bugün

Türk'ün uzayla imtihanını anlatacağını iddia eden, show tv'de başlayacak yeni yerli dizi. Türkler uzayda Teması cem yılmaz'dan arak tabi ki.
Fragmanı ilk izlendiğinde kamu spotu sanılan fragman ilerledikçe saçma bir dizi olduğu anlaşılan yapıt. Ardından anca dizilerde, filmlerde zaten dedirtir.
oynayacak isimleri görünce bütün boş kalmış ikinci sınıf komediyen tiplerin toplandığı ömrünün fazla uzun olmayacağı her halinden belli olan ismide hababam'ı kullanarak bir sempati yakalamaya çalışılsa da boş bir çaba olarak kalacaktır.
10 bölüm ömür biçtiği prodüksiyon.
fragmanını izlerken lan acaba komik bir dizi olur mu diye düşünürken peker açıkalın'ı görünce biraz hevesim kırıldı. sonra bir umut senaryosunu kimin yazdığını merak edip baktığımda da yazan ve yönetenin tayfun güneyer olduğunu öğrendim. daha izlemeden soğudum diziden. neyse en azından leyla ile mecnunumuz var hala. *

edit: neyi eksiliyonuz amk. iğrenç bir dizi... izleyebilcek kadar midesi olan izlesin... 10 dakika dayanan ya 6 yaşındadır ya da sağır...
(bkz: türkiye de bilim kurgu yapılamaması)
reytinglerde babayı alacak dizidir. ya da dizi mi lan bu?! yayında ve yapımda emeği geçenlere yazıklar olsun diyorum. emeğe saygı elbette var ama ucuz fikirlere yok kusura bakmayın.
türkiye kriteri akasya durağı'ysa başarılı olma ihtimali yüksek yapım.
yeni bir tayfun güneyer harikası. senaryoda yine muhtemelen nokta yerine "abicim" kulllanıldı.
çoğunluk tarafından hababam sınıfıyla ilgisinin olduğu düşünülmektedir.

Dizinin yönetmeni tayfun güneyer şu an canlı yayında açıklama yapmaktadır.

Dolaylı anlatım yapayım;

Ha babam kelimesi şuradan geliyor, uzayda karşılarına bir şey çıkmıyor, ha babam gidiyorlar.

Bu senaryo/dizi 5 yıl önce yazılmış.

Yönetmen türkler uzayda esprisini ilkokulda okuma yazma öğrendiğinden beri yapıyormuş. (bunun gibi bir şey söyledi)

bu espriyi gırgır dergisinden biliyormuş.
bunun senaryosunu kim yazmış ki derken twitter'da tayfun güneyer'in yazdığını görünce şaşırmadığım dizi.başkası yazsaydı şaşırırdım ama.
kaptan körk, mistır spak (uzun kulak), atılgan ile uzay yolunda nın türkçe versiyonu olacak gibi duruyor. tek farkı ise dizinin komedi dalında olması. bekleyip görmek gerekir. önyargılı olmamak gerkir.

aylar sonra edit: zamanında önyargılı olmayalım demişiz ama olmamış. hani bir dizi için iyi, normal, kötü dersin ya bu diziye kötü bile diyemiyorsun. o derece yani.
" bokum gibi olmuş, bokuma benzer bu. "

(bkz: fırat)
Fragmanlarından bişeye benzetemediğim, sonrasında Tayfun Güneyerin bitmek bilmez başyapıtlarından biri olduğunu öğrendiğimde iice soğuduğum dizi. Biri bu adama dur desin. Bi de peşine takmış onlarca dizi oyuncusunu, acep kandırmak için paraya mı boğmakta? meraklardayım.
isminin başındaki ha babam ibaresinin kullanılmasının durdurulması istenen dizi. hababam sınıfını hatırlatmasından dolayı böyle bir istek de geliyorum dedi zaten.
Ha babam uzay ismiyle başlayacakken ismi "türk'ün uzayla imtihanı" olarak değiştirilen, Show tv'de yayınlanacak dizi.
ismi türk'ün uzayla imtihanı olarak değişmiş dizi.
(bkz: uranüs neptün duy sesimizi)
ha babam uzay diye tanıtılan sikko dizinin yeni adı.

hababam sınıfı'nın yaratıcısı rıfat ılgaz'ın oğlunun açtığı dava sonucunda ha babam uzay isminin hababam sınıfı'nın popülaritesinden faydalandığı düşünülerek kullanılmamasına karar verilmiş.

yerinde bir karar olmuş. bu kadar sikko dizi yapmaya utanmamak bir yana bir de kurnazca intihalcilik yapma cürretini göstermek gerçekten diziyi başlamadan bitirdi insanların gözünde.

bir de ufuk özkan zannedersem cevahir'in ekmeğini ölene kadar yiyecek. ama asla bir daha cevahir gözüyle bakılmayacak kendisine.
Türk'ün uzayla imtihan meselesinin G.O.R.A.'da tadının yeterince çıkarılmış olması sebebiyle kabak tadı vereceğini düşündüğüm yeni yerli dizi.
ilk bölümünün tam fragmanı yayınlanmış bir kaç gün sonra yayına başlayacak dizi. oyuncu kadrosundan mütevellit iyi bişeyler çıkabilir. türklerin bu ve buna benzer bi icraatleri olmadığı için klasik esprilerle sahneye çıkmamaları dileğimizdir.
ışın kılıcı ile türk şakası yaparak bizleri ne kadar yaratıcı esprilerin beklediğini gösteren dizidir. zaten bu espriyi cem yılmaz hiç yapmadı yıllar önce ve biz bilmiyoruz bunu. hadi aşırma espriler yapacaksın bunu fragmana koyma bari. ufuk özkan oynadığı her film ve dizideki olmazsa olmaz haykırışı "allahım sana geliyorum"u da yine araya sıkıştırmıştır.

aşırma ismi olduğu için adını değiştirmek zorunda kalan aşırma esprilerle bezeli, 3 ya da 4 bölüm ömürlü dizidir.
sıçıp sıvayacak dizidir. tutmayacağı gün gibi ortadadır.
ufo.com gibi gayet eski olmasına rağmen anormal amatör bir oluşumun sitesinden takip edilebilecek mevzudur.

ulan sahte olduğu 500 kere ıspatlanmış görüntüleri röportajları ısrarla tekrarlamaktan usanmayıp, mevzuya alakası olan insanlarıda soğutuyorlar olaydan.

her mevzuda lumpenlik ortaya çıkıyor, amerikalı robot yapar araştırma yapar galaksi haritası yapar fizik kimya kullanıp mevzuları tartışır. bizimkiler varsa yoksa 51. bölge yok efendim samsunda gezici aracımızı takip eden ufo...

bilim kurgudan bile tiksindim ufo.com sayende.
Akasya durağı, arka sokaklar gibilerinin tuttuğu ülkede tutması işten bile değildir.
güncel Önemli Başlıklar