çok erken yaşta öğrenirsin.
abiler bir tanedir.
köle sahip ilişkisidir, net.
tek abi zaten katlanılmazken 2 abi ile hayatınız cehenneme dönebilir. hele abiniz hem yurt dışında yaşıyor hem de buna rağmen hayatınıza müdahale ediyorsa.
özetle çekilmez ilişkidir.
Abi kiz kardes iliskisiyse, abinin bilgisayar oynarken yaninda kiz kardesin seyretmesidir. O yuzden abisi olan kizlar genelde bilgisayar oyunlarina duskun olurlar.
bilgisayar uzmanı bir abiniz varsa ne bok olduğu tam anlaşılmayan ilişkidir. iyi bir şeyler yapıyordur heralde, diye düşündürür.
sikko bi olaydır daha ergen amınakoyim dar paça pantolonun altına beyaz converse giyiyor ergenmisin olm sözlükte dalga geçiyoruz senin gibileriyle dediğimde bağırıyor enayi sen çocuksun ne anlarsın diyor kötü eleştri yaptığımda ise küsüyor siz şükredin ak.
kast sisteminin en belirgin olduğu ilişkidir. abinin yerini aratmayan iki adet kuzeniniz varsa da aynı şeydir. isteklerini yerine getirmediğiniz zaman 2 çift çorap top yapılır ve suratınız nişan alınır.

bıktım sözlük
Yeri geldiğinde abi '' kendi yemez'' kardeşine verir.

-Abi bana bi 20 lira versene hatunu yemeğe götürcem
+ oha napcan lan ? 20 mi ? neyse al şu 50 lirayı kral yere götür.
Kalk su getir...

Benim kardeşimin adı neydi lan?
Benim ve kardeşim için abi kardeşlik ilişkisinden öte ilişkidir. Benden kendisi 10 yaş küçük. Durumumuz kötüydü annem ve babam çalışıyordu.Bende kardeşime bakıyordum okuldan gelince.Bezini değiştirdim beberonunu hazırladım ilk sözü abi olmasını gözlerimle şahit oldum.
Ne zaman biri sorsa anneni mi babanı mı daha çok seviyorsun diye abimi der her zaman.Canım kardeşim benim ya.Uzaklarda kaldım son zamanlarda.
genellikle ilişkiden ziyade sömürü şeklinde ilerler.