bugün

entry'ler (257)

yazarların şimdi dinlediği şarkıdan bir cümle

bakalım dünyadaki resmimize.

sözlük yazarlarının itirafları

yaş geçtikçe insan ağırlaşıyor be sözlük. insan bazen sanıyor ki herkes böyle. Yok be gerçekten değil. Hala derdimi anlattığımda suratıma aval aval bakan arkadaşlarım var. Derdimden değil he ömründe dert görmediğinden. insan şaşırıyor sözlük nasıl olurda ben bunları çekip bunlarla yaşarken o adam hiçbişey çekmemiş yaşamamış tabi haliyle ne anlatsak anlamıyor. Hani ister istemez adaleti sorguluyor insan ve bir yerde eşitleniriz elbet diyor inancından..Kötü veya iyi eşitleneceğiz değil mi.Sadece ben geçmeyeceğim bu yollardan, sende geçeceksin değil mi. Gerçekten bazen birinin suratına bende aval aval bakıp anlamamak istiyorum. Ama tecrübeyi silemiyor ki insan. Yaşamışssın bir kere dert çekmişsin yada hala çekmektesin. biri birşeyi anlattı mı aptala değil abdala bağlıyorsun direkt. gidişatı bugün hoş görmedim sözlük bakalım hayat ne gösterecek.

sevmemek ama saygı duymak

iş yerinde kavga,gürültü çıkmasın diye hep yapılması gereken durumdur. iş arkadaşını sevmezsin belki yöneticini de sevmezsin ama onları saygıyla dinlemeli ve çalışmalısın. Çünkü ailenden,eşinden çok ne yazık ki iştesin ve o aptal insanlarla iyi anlaşmalısın.*

5 liraya kitap satmak

korsan olduğu düşünülürse büyük yanılgıya düşülecek kitaptır. Korsan kitap alımına engel olmak için bazı yayınevleri orijinal kitapları özellikle korsan kitap satan yerlere gidip 5 liraya satışa sunmaktadırlar.*

bazen öyle sıkıcı günler oluyor ki sözlük. Böyle işe gidiyorsun mal gibi.işten eve geliyorsun mal gibi. Durup şükrediyorsun Allahım çok şükür verdiklerine diyorsun ama böyle ne zamandır istediğin ama olmamış dileklerin de içinin bir köşesinden 'söyle söyle bak kabul etmedi hala duanı bidaha söyle'' diye dürtüklüyor. Sanki o anda dua etsen anında kabul olacakmış gibi. Bazen insanın canı hakikaten hiç bir şey istemiyor. Ya da bok var bu kadar çok irdeliyoruz hayatı da anı yaşamayı beceremiyoruz.

An itibariyle seçim sonuçları açıklanıyor. Eniştem 'diğer' olarak tanımlanan partilerden birini tutuyor.

az önce aramızda geçen diyalog;

Eniştem : bak gördünmü yüzdemiz nasıl artmış dimpledrop heyheyhey

Ben : evet sanki istanbul'da aday sensin ilk vaatinde senin içtiğin sigara bedava olacak.

yengem : yok ilk vaati musluklardan alkol akacak ! ***

biri bana oy veriyor

biri bana sarmış cümlesinin oy şekli.

biri bana da sarmış üşenmeden sözlük yazarlarının son dinledikleri parçalar başlığında paylaştığım her şarkıyı değerlendirmiş. Hepsini sevmesi mümkün değil sözlük ben bile şuan o parçaları sevmiyorum.

sabah sabah yüzde 20 nin altına düşen şarj

tüm gün dışarda olunacaksa kendinize laf saydırdığınız durumdur.

sözlük yazarlarının en son dinlediği şarkı

tabiki yeni klibi yayınlanan ogün sanlısoy, gecer zaman.

son entrysini 5 yıl önce giren sözlükçü

bir hevesle sol kulvardan sözlüğe girip birkaç yarış ortalarda koşup sağ kulvardan izleyici koltuğuna oturmuş yazardır. *

cevapsız sorular

+Annee ! Samsung ne demek?

- ...?!

zeynep ece akengin

ido'nun yeni sevgilisidir. Göğsünde ibrahim yazılı bir dövmesi ve bileğinde de ikisinin baş harflerinin yazılı olduğu bir dövmesi var. Merak edenler için ido'da ne bulduğu zaytung tarafından araştırılıyor.

Çok kızgınım sözlük.Benim gibi anlatmayı seven açıklamayı seven biri için belki de en zor şeyi yaşıyorum şu sıralar.Anlatamamak ve açıklayamamak.Çocukken insanlar neden yalan söyler,neden gerçekleri saklarlar,neden küser barışmazlar, neden konuşup anlatmak varken susmayı tercih ederler diye kendime bir sürü soru sorardım.Ben çok saftım be sözlük saf düşünürdüm.Hayat saf düşünmene izin vermiyor ama haklı da.Masal dünyası değil ki kötü insanlar biz gözümüzü kapadığımızda hayatımızdan çıkmıyorlar.Yada bize kötü davranmaktan vazgeçmiyorlar. kötü insanlar diyorum içimden de soruyorum kötü nedir ki kötü ne demektir ? hain vardır,sinsi vardır,ikiyüzlü,şerefsiz..neden bu sıfatlar söylerken içimi acıtıyor onu bile bilmek istemiyorum.çünkü inanmak istemiyorum hala aklımda yok yapmış olamaz olamazlar diye geçirdiğim kendimi kandırdığım bir sürü olay var.Ama oldu.Geçmişi değiştirmek mümkün değil ki.

Hayat hep koşturmaca aslında hep olaylar olaylar.Ben sanıyordum ki mutlu olur huzurlu olur insan ailesi yanında olunca dostları yanında olunca herkes iyi düşünür iyi yapar.Ben bilmezdim tahmin etmezdim atılacak kazıkları.Saçmaydı çünkü neden seni seven gözünün içine bakan insana kötülük yaparsın ki.Sonradan öğrendim.Güven nedir,temeli nereden gelir.Ailene gözün kapalı güvenirsin mesela.Doğru mudur bu?

Destek alacağın kimsen yoksa sana ne güç verir? güveneceğin kimse yoksa tek başına olduğun anlamına mı gelir ? Dinine bağlısın Allahtan güç alırsın evet bu ayrıdır ama ne yaparsın? susar otururmusun başına gelenlere.Yeni gelecek yaralamaları mı beklersin zayıf mı düşersin? bir söz var sabretmek susup oturmak değil mücadele etmektir diye.Bu söz ne demek? Cevabını bildiğimiz soruları kendimize sorup sorup canımızı sıkmaktan başka birşey yapmıyoruz bazen.

Dürüstlük iyi peki ama kötü insana dürüst olmuşsun ne olur ki diye düşünüyorsun bazende.Ama öyle değil.Sen doğru ol eğri bulur belasını derler.Belasını bulmasına gerek yok da doğrusunu öğretebiliyormusun sen eğriye.Öğrenmezse bir daha yapacak çünkü bana değil ona buna yapacak.

Bazı insanlara hiç birşey anlatamazsın.Anlamayacağını bilirsin de ondan susarsın.Zaten olaylar yorar seni birde karşında seni anlamayacağından emin olduğun biri varsa susar oturursun.Sabır burada girer devreye.Ne kadar sabırlı olursan o kadar kazanıyor insan bu doğru.ama yapabiliyor mu?

Gece gece döktüm içimi.Bir şeyde anlatamıyorum anlatılacak gibi olsa yazardım herşeyi ama değil.neyse deyip devam edelim.Hiç yazmadım bunları hiçte düşünmedim dimi.Yarın yeni gün dimi.Peki.

sözlük yazarlarının telefonuna gelen son sms

yağmur yağıyor çookk.

the twilight saga breaking dawn part 2

ikinci yarıdaki malum sahneye salonca ana şaka gibi dediğimiz filmdir. Genel itibariyle sarsıcı, şaşırtıcı bir olay yoktu ama seriyi sevenler için keyifli.

geleneksel uludağ sözlük bayramlaşması

Daha nice güzel bayramlar olsun efenim iyi bayramlar.

ayça22 nin uzun zamandır oturum açmaması

Okulların açılmasıyla yeni bir döneme başlamıştır. Kendini derslerine verip her alan da başarıyı sabitlemek istemiştir.

sözlük yazarlarının en son dinlediği şarkı

http://www.youtube.com/watch?v=mLTIq-rAE7M Gökhan Türkmen - Ayıp ettin

Beni kendine aşık kendini de bu aşka
Tanık ettin
Sonra da sensiz olamam sanıp
Duvarları bana dost ettin
Belki de haklıydın sen sadece kendine
Saklıydın

yazarların türkiye de en sevdiği yer

istanbul, Dolmabahçe'dir efenim. Nedeni ise denize sıfır çay bahçesiyle harikalar yaratan bir boğaz manzarasının olması. Aileyle gitsen sevimli, sevgiliyle gitsen sempatik bir yer olması da etken tabi. sevgiliye 'ya sen yokken ben işte hep buralara gelirdim' yalanının tutacağı mekandır. burada sevgiliye ben böyle mütevazi mekanlara gelirim beyefendi çocuğum imajı verilir.

Altınoluk efenim. Tatil yapmak için ideal yerdir. Yosun yoktur, deniz anası yoktur. o gadar temis ki balıhlarlan yüzüyon valla gibi bir şey de yoktur. Balıktan huylanırım şahsen. Duru bir su tabi ama balık yok.* Kafa dinlemeye gitmek için de idealdir. Sakindir,sessizdir özellikle Eylül ayında ancak süper ninelerimiz ve dedelerimiz sahile gidip denize giriyor. Bu sene denedim ondan biliyorum. Sahil gün boyu boş da olabiliyor. Kuma oturup saatlerce denize bak mala bağla hiç kimse daldığın rüyadan uyandırmaz.

telefona cevap vermemek

Sinir katsayısının istemsiz bir şekilde arttığı eylemdir. Telefon ne için icat edildi sorusunu akıllara getirir.