bugün

camiye ayakkabılarla girdiler diye yaygara koparanların cemevinde gaz fişekleriyle, bir iddiaya göre de gerçek mermiyle vurduğu vatandaştır. orda bulunuş amacının cenaze ya da eylem olmasının hiçbir önemi yoktur. bu ne ilktir ne de son olacaktır.
Bugün vurulan vatandaştır.
Ey ahali hala sokakta insanlar vuruluyor
zulme uğrayıp, tertemiz alnından vurulup öldürülen nice şehitten biridir. ismini ilk defa duyduk ama çok acı şekilde duyduk. haydi git bu cehennemden cennete ey mazlum gariban şehit !
okmeydanı'nda katıldığı bir cenaze sırasında polis tarafından vurularak ağır yaralanan vatandaştır.
imamın polisleri öylesine alevilik kiniyle yetiştiriliyorlar ki bu olayın kaza veya kötü bir tesadüf olduğuna inanmak mümkün değil.
bu kaçıncı artık. insanları dinlerine veya mezheplerine göre bu kadar ayrıştırmak ve uçları körüklemek bu memlekete hiçbir zaman huzur getirmedi ve yine getirmeyecek.
bunu kullanan insanların da allah belasını versin.
bu siyasetçilerin de allah belasını versin. topunun canı cehenneme en başta da rte!
Bazı haber sitelerinin dediğine göre duran kalbi çalıştırılmıştır. Olay hakkında yorum yapabilmek için olay hakkında net olarak gelen haberleri beklemek gerekir. Allah'ım acil şifalar versin. O bu ülkenin vatandaşı. O bizden biri. Hakkında çeşitli iftiralar atmazlar umarım. Sosyal medyada gördüğüm bir habere göre vatandaşımız evliymiş ve çocukları varmış. Allah onlara bağışlasin. Yeni eylemlerin sebebi olmasın. Önce kendisinin sağlığı düşünülmelidir.
hakkinda suan bilgi kirliligi olan vatandaşımızdır. beklemek lazım.
Ameliyatı başarılılı gecmiş.
görsel
görsel
eğer ilk saldırıyı polisin durdurması üzerine göstericiler yaptıysa gezi zihniyetini arkasına alıp, sağa sola molotof atan zihniyetin ta amına koyim. ırzına hayatına sokayım.

biz o eylemlerde, kadını çocuğu, genci, yaşlısı ellerimizde türk bayraklarıyla yürüdük. gaz bombalarına karşı kendimizi molotofla değil limonla sütle maskeyle koruduk.

şimdi bu eylemciler eğer orada orospu çocukluğu yaptıysa ve poliste aynı orospu çocukluğuyla karşılık verip bu günahsız insanı canından ya da 'sağlıklı' yaşamından ettiyse

gezininde polisinde bu ülkeninde ta amına koyim ben.

neden böyle yaptıysa ettiyse diye konuşuyorum? çünkü hiç bir gazeteden doğru bilgiye ulaşılmıyor, her gazete bir grubun yandaşı. objektif gazete yok kodumun ülkesinde.

tayyip'in ağzına bunlar marjinal gruplar lafını koyduran da bu molotofçu, vandal orospu evlatları, gezi parkının adını kirletip, burakcan'ı öldüren de bu orospu evlatları..

ölmüş. allah rahmet eylesin...
http://yonhaber.com/gunce...e-ugur-kurtun-vurulma-ani

Vurulma ani yukaridan izlenebilecek kardesimiz. Videoda goruyoruz ki ugur kardesimiz gercekten pisi pisine onlarca insanin arasinda dururken basindan vurulmus. Hemen yaninda yasli amcalar, genc kizlar da var. Mermi bir metre yana gitseydi sirf disarida neler oluyor diye bakmaya cokan o kisiler de olebilirdi. Yani oyle sizin asagilikca savundugunuz gibi sagi solu dagitan bi topluluk yok ortada. Gormuyor musunuz artik, sirf ordan geciyor diye olebilirdi insanlar, hani savunuyosunuz ya ama o insanlar sagi solu kirip dokuyodu diye. Senin de basina gelebilirdi o kursun, oradaki yasli amcalara da gelebilirdi. Lutfen artik korumayin su saldirgan polisleri, onlara her yetkiyi veren zihniyeti. Yilan bi gun hepimize dokunabilir.
bir gun sadece bir yerde oylesine durup, ne oluyo diye bakarken, sebepsiz ve anlamsizca olmek istemiyorum.

ben boyle olmek istemiyorum. insanlarin bu sekilde olmesini normal karsilamak istemiyorum. birinin silahindan yok yere, keyfi cikan bir kursun yuzunden ailemi arkada birakmak istemiyorum.

istedigimiz gibi yasama hakkina sahip olamadik en azindan
gidisimiz boyle olmasin. bu ulkede daha fazlasina beklentim yok.

adami vurup uzerine gaz atmissiniz ya. yerde kan icinde yatan adamin uzerine gaz atmissiniz ya! simdi de savciyla gorusmek isteyen acukatlari ozel guvenliginiz darp' etmis.

dovmeyi, oldurmeyi de en iyi siz bilirsiniz.
adam yerde can çekişirken bir de oraya gaz atıyor çevik kuvvet. bu zulmün, bu toplumda biriken kinin devran döndüğünde nelere yol açabileceğini iyi düşünün. sağlam sarılın iktidarınıza.
bazı şerefsiz soysuzlar tarafından daha olayın ilk saniyelerinde ''eylemci, gösterici, taş atan, molotof atan'' biri gibi yansıtılmaya çalışılan sade bir vatandaş.
insani bir sorumlulukla bir cenazeye geliyor taziye için ve vuruluyor.

ne acı bir tesadüf ki (!) bir cemevinin bahçesinde girişinde vurulduğundan polis görüntüleri karartamadan bizler gerçeği ayan beyan görebildik.
belki bir cami avlusunda ya da bir sokakta mobese kamerasının olduğu yerde olsaydı hiç göremeyecektik. görüntüler silinecekti ya da üzerinde oynanacaktı.
ancak işte ortadaki, polis avluda duran vatandaşı başından vuruyor.

http://www.dailymotion.co...vurulma-ani_news?start=40
"varlık nedenimiz huzur ve güveniniz" yalanıyla reklam yapan, "varlık nedenimiz şiddet ve ölümünüz" olarak değiştirilmesi gereken polis teşkilatının son cinayetine kurban gitmiş vatandaştır.
"Beyoğlu Belediyesi’ne hizmet veren bir taşeron firmada çalışan işçi"

http://www.milliyet.tv/vi...lma-ani-NHu7vjmbBxvx.html

akp vekilleri gurur duysun türk polisinin icraatlarıyla !!!

incitmeyin bu insanları.
alevileri kışkırtmak amacıyla özellikle kurban seçildiğini düşündüğüm ağır yaralı gencimiz. daha iyi yaşamak için kışkırt ez ve yok et. ne masum bir politika. kurtulmasını umuyorum ama ihtimal veremiyorum. kurşunun isabet ettiği yer çok kritik.
bir yerde bulunduğu için öldürülmüş kişi.

polis mi vurdu yoksa eylemciler tarafından mı vuruldu belli değil.
(bkz: okmeydanı nda polisin eylemciyi başından vurması)
ölmemiş ve hayatî tehlikeyi atlatmıştır.

edit: allah rahmet eylesin.
vali mutlunun dahi vurulmasından dolayı üzüldüğünü iddia ettiği kişidir.

inşallah polis şiddetinin son kurbanı olur.
http://www.59saniye.com/ugur-kurtun-vurulma-ani/
inşallah ölmez. bir insanımız daha polis terörüne kurban gitsin istemiyorum. alevi imiş, sünni imiş, farketmez... insanlar polis eliyle ölsün istemiyorum. polisin kimseyi öldürmeye hakkı yok. umarım sağlığına bir önce kavuşup ailesini geçindirir.

edit: maalesef kurtarılamadı. polis terörü bir can daha aldı; ibadethanedeki bir yurttaşın canı. bir aile daha babasız kaldı, en çok buna üzülüyorum. bunun hesabını hiçbirimiz ödeyemeyiz; babasız büyüyen bir çocuğun, kocasız kalan bir kadının hesabı...

ardından okmeyadanı'nda çıkan olaylarda polise patlayıcı madde atıldı ve bu sırada orada bulunan bir yurttaş gözünden yaralandı ve durumu ağır. bu da çok üzücü.

bir ülke düşünün ki yolda yürüyemiyorsunuz, bomba patlayabilir; ibadethaneye gidemiyorsunuz, polis ateş edebilir. amına koyayım böyle işin.. amına koyayım...

edit2: patlama sonrası yaralanan yurttaşımız da hayatını kaybetti ve bu olaylarda yitirilen yaşam sayısı 2'ye yükseldi.
Açılın kapılar şaha gidelim!
--spoiler--
ugur kurt korkmaz fenerbahce yikilmaz *
--spoiler--