bugün

su an içinde bulundugum eylem.
iki gunlugune konuk oldugum sozlukte f harfinin onemini gosteren sazanlara tesekkuru borc bilirken,gonullu olarak sazanlık yapan ya da oltaya gelmemiş tum yazarlara yazarlık yasamlarında basarılar dilerim.
hadi eyvallah.gorusz,kib.
güle güle denilesi başlık.
ortamda aradığını bulamamış olmanın, ya da tam tersine istediğini elde edip yeterince eğlenmiş olmanın verdiği mutlulukla yeni sozluklere dogru yol alırken soylenen son sozler.
tüm sözlüğü okumayı bitirip, iki de entry girdikten sonra aldığım karar. olayı dramatize etmek ya da tirad atmak istemiyorum ama sormadan da edemyecem.bu ne lan?
captain blacki ve sarapı bırakmak kadar zor olunası durum
(bkz: kimsin sen)
ben bıraksam da o beni bırakmıyor denilesi sigaramsı başlık.*
süper bir olay. herkes bu duyguyu bir defa da olsa tatmali. tabii sonra geri dönmek sart. adiniza "sözlüge geri dönsün kampanyasi" acilmasi da lazim. bi dahakine onu da isterim.
sen gitmiyosun , ben kovuyorum
(bkz: son haftaların liste başı şarkısı)
son zamanlarda "moda mı oldu?" diye düşündüren eylem.
büyük beklentilerle sözlüğe adım atanların gerçekleştirdikleri eylem. tek taşını kendin alacan. devir böyle.
(bkz: sözlüğü bırakıp namaza başlamak)
sessiz sedasız olması gereken eylem. "Bak giderim haa" tadında bir göndermedir ki cidden insanın sinir katsayısını artırır. Giden adam sessizce gider , merasimle değil. Kaldı ki bu gidiş iki taraf için de pek fazla bir kayıp olmaz.
(bkz: istesem şimdi bırakırım)
sevine sevine üye olmuş yeni yazarın görünce şaşırdığı başlık.
-amanin yoksa bir gün bende mi bırakacağım?
-ne gibi bir sebeple sözlüğü bırakırım?
-bırakmaktan bahsetmeyin daha ben yeni geldim.
-ben birgün seni bırakmak için sana gelmedim.bir nevi ben seni unutmak için sevmedim
(bkz: geri dön)
bir de söylesi var: (bkz: sözlügü birakamamak)
(bkz: sozluk bana akıllı bul lan allahsız)
mesele beratulanberat vakası sözlüğü bırakma nedenidir.birisi üfürükten başlıklar açıyor ve onlarcamızda sazan avlamaya yönelik ortaokul zeka seviyesindeki bu teşebbüsü ciddiye alıp onlarca entry giriyoruz, şahsı da popülerleştiriyoruz.şahıs için bir günde 4 sayfa nickaltı entry girilmiş oluyor.

genel olarak entrylerimiz de ''forum a..na korum'' havasında olunca, sözlüğe ciddi ciddi birşeyler yazmaya çalışan, elbetteki doğru tespitleri ile beraber yanlış tespitleri de olabilen, ama bilgilenme/düşünme/tartışma zemininde olmaya çalışan yazarlar da biraz da nazlı bir edayla sözlüğe veda ettiklerini duyuruyorlar.bizler bu arkadaşlarımızın gitmesini istemiyoruz.birçok konu da benimle taban tabana zıt şeyler yazan arkadaşlarımızın da gitmesini ben istemiyorum.yoksa sözlük çekiliğini kaybedecek ve biz burda kalanlar olarak ''sözlük var ya sözlük'' ''eee???'' ''sana girsin'' tadındaki mizah anlayışımızla espiriler yapmaya devam edeceğiz.
(bkz: üyelikten istifa)
daha mühimi; (bkz: hep birlikte sözlüğü bırakmak)
son günlerde pek bir moda olan durumdur.
(bkz: internet sitesinden istifa etmek/#1398833)
Gidene güle güle (bkz: ybsg) *
kalan sağlar bizimdir (bkz: sozluk seni seviyorum) *