bugün

entry'ler (14)

uludağ sözlük

yıllar önce üye olmuştum 3-5 karaladım bir şey bir iki gün sonra baktım admininden moduna; ispiyoncusundan yazarına, ergenliklerini henüz tamamlayamamışlar, "bana göre değil çoluk çocuk yuvası la bura" diyip siktir olup gitmiştim.

bugün geldim tekrardan bakıyorum büyüyeceklerine daha da küçülmüşler. ve yine arkama bakmadan siktir olup gidiyorum buradan. ve evet sen bunu okuyor ve "bana ne lan yarraaam" diyorsan doğru karar vermişim demektir.

inci sözlük

amına koyayım sanki hayatlarında hiç küfür etmemiş, duymamış veyahut okumamış gibi davranıyorlar ya bu sözlüğe girip "iyyy çok küfür ediyollaa" diyen dalkavuklar inanın çok komik oluyorsunuz.

bana göre zeka turnusoludur bu sözlük. evet burada bik bik öten kişilerin zekalarının ne kadar minimal düzeyde kaldıklarını görüyorum. sanki burada dünyayı kurtarıyor amın oğlu da orada çok küfür varmış. burada doktara tezi yazıyon değil mi lan sikik beyinli seni.

football manager 2009

bazı forumlarda 3d olayının beğenilmediğini okudum ve garisedim. bence oyunun en olmuş tarafı 3d olayı. yani eskidendi sabahlayarak sezon bitirme olayı. şimdi muhtemelen full match izleyeceğiz her maçımızı. ancak oyun bence olmamış. bu kadra basit hataların demoda bile olması rahatsız edici. öncelikle sakatlık problemi var. bir an cm 3 oynuyorum sandım. yani bunu göremememiş olmalarına inanmıyorum ben. 2 maç yaptım tüm takım sakatlandı. başkalarından da gördüm ve duydum yani bariz bir bug. hem de 3 gün 5 gün değil 3'er 5'er ay. bir de oyuna girişler çok yavaş hatta bazen ben giremiyorum. 3 maç yapıyorum 4. maç için kitleniyor pc.

3d olayını çok güzel kotarmalarına rağmen başarısız bir devrim olmuş bence. bütün gece bekleyip çeşitli atraksiyonlarla indirip sabahımı download çubuğuna bakarak getirmeme rağmen 5 maç yapıp sistemden kaldırdım. fm 2008'e kaldğımı yerden devam ediyorum. öyle ki oyun çıkmadan o kadar heyecanlıydım ki parayı bayılıp orijinal alacak kadar delirmiştim. ama şimdi durup bekliyorum oyun çıksın nete düşsün indirilsin forumlar gezilsin ondan sonra oynansın belki alırım diyorum.

sene 2009 olmuş sakatlık problemi ile uğraşmaya vakit yok bence. kafam basmıyor ya hiç mi oynamaz bu oyunu yapanlar oyunu yaptıktan sonra. ben 5 maç oynadım şöyle bir forumlara baktım çok ciddi problem olduğunu gördüm. 1 yıl boyunca uğraştığınız oyun bu mudur diye sormak isterim? ayrıca database çok kötü. nerdeyse bütün adamlara baktım çok ciddi düşüşler var oyuncularda. olmaması gereken düşüşler. bana bir masalı anımsattı bu devrim sözleri!

olmamış diyorum sigames; sana yakışmamış bu; demo olsa bile!

fm oynayan sozluk yazarlari

fm 2009'un demo sürümünü beğenmeyip sigames'e tavır alan yazardır.

radyo uludağ

radyoya girecek ilk 20 kişiye sürpriz hediyeler varmış. bu yeni uygulama ile radyoya yeni bir soluk getireceğini düşünüyor program sahibi.

immanuel kant

hayatı boyunca düzenli yürüyüşler dışında evden dışarı pek çıkmayan,yaptığı yürüyüşlerde de hep aynı saatte aynı yerden geçerek,kasaba halkının saatlerini bu yürüyeşlere göre ayarladğı söylenen,kant ahlakı felsefesinin kurucusu alman filozof.

tekel 2001

kısa olanının çok kötü kokular bıraktığı yerli üretim sigara markası.

militarist

ülkedeki tüm askeri kuruluşlara destek verme görüşünü benimsemiş kimse.

mense

ekonomide ürünün milliyetine verilen isim.

biatlon

hem kayaklı koşu hem de hedefe atış yapılan olimpik kış sporu.boş yapılan atışlarda 150 metre ceza turu atılır.

janne ahonen

1977 doğumlu finli kayakla atlamacı.4 tepe turnuvalarının en başarılı isimlerindendeir.olimpiyat oyunlarında 2 gümüş madalya,dünya şampiyonasında 5 altın 3 gümüş 2 bronz madalya kazanmışlığı vardır bu büyük ismin.ayrıca 32 dünya kupası birinciliği ve 96 kez podyum kazanan atlayışı mevcuttur.

burdur

gelişmesinin önünde duran en büyük etkenin antalya ve süleyman demirel olduğu şanssız ilimiz.bu iki şey varolduğu sürece de gelişemeyecektir zannımca.

son derece not: burdurlu değilim ama yakinimdir.

irish cream

alkollü nescafe tadında tatlımsak bir içki.içki niyetine olmasa da ağzımız tatlansın babında aperatif olarak kullanılabilir.

kol kırılır yen içinde kalır

bir ailenin,bir camianın içinde olan sorunların dışarıya taşınmaması gerekliliğini anlatan bir deyim.ayrıca bu söz galatasaray camiasının da bir düsturudur.