bugün

YAZILI SINAV SORULARINA ÖĞRENCiLERiN VERDiĞi iLGiNÇ YANITLARDAN SEÇMELER.

-Kasabayı kim yönetir?

Şerif ve adamları. (Kamil/ilkokul-5)

Kasabayı ihtiyarlar heyeti ve köy bekçisi yönetir. (Yavuz/Ortaokul-2)

-Destan nedir?

Destan ulusların kahramanlık, cinsel ve birazda ahlaksal servenleridir. (Bora/Lise-1)

-Dört halife devrinde --Hakem Olayını-- açıklayınız.

Hazreti peygamber efendimiz zamanında yapılan maçta kavga çıkmış. Müşrikler Müslümanlara saldırmış, bu olaya hakkem de karışmış. En son kararı da hakkem vermiş. Onun için bu olaya hakkem olayı denilmiştir. Maçlarda üç hakkem vardır. Maçı kontrol eden hakkem, orta hakkem, yan hakkem. (Cemal/Ortaokul-2)

-Karadeniz bölgesinde yerleşme ve göçü anlatınız.

Karadeniz bölgesinde yerleşim az ve insanlar seyrektir. Geçim sıkıntısı yüzüzünden insanlar yeryüzünden göç etmek zorunda zorunda kalmıştır. insanlar önce dağlara sonra ovalara en sonrada yeryüzünden göç etmek zorunda kalmışlardır. (Fatma/Lise-2)

-Madenlerle ilgili kuruluşlarımız nelerdir?

iki tanedir. Maden delik arama enstitüsü ve perakende Anonim Ortaklığı (PAK). (Arzu/Ortaokul-2)

-Boğazlarımızın derinliği ne kadardır?

istanbul boğazı az biraz derindir, çanakkale boğazı ise çok çok az biraz derindir ve aralarında dünya kadar fark olmasıdır. (Seyit/Lise-2)

-Ova nedir?

Dümdüz ve ucsuz bucaksız şahane yerlere ova denir. (Hakan/Ortaokul-2)

-Hızlı nüfus artışının zararları nelerdir?

Bence hızlı nüfus artışı çok kötü bir şey çünkü hep çarpık kentleşme, peçe kondu, ekonomik sorunlar. Eğer biz 10 kardeş olsaydık kötü olurdu. Zaten babamın işi kötü gidiyor yakında 4 kardeş olucaz üç iken. Ya ne buluyorlar çocukta, ha yapmışsın ha yapmamışsın. Daha çok var ama zaman yetmiyor. (Sevda/Ortaokul-1)

Çevre kirliliği, gürültü, insanların küfürleri, cağillik, işsizlik, kötümserlik, çok cocuk, ekonomik durum, hilekarlık, hak yemek, emek yemek. Yok, bir şey yok. Bu ülke düzelmez. (Murat/Ortaokul-1)

-Kenar deniz ne demektir?

Ben kenar deniz gördüm. Benim teyzemin kenar denizi var. (Yunus/Ortaokul-2)

Bir evin karşısındaki denize kenar deniz deniz. (Eda/Ortaokul-2)

-Bir yerin turistik alan sayılması için gereken şartlar nelerdir?

Turistlerin Turist olması, yerlerin temiz olması ve Turistlerin yatıp kalkması gerekir. (Selda/Ortaokul-2)

-izmir limanı ile istanbul limanı arasındaki farklar nelerdir?

izmir limanı ürünlerin iç ülkelere, istanbul limanı ise dış ülkelere limanlandığı yerdir. Ege limanı pencere marmara limanı kapı gibidir. Üstelik pencerenin kapıdan daha güzel olmasıdır. (Saygın/Ortaokul-2)

-Ormanların korunması için neler yapmalıyız?

Vahşi ve yırtıcı hayvanları ormana sokmamalıyız, zehirli ve yırtıcı yılan ve bitkilerden arındırmalıyız. (Fatma/ilkokul-5)

-Kıyamet günü ne demektir?

Kıyamet günü yani gerdek gecesidir. O gün her şey çok kötü olur. Bütün gece kıyame kopuverir. (Serpil/ilkokul-5)

Kıyamet günü her şeyin kıymetli olduğu bir gündür. (Kemal/ilkokul-5)

-Mübarek geceler hangileridir, yazınız?

1. KINA GECESi

2. GERDEK GECESi

3. DOLUNAY GECESi (Hatice/ilkokul-5)

-Alüvyon nedir?

Topraklar dere kenarında toplanıp toplanıp giderler. En sonunda topraklar toplanıp toplanıp gitmezler. Gitmezlerse Alevinyon denir. (Ali/Lise-2)

-Çevre kirliliği canlıları nasıl etkiler?

Çevre kirliliğinden, dünyadaki insanların 100/90'nı sakat 100/10'u ölmüş. Çevre kirliliği insanlara sakıncalıdır. (Melek/Ortaokul-1)

-Zigot nedir?

Çok ayıpçı bir şeye denir. (Esma/Lise-1)

-Mustafa Kemal'e Başkomutanlık görevi neden verildi?

Daha cesaretli, kurnaz akıllı, kurduğu pilanlar, öbürkülerden iyi savaşmayı bildiğinden, halkla iyi geçindiğinden komutanlık verildi. (Halil/Ortaokul-3)

-ikinci inönü savaşını anlatınız.

Yunanlılar inönüyü ele geçirmek istiyordu. Afyon, Eskişehir üstünden gittiler. Yunanlılar 31 mart sabaha karşı savaş açtılar öğlen zamanı zaiyatıverip gece karanlıktan yararlanıp geri çekildiler. Akşam vakti sabaha kadar hazırlanıp bir nisan sabaha karşı günü yine saldırdılar. Bir nisan akşam vaktinde bu zafer çok iyi savaş veren Türklerin olmuştu. (Fatih/Ortaokul-3)

-Erzincan'daki depremzedeler için neler yapmalıyız?

Oraya gidip, depremzedelere yardım etmeliyiz, hal hatırlarını sormalıyız. Depremzedelerin sobalarını yakmalıyız, yorganlarını üstlerine örtmeliyiz. Açıkanlara çorba filan içirmeliyiz.(Melek/ilkokul-5)

-Ova nedir?

Çukur mukur gibi yamukluklara ova denir. (Ali/Ortaokul-2)

Boş ve yamuk araziye denir. (Fatma/Ortaokul-2)

Yaylaya benzeyen, şehirden uzak kimsenin gitmediği, yazın ter atmak için yerler ovadır. (Yavuz/Ortaokul-1)

-Marmara Bölgesi'nin coğrafi konumunu anlatınız.

Bölgede daha iyi yeryüzü şekilleri bulunur. Bölge Hötrd ve benegramdan meydana gelmiştir, bütün sinema artistleride burada bulunur. (Adem/Lise-2)

-Bulgarlara karşı kim savaştı?

Bulgarlara karşı Çakırkeyif Ali paşa savaştı. (Selin/Ortaokul-2)

-Marmara Bölgesi'nin iklimi nasıldır?

Mamrara bölgesinde miki iklim tipi görülür. Yumuşakımsı bir iklim olduğundan tabiata dayanır. (Ferda/Lise-2)

-Ermeni (Doğu) sorununu açıklayınız.

Osmanlı Devleti altında yaşayıp ekmek yiyen Ermeniler kendi kendilerini kışkıtmaları sonucu doğu anadoluda huysuzluklara başladılar. Mustafa Atatürk paşa düşmanla başedebilmek için Kamil Karabekiri Ermeni üzerine doğrulttu Ermeni yenilip barış istedi. Böylelikle en iyi sonuç osmaninin oldu. (Pınar/Ortaokul-2)

-Fabl nedir?

Bilinmiyor... (Ali/Ortaokul-2)

insanların hayvan gibi konuşup hayvanları taklit etmesine fabıl denir. (Sema/Ortaokul-2)

-Yönümüzü nasıl buluruz?

Yolda gidiyorum bir adama rastladım aha bu yoldan gideceksin dedi giderim. Sora sora Bağdatı bile bulurizki. (Recep/Ortaokul-2)

-Kazasker nedir?

Yolunmuş kaza kazasker denir. (Cemal-Ortaokul-2)

alıntıdır.
dört büyük kitabın adını yazın.
1-ansiklopedi.
2-sözlük.
3-kolej sınav kitabı.
4-kalın roman kitapları.

'ki'nin kullanışına örnek veriniz.
benim ki onun ki'nden bütük.

menemen olayını yazınız.
nakşi kendi talimatından elimiş mehmet cahillerle menemene koşa koşa geldi.amaçları yuvaları yıkmaktı.atatürk bunu duyunca elmiş mehmetin sıkı baskısına meydan okumuşlar.o zamzn ölünüyormuş savaşlarda, onlarda ölmüş.

hz. muhammed (sav) hendek savaşını neden yapmıştır?
hendeklerde su kalmadığı için.

selçuklular yıkılınca anadoluda hangi türk devleti kuruldu?
barbunya devleti.

hücre nedir?
hücre en küçük yapı birimidir.gözle görülmez.mikroskopla dikkatli bakmak lazım.eğer bizim baktığımızı görürlerse kaçarlar.
(bkz: dikkat yazılı var)
bizzat tarafımca yapılmış.
'integrali çözülür denklemde yerine yazılır.integrali alamadım.'
ve tam puan alınan bir sorudur.
soru:"kulak ne iş yapar?"
cvp:"duymaya yarar."

soru:"göz ne iş yapar?"
cvp:"görmeye yarar."

soru:"beyin ne iş yapar?"
cvp:"KAPICI"
(bkz: sinav kagidina bkz vermek)
yazılı kağıdına bir türkiye haritası çizilmiş. üç üstte üç altta boş çizgi var.
"haritadaki boşluklara rüzgarların adını yazın. (her doğru cevap üç puan)"
doğru cevap şöyle olmalıydı:
karayel/yıldız/poyraz
lodos/kıble/samyeli

benim yazdığım şey:

karayel/karayel/karayel
karayel/karayel/karayel
*
din kültürü ve ahlak bilgisi sınavı.
soru: islamiyete yön veren mesheplerin kurucuların isimlerini yazınız.
cevap: kuddusi müftüoğlu.
soru kağıtları tüm sınıfa dağıtılır. üst üste lise son sınıfta 2 yıl kalan arkadaşımız sınav kağıdına şunları yazar;

- hocam, hoş soruların hiçbirinin cevabını bilmiyorum. sorular çok önemliyse çalışırım geçerim bu dersi. ama babamın söyledikleri çok önemli.

baba ;

- eğer bu sene de sınıfta kalırsan okul bitmezse alırım okuldan besaneye bakıcı olarak gönderirim.

- hocam babam sorulardan daha gerçekci.

olayın en ilginç yanı ise hoca yazılı notlarını okurken ki durum.

- x arkadaşımız besaneye bakıcı.
+Can you tell me any crazy holiday stories that have happened to you?
-yes ı can
-atatürk ne yaptı?
-ne yapmadı ki?
-neden mevsimler oluşur?
+neden olmasın?
questions 1 : i ... hear you cry, when your fly!
fill in the blanks with the correct words.
answer : i correct hear you cry, when your fly!...
ingilizce sınavıdır. türkçe kelimelerin ingilizce karşılığı istenmektedir.

baykuş-- mr.bird*
soru-risk nedir?
cevap-budur.
hangi sınavda, ne amaçla, hangi tarihte gerçekleştiği bilinmemektedir ama tam puan aldığı rivayet edilmektedir.
`http://www.40ikindi.com/birincidonem/3/mizah1.htm`
soru:kroki ve plan nedir?
cevap:pilan kuşa bakıp çizilmiş ölçek dahilidir.kroki ise bir yerin kabasalak çizimidir.
not:orta1
lise zamanlarımdan kalma bir cevap vardır ki hatırımda yıllardır hatırladıkça gülerim.

soru: hz. muhammed'in amcasının adı nedir?(gibi bir soruydu, ya da ilk halifeyi falan soruyordu işte)
cevap: michael jordan.

bir de hoca bu arkadaşı sınıfta deşifre etmişti kendiside gülerek:

"lan oğlum, lan ozan, oğlum yanacan lan ehehe" şeklinde.*
Soru(n):Kadı'nın görevleri nelerdir?
içses: yuppii sürpriz soru amuğaaagoyyim.
Cevap:evlenmek,çocuk doğurmak, yemek pişirmek, su getirmek vs..
*
soru: beynin görevleri nelerdir?
cevap: valla beyim çalışmıyo bende ilkokul diploması almak istiyorum.ne olur bana diploma verin.
(bkz: risk nedir)
kimya sınavında hidrojene 4 bağ yapılması akabinde hocanın kafayı yemesi.
ingilizce sınavında meyve resimlerinin altına isimlerini yazması istedik. ilk resim muz, çocuk yazmış: banana
ikinci resim çilek: sanana
üçüncü resim elma: onana

sınav kağıdını okurken önce şoka, sonra gülme krizine giriyoruz. bu kez çocuğu çağırıp sormaya da cesaret edemiyoruz. kim bilir ne yumurtlayacak?!
şimdi gülünen ama büyük ihtimalle zamanında, cevabı veren öğrencilerin, bütün sınıf önünde aşağılanmasına ve temiz bir dayak yemesine neden olmuş cevaplardır.

- gülenay gel kızım buraya, kasabayı kim yönetir? bir de bütün sınıfın önünde söyle bakalım.
+ şerif ve adamları hocam, filmde gördüm.
- * aferin benim gerizekalı kızım, sen benim verdiğim ödevleri yapmak yerine film seyretmeye devam et e mi. embesil.

işbu entry'de herhangi bir abartma bulunmamaktadır. bizim çocukluğumuzda * böyleydi. şimdi de pek bir şey değiştiğini sanmıyorum.
girişimcilik nedir tanımlayınız ?
el cevap:hocaya boş kağıt vermektir. not: siz daha iyisini biilrsiniz ama.
*gerçektir 2007 -2008 öğretim yılı.
soru: kamu tüzel kişiliğini açıklayınız?
cevap: eee, hocam valla herhalde kamuda çalışan kişidir, memurdur yani.
soru: bir iletkenin direnci neye bağldır?
cevap: elektrik direğine.

soru: sürüngenler nasıl ürerler?
cevap: sürünerek.

(ne yazık ki 6.sınıf)
güncel Önemli Başlıklar