bugün

entry'ler (51)

camiye ayakkabıyla girince ne oluyor

bu araları bu meselelerle gündem bayağ meşgul durumda.ama ben bunların ne kadar doğru olup olmadığı konusunda şüpheliyim.bazılarının bazı gerçekleri olduğundan farklı gösterme konusunda üzerine yok.ben olayları saptıranların dışında orada bir amaç için toplanan kişilerin bilerek bu şekilde camiye girdiklerini zannetmiyorum he eğer can havliyle girildiyse buna diyecek hiçbir şey yok. Allah kulunu da bilir bu durumu çarpıtanları da.

camide içki içmenin yasak olması

her dinin kendine özgü değerleri ve ibadet yerleri vardır.herkes bu devirde anlayış, özgürlük,bağımsızlık diye sokaklara fırlarken ve eğer ki sende bu düşüncedeysen camide içkinin yasak olmasına bir itirazın olmamalı değil mi.cami ibadet yeridir bizlerin dünyevi zevkhanesi değil.o yüzden herkesin camide görevi ayrı( ki eğer inanıyorsan saygı duyarım) okulda ayrı evde ayrıdır bunları karıştırmamak gerekir.bu devirde her kafa farklı zihniyete sahip asıl özüne saygı duymaktır ve karşındakine.

sözlük yazarlarının sevdiği şiirler

ne doğan güne hükmüm geçer
ne halden anlayan bulunur
ah aklımdan ölümüm geçer
sonra bu bahçe bu kuş bu nur
ve gönül tanrısına der ki: pervam yok verdiğin elemden
her mihnet kabulümdür yeter ki
gün eksilmesin penceremden.

17 yaşındakilere tavsiyeler

Gönül ister ki önce karşınızdakini dinleyin; ama bu mümkün olmayacak biliyorum.birisi ağzını açmaya yeltenirken siz leb demeden lablebiyi anladınızı sanacaksınız ve başlıcaksınız konuşmaya hatta saydırmaya.oysa kimse senin kötülüğünü düşünmemişti.
Hayatında belki hiçbir zaman duyamıcan sözleri sabırsızlığın yüzünden erteleme.
Söyleyeceklerin var biliyorum; ama önce dinlemesini bil ve sonunda konuş seni dinlemeye her zaman hazırım bunu sakın Unutmave sabırsızlığına yenilme.
Düşün ve hatta bazen şüphe et kimseye,, hiçbir şeye bodoslama atlama.
Bu yaşında başına ne gelmiş olursa olsun nefes almaktan bir saniye bile vazgeçme.
Seviyorsan sevdiğini söylemekte gecikme bu kişi annen babanda olabilir.
Öfkelenme bu duyguyla hiçbir şey çözemediğini yaşın ikiye katlanınca fark edeceksin.
Derslerini de ihmal etme eğer edersen bunu da sevdiğin kızın babasından nükteyle işiteceksin:)
Kuralların çiğnemek için konulduğunu sakın düşünme.
Hep gül.Bu yaşına bir daha dönemeyeceğini düşün ve hep gül.
ve.. ve bütün bunları yaparken seni yaradanı sakın unutma .ve tekrar unutma ki o unultuğu zaman sende yolunu kaybedeceksin.
Sevgiler küçüğüm.

erkekler ağlamaz

genellikle erkeklerin uydurmuş olduğu bir şeydir.erkeklerde ağlar herkesde ağlar.bence ağlamak güzeldir ve süzülürken yaşalar gözünden sakın utanma.

sevgilinin en çaresiz olduğu an

sevdiğin kişi kollarında can verirken hiçbir şey yapamamak.

allah

benim varlık sebebim.geldğim ve gideceğim tek yer.her saniyem için binlerce kez şükrettiğim yaradanım.

evli insanların mutsuz olması

eğer bir insan mutsuzsa bu evli olmasından değil kendinde olan sorunlardan dolayıdır.evlenmeyipte ne yapcaksınız hayatta ne zamana kadar rüzgarın savurduğu yaprak gibi bir o yana bir bu yana savrulup gitceksiniz.sizi sahte sevdalar ne zamana kadar oyalar ve siz bekar mutluluğu rüyasından ne zaman uyanırsınız .

çirkin olmak

çirkin olmak değil çirkin bakmak vardır.Her şeyi dış görünüşte arama güzel bak ki güzel göresin.

beşiktaş taraftarı

ne yaptığını takip etmesende takımım sorulduğunda kara kartal diyip mutlu olduğum koca bir aile.

sınıf öğretmenlerinin kezban olduğu gerçeği

sanıyorum bu önermeye doğrudur diyenler istisnai bir durumla karşılaştılar.Ben böyle bir şeyi kabul etmiyorum.Sınıf ögretmenlği kanımca kutsaldır.Senin o kezban dediğin öğretmen burnun aktığında burnunu silen, düştüğünde seni kaldıran , tuvalete yetişemediğinden( hadi öyle diyim.)dolayı üstünü değiştiren kişidir.Sen o kezbanlığı mekteplerde değil filmlerde ara.

günün özeti

Arkamıza yaslanıp 'bugün ne yaptım' dediğimz andır.

lise yıllığı

içimde ukte kalan şeylerdendi; çünkü lise yıllığı yapılamamıştı.Anılar her türlü zihnimde saklı

hayattaki en büyük aptallıklar

hiç gelmeyeceğini bildiği birini beklemek hem de sevgisinden bir gıdım kaybetmeden.

gün içinde beş defa çakmak kaybetmek

demek ki sigarayı bırakman gerekiyor.Bir düşün derim

50 derece olsa da ramazan orucumu tutacağım

tut kardeşim Allah kabul etsinde hani fazlada dile getirme. herkesin sevabı kendine nazar değmesin.

gelecekteki eşe yazılan mektup

eger ki sensen ki sen ol sen her zaman bir parçam oldun.sana bakarken gözlerim hep boyle parıldasın şuanda olduğu gibi hep yanımda ol seni cok sevıyorum bunları yazıyorum ve sen habersizsin ama karsımdasın.varlığınla yaşamımıma anlam kattın seni cok seviyorum bir ömür boyu beraber olmak ve bu mutluluğumuzu tekrardan uludağ alemiyle paylaşmak dileğiyle.

günü en iyi anlatan şarkı

her günün ardından senden bir ümit var
hep gelecekmiş gibisin .

günü en iyi anlatan şarkı

cok yorgunum beni bekleme kaptan
seyir defterini başkası yazsın

aşk dürtmeyle başlar engellemeyle biter

ya işte bu kadar basite indirgendi duygular.bir tıkla seviyoruz bir tıkla siliyoruz.