bugün

entry'ler (77)

türkiye ye arabayla gelen geri zekalı gurbetçi

muhtemel uçak korkusu olan gurbetçi.

gidiyorum diyene hadi sağlıcakla demek

gelene hoş gel, gidene boşver.

ilkokulun vazgeçilmezleri

biz biz arabacıyız, önümüze geleni ezeriz. hey gidi günler, çok kişi ezmişliğim vardır. ezdiklerim arasında hala yaşamayı başaran varsa hepsinden özür diliyorum.

balık krakerle balık tutma dersleri

sonunda balık kraker yemek varsa ben varım.

recep tayyip erdoğan ın ikinci atatürk olması

ufak at da civcivler de yesin. güldürme beni corç.

kızların yakışıklı erkek görünce verdiği tepki

(bkz: benjamin button) filminde (bkz: brad pitt)'i motorsiklet üstünde gören kızların verdiği tepki en güzel örnektir. tüm salondan gelen ses wuuuu olmuştu.

fransızca

gün geçtikçe öldüğü söylenmesine rağmen hala diplomasinin iki başat dilinden biridir. latinceden kalan diller arasında en az bozulan dil olduğu söylenmektedir.

din dersi hocasinin adinin meryemana olmasi

hristiyan olan bir ülkede, hristiyanlara verilen bir dersten bahsediyorsak sorun yaratmayacak bir durumdur. hatta takdir toplaması muhtemeldir.

akp demokrat parti benzerlikleri

bu iki parti de çoğunlukçuluğun bir eseridir. arkalarındaki yüksek oy oranına dayanarak bu iki parti ve bu iki partinin liderleri diktatör tavırlar konusunda bir çok ortak noktaya sahiptir.

carsafli kadina chp dayagi

hoşgörüsüzlüğün, ötekileştirmenin bir örneği. çarşafa, türbana kamusal alanda karşı olmak ya da özel hayatta sevmemek başka şey; saygısızlık başka şey. chp'den farklı bişi beklememek lazım. kendini ortanın solu olarak gören ama solla alakası olmayan statükocu, şekilci parti.

cumhuriyet okuru

muhtemel chpli, muhtemel sosyal demokrat kişilik.

yazılı sorularına verilmiş ilginç cevaplar

+Kurtuluş Savaşı sırasında kurulmuş yararlı cemiyetlere örnek veriniz.
-Şoförler Cemiyeti...

1 milyon 750 ton komur dagitmak

(bkz: bana balık verme balık tutmayı öğret)

lafim pkk ya deyip kurtlere hakaret edenler

densizler topluluğuna bir örnek daha. birlikte, kardeşçe yaşamak varken vurmak, öldürmek niye diye sorası gelir insanın.

kürk mantolu madonna

bir oturuşta bitirilebilecek kısa ve akıcı bir roman. sabahattin alinin eseridir. konu sabahattin aliyse gerisi teferruattır.

ilkay akkaya

ses güzel, yorum güzel. politik duruşuyla da sevilen bir sanatçıdır. yolu açık ola.

nazım hikmet ran

büyük bir değerdir. sadece şiir yazmadığı da bilinip diğer eserleri de okunmalıdır.

ibrahim tatlıses mali erbil seda sayan esra ceyhan

al birini vur ötekine dedirten şahsiyetler. kendilerini izlettirmeyi başardıkları için ya onlar çok akıllı ya da onları izlediğimiz için bizler çok salağız. yazıklar olsun bize.

hayko cepkin

tarzı sert, kendisi ise yumuşak başlıdır. ermeni asıllı türkiye cumhuriyeti vatandaşıdır. müzik eğitimine kilise müziği eğitimi alarak başlamıştır.

yasemin mori

son dönemlerde çıkmış en iyi albümlerden biri kendisine aittir. farklı bir tarzı vardır. severek dinliyoruz efendim. başarılarının devamını diliyoruz. yeni parçalar bekliyoruz.