bugün

entry'ler (184)

arteta

Bir adet küfürbaz, faşodur.

olcay şahan ın ballan d or ödülüne aday olmaması

Aynı zamanda ballan d'or ödüllerinin neden sadece futbol tekniğine verildiği perspektifini sorgulamaktır, futbol sadece teknikten ibaret değildir, aynı zamanda hırstır, çabadır, çalışkanlık ve takım oyunudur.

Dipnot: Olcay Şahan'da futbol tekniği yoktur gibi bir sonuç da çıkmıyor bu perspektiften.

ödp ye oy veren vatandaş

Sosyalist devrimin siyasi seçimle geleceğine inanıyorsa, kime oy verdiğinin hiçbir önemi olmadığı vatandaştır.

the wolverine

http://imageshack.us/a/img844/6782/1r2t.jpg

bizim emirates kupamız var

Bir 15 yıl da bunu soylerler.

jazz fusion

iki sevgilinin buluşmasıdır.

ilk haftadan derse giden yeni üniversiteli

Boyle bir baslıgı acanın zaten lise capında bir üniversitede okudugunu tahmin ettigimdir.

seksten daha fazla zevk veren şeyler

marijuana.

turizm sektörü

ben emek derim, toprak derim, yoldas derim. onlar türk der, kürt der, mümin der, kafir der.

kürt gibi kokuyorsun

arkadas serhat ulueren gibi degersiz bir insana sövdügüm icin entry'im siliniyor. Burda adamlar 7/24 15 milyonluk bir ulus'a en asagılayıcı en tahrik edici seyler soyluyor ama moderatorde tık yok. Bakın artık cagrı yapıyorum cıkalım su sozlukten, fasistlere bırakalım burayı alsınlar istedikleri gibi at kostursunlar moderatorleriyle birlikte. görün bakın uludağ sözlük trabzon çaycuma forumuna dönmezse namerdim.

turizm sektörü

Bünyesinde barındırdığı emekçilerinin hayvan yerine konulduğu sektör. Herkes bu sektörü öve öve bitiremez, bacasız sanayi, doğal güzellikler, döviz girdisi, çiçekler, böcekler, deniz kum sahil. Ancak kişinin gördüğü bu muhtevi güzellik bir emekçi kitlenin ve onların maruz kaldığı pislikler üzerine kuruludur. insanlar gelir, hayat güzeldir, her şey yolundadır, kahkah kuhkuh, güneş,deniz,mojito,kumsal mutlu bir şekilde tatillerini yaparlar. Emekçiler ise bu pis sektörün esnek çalışma saati özelliğini çekmek zorundadır. Yasal olarak günlük 7.5 saat olan çalışma süresi bu sektörde 18 saati bile bulur. Çalıştığın tesiste konaklarsın bundan mıdır bilmem ama sana ırgat muamelesi yaparlar. Ezerler,ezerler,ezerler. Aşağılarlar,küfrederler. Sebebi ise performansını daha yükseğe çıkarmaktır, sömürdüğü kadarı yetmiyormuş gibi senden daha da fazlasını ister. Günlük cirosu 2.500 tl olan restaurantta 3 kişi çalıştığımızı bilirim ki bu da toplamda 75 lira gibi bir yevmiye yapıyordu. Düşünün 75 lira alıyoruz 2500 lira kazandırıyoruz. Bazen dönüp bakıyorum da çalıştığım arkadaşlarıma bundan şikayet eden tek kişi benim diğerleri kafasını eğip çalışmaya devam ediyor, seviyesizlikler yapıyor. Platon 'insan farkında olmadığı şeyden rahatsız olmazmış.'der. Sahi aslında bizden kaynaklı bu. Sen ırgat olursan adam da sana ırgat muamelesi yapar. Dönüp durdum, dönüp durdum, dönüp durdum. Düşündüm de, o halda iddia ediyorum, bu sistemi kökünden kazıyacak olan şey materyal koşulların dahilindeki iktisadi dönüşümler değil. Bilinç, bilinç bilinç.

the walking dead

yeni sezona(3) vampir karakterler de katacağını duyurarak,hayatta kalma metodlarının değişmesine, challange'ın artmasına ve farklı ruhsal bunalımlara (bkz: twilight) sahne olacak dizi.

allahu ekber diye slogan atan ergen ülkücüler

Meşrutiyet Caddesinden geçerken benim de rastladığım bir hadisedir.Yazarın tespiti doğru olmuş.

porsche me binerim içkimi de içerim

(bkz: Başkaldırıyorum!!!)

atatürk ün yabancı dil bilmemesi

külliyen yalan.Kulu kulu kabilesinin liderinden etiyopyaca dersi aldı.

21 inci yüzyılda tanrıya ve dine inanmayan insan

(bkz: Adresini söyle abi plaket yollicam)

uçan spagetti canavarı yoktur zanneden cahiller

(bkz: c sinan sağıroğlu)

sabit kemal bayıldıran

Türk edebiyatında içten söylemiyle yer etmiş edebiyat eleştirmenidir. 'Günümüz şiiri üzerine yazılar' adlı bir yapıtı vardır. (benim bildiğim sadece bu var). Şiiri, edebi eserler arasında bambaşka ve üstte bir yere koyar. (bundan dolayı ona pek yaklaşamıyorum)

Aynı zamanda eski türkçe öğretmenimdir. (ilkokul 6 .sınıfta) Onun ilgili aklımda kalan birkaç anım var. Bunlardan biri şöyledir : Sabit hocam bir gün tahtaya 4 tane kelime yazar.Bunlar Milliyetçilik,Hümanizm,Ümmetçilik ve Komünizm.Sonra herkese bunların anlamını açıklar.Ve sırayla sormaya başlar.'Sen hangisini destekliyorsun ?' diye. Herkesten 'Milliyetçilik' cevabını alınca üzüntüyle kafasını başka yöne çevirir.'Tamam,derse dönelim'der.

Bugün bu anı üstüne düşündüğüm konu sabit hocamın neden buna üzüldüğüdür.

Sanırım hepimizin ağzından aynı ideoloji isminin çıkmasından.

uyuyan türkiye

(bkz: çalar saat çalıyor)

(bkz: dırrrrrt dırrrt dıııırrrt)

aslanın bıyıklarını yolup kaçmak

(bkz: aslanın bıyıklarını yolamadan kaçmak)