bugün

entry'ler (44)

köpeğe kürekle vurmak

Köpek kavgasını ayırmak için bazı 'insan'ların yaptığı eylem.

Öncelikle başlığı ilgi çekici olması için açtım.

Kangal cinsi köpeğimi gezdirmeye çıkmıştık. Bu saatlerde salarız, biraz yorulunca da zincirini takar öyle gezdiririz. Bu gece de aynı şekilde çıktık. Gayet normal gezerken sokağın sonundaki evin bahçesine duvardan atladı ve ordaki alman kurduyla kavga etmeye başladı. Ben kız halimle ayıramadım haliyle, yaklaşamıyorum bile. Evin sahibinin 20li yaşlardaki oğlu çıktı, kürekle bizimkine vurmaya başladı. Bizimkinin umurunda değil hala kavga ediyor, ben napıyorsun, yapma diye adama bağırıp çağırırken 'bana tüfeğimi çıkarttırma al köpeğini' dedi. O sırada alman kurdu kulübesine kaçınca bizimkini tutup eve getirebildim. Kavga sırasında benimkinin bel kısmına 4-5 kez kürekle vurdu. Köpeğimin yürüyüşünde bir sorun yok ama dokununca hırlıyor, kızıyor. Ya incindi ya da ciddi bir sorunu var. Sabah ancak veterinere götürebilirim. Merak ettiğim şeyse, bu olaydaki haklılık durumum. Yani adam benim köpeğime kürekle vuruyor, ciddi bir şey de olmuş olabilirdi. Adamın bahçesine girdi fakat kapıdan bilerek sokmadım, koca köpek duvardan atladı. Bu gece salmış olabilirim ama kaçmış da olabilirdi, böyle durumlarda ne yapılacağını bilenler varsa ve söylerse minnettar olurum.

galatasaray

bugün tartışmasız Türkiye'nin en büyük futbol kulübüdür.

kezban olma koşulları

isminiz kezban degilse, mahkemeye basvurun. Isminiz kezbansa zaten yapilacak bir sey yok.*

bala göte kupa kazanıp utanmadan sevinen gs li

basarisinin neyle olculdugu belli olmayan fenerlilerin, basarilari kupalarla tescillenmis galatasaraya bok atma soylemidir.
(bkz: fenerbahcenin buyuklugu kupalarla olculmez)
(bkz: yav he he)

evi olup eve dişi eşek bile atmamış erkek

hayvan tecavuzlerine karsi duyarli bir erkek oldugu kesindir, esek atmadigina gore.

saint erecto

kezban olmamam temennisiyle bana hosgeldin diyen yazar. kendisi kezbanlarla mucadele timinde gorev almaktadir anladigim kadariyla. basarilarinin devamini diliyorum.

sözlük yazarlarının en son okuduğu kitaplar

Kinyas ve kayra - Hakan Günday

alkollü içki ambalajlarına koyulacak uyarılar

Doğrusu "Alkol dostumuz değildir." olan uyarıdır.

Hatta alternatifleri

"Alkol içerseniz kitaplarınızı almayız."
"Alkol içerseniz yaftalarız."
"Alkol içerseniz belki tutuklayabiliriz de."

olan uyarıdır.

sözlük yazarlarının itirafları

Çocukluğumdan beri televizyonda tom ve jerry'nin aynı bölümleri dönüp duruyor. Hala denk gelince sıkılmadan izliyorum.

bir günlüğüne gsli olunsa yapılacaklar

Gurur duymak.

only teardrops

senfonik versiyonu da orjinali kadar guzel olan sarki.

yves montand

su gece kuluplerinde remixlerini dinleyip dansettigimiz klasik bella ciao parcasini soyleyen abimizdir, babamizdir.
saygilar.

ukrayna da üniversite okumak

sefil doğu Avrupa'nın üniversitelerinden herhangi bir hayır gelmeyeceğinden, sırf elinizde bir diploma olsun diye yapılabilir. Zaten bulgaristan'da doktorluk, efendime söyleyeyim ukrayna'da teknik üniversite okuyanların niteliklerine bakarak bu sonuca varmak pek de zor olmayacaktır.

avea

çekim gücü konusunda ciddi sorunları olan operatör. Evlerin arka odalarında çekmemesi için özel bir teknoloji geliştirdiklerinden şüpheleniyorum.

zall ın bayram harçlığı dağıtması

Para olarak dağıtmayacağı kesindir. Biraz karma dağıtsaydın be zallim yar

sözlükteki boşnak yazarlar

Boyları uzun olması muhtemel yazarlardır.

sözlük yazarlarının itirafları

Dün sabah 9da eski sevgilimden mail gelmiş. Hayırdır inşallah derken, mailin boş olduğunu farkettim. Öğleden sonra 2'ye kadar bunu düşündüm. Yanlışlıkla mı atmıştı? Yanlışlıkla mail mi atılır? Telefon numaramı değiştirdiğimden dolayı bana ulaşması çok zordu, msn devrinden kalma, o zamanlar konuştuğumuz, şimdiki outlook adresine göndermiş maili. Düşündüm taşındım, ben de boş maille cevap vermeye karar verdim. ve boş bir mail gönderdim. 1 saat sonra bir mail daha geldi.

BOŞ

Evet boş bir maille cevap vermişti. ilk boş maili yanlışlıkla atmamıştı demek ki. Ben de cevap olarak boş mail gönderdim. Ardından cevap geldi; boş mail. Bir kaç saat sonra bir boş mail de ben attım. Yine boş maille cevapladı. O gece bir boş mail daha attım.

Henüz cevap gelmedi ama merakla beklemiyor değilim sözlükcüm*

erkek götü

Gereksiz olduğu kesin.

çocukken hayvanlara yapılan eziyetler

Marifetmiş gibi anlatılan eziyetlerdir.

Eminim yazanların bir çoğu yazarken pişman bile olmuyordur."E küçüktük o zaman" diye bir bahane de olamaz. Çocuk olmakla alakası yoktur bunun. Çocukken hayvanlara eziyet çektirenler gençliklerinde, hayvanlarla ilgili vahşet haberlerindeki kızgın yağı dökenler, tekmeleyenler, pompalı tüfeğini ateşleyenler yani faili meçhuller oluyorlar.
Çocuklarınızı hayvan sevgisiyle yetiştirmek de sizin elinizde.

sevgilinin söylediği unutulmayan sözler

"Seni uzaktan sevmeye devam edeceğim. Sen rakı masalarında anlattığım kadın olarak kalacaksın."

Tabi sonra yine bir barışma.
Yine ayrılık.

"Sen kendinden başka kimseyi sevmeyen bencil ******'nun tekisin."

Hangisi gerçektir bilinmez ama sonuç olarak ikisi de unutulmayandır.