bugün

entry'ler (3)

kyk bursu

Çıkmamışsa zenginsindir diyen andavallara selam olsun.

Örgün öğretim genetik okuyorum. Bitirince ne olup olmayacağı konusunda hocalarımın bile fikri yok. Bölüm fazlasıyla ağır ve devam isteyen derslerden bezeli. Gece okuyup dersten gecmek icin sınavlara girmek zaten önü bulanık olan bu bölümde kör olmaktan farksız. Örgüne iş yok olsada gece 12 paydostan bahseden yerler var. Sen insan olmayabilirsin hem bu iste calisip hemde 3,5+ agno yapabilirsin ama benim bunyem bunu kaldırmaz arkadaşım.

Bu sene gecen senelere gore maddi durumumuz dahada kotuye gitti uzerimize kirada bir dükkan vardı onuda devrettik eşin dostun dukkanında sığınma usulu mobilya yapıyoruz bu kış ayında ne sipariş gelirse artık bu haldeyken benden baska ilk ve orta oğretimde okuyan iki kardeşim var ve ev kira tüm bunları belirterek defalarca kredi cıkan kuruma tekrar başvurdum bu sefer burs çıkar diyordum zaten okulu bitirmeme de bişe kalmadı diye. Neyse yine kredi çıktı işte. Öyle bir bölumde okusamki çıkınca en az 3 bin lira maaş garantim olsa alacam vallaha dert değil. Allah versin modunda okuyoruz zaten ben neye guvenip o krediyi alayım simdi. Lan ihtiyacım olmasa ben ona krediyi iki defa almadığım halde yine başvururmuydum. Mesele bildiğin inada binmiş durumda akbile borç para yatırarak okuyup bitirecem ben bu okulu ve sonra bu devlet benden faydalı isler yapmamı ulkeyi kalkındirmamı bekleyecek.

inanmazsın sen bilirsin ama seni temin ederim benden cok daha zengin tanıdıklarım burs alıyor. Her açıklama döneminde aileleri bize umut veriyor "bizimkine çıktıysa sizinkinide çıkar kesin".

O yüzden iyi biliyorum ya burs isinde bağlantısı olana akar para. Bir kaç fakire rastgele çıkarki onlarda toplumun nabzını kontrol altinda tutsun. "bak bu fakir ne ayısı ne dayısı var ama ona çıktı demekki sen zenginsin olm para sıçıyorsun sen" bende biliyorum ona çıktı çünkü sen böyle düşün diye çıktı ortada bir sorun oldugunu gorme diye çıktı.

Neyse lan olacak bi şekilde birşeyler burs çıkmadı diye ben ölmeyecem burda kime sitem ettim onuda bilmiyorum demişya adam zenginin malı züğürdün şarjını bitirir benimki o hesap hadi eyvallah.

beşiktaş

türk sporunun şerefini sırtlayan takım.

sözlük oyunlarının gereksiz olması

evet bayağı bayağı gereksizdir. düşünüce kimsenin yazdığı kimsenin sikinde değildir. evet değil. misal bunu yazarken rastgele bir başlıktan rastgele bir entry seçeceğim. seçtim..

(bkz: yazarların ilk aşklarının isimleri/#23527308)

şimdi bu arkadaşımızın yaptığı şeyi sende yaptın bende yaptım kimsenin siklemeyeceğini bile bile dinlediğim şarkıyı yazdım. ne boka yaradı bu yaptığım hiçbir fikrim yok veritabanındaki bir hücreyi boşu boşuna kullanıma kapattım. bu yaptığım şeyin ne sözlüğe ne bana ne sana hiçbir faydası yok. bu boklar yüzünden kaliteli yazılar sol framede eriyip gidiyor. dikkatimi çeken başlığa beş dakika sonra bakmak için girdiğimde bulamıyorum ilk 3 sayfada. neden peki? çünkü arkadaşımızın ilk aşkının ismi tüm dünyanın en önemli gündem maddesi hepimiz o ismin açıklanacağı an için yaşıyorduk. yaratılışımızın amacı kesinlikle bu olmalı. neyse şimdi bu başlıklardan bazılarını inceleyelim.

(bkz: en yakındaki kitabın yazarı)
(bkz: en yakındaki kitabın önsözünü yazan kişi)
(bkz: en yakındaki kitabın baş kahramanı)
(bkz: en yakındaki kitabın kadın karakteri)
ve sonuç olarak gelinen nokta;
(bkz: en yakındaki kitabın içine boşalmak)
bu başlıkların hiç birini ben uydurmadım.

biri sırf başlık olsun diye başlık açar. diğeri "o açmış bende açayım" der. diğeri "bu işte bir am eksik" der ve en sonuncusu da "ee amda geldiğine göre artık boşalabiliriz" der. neyse böylelikle bir entry numarası daha işgal edilmiş oldu.