bugün

entry'ler (14)

en yakışıklı siyasetçi

RTE'dir dağılın.

rumeli hisarı sahnesine yapılan camii

Duyan da çamlıca camii gibi bir cami sanar. Nedir bu din düşmanlığı?
Tarihçilerin çağrısı üzerize yıkılmış olan mescidin aslına uygun ihyasıdır.
- Prof. Dr. ilber Ortaylı (Tarihçi): “Camisiz hisar olmaz. Yedikule’nin ortasında da cami var. Buranın orijinal halini röleveyi üstlenen bulacak ve yapacaktır. Bulmanın çok zor olduğunu sanmıyorum. Benim neslim bu camiyi hatırlıyor.”

gece gece 128 milyar dolar nerde diyen sevgili

içmiştir. En iyi cevap arabesk filminin repliğindedir.

cüneyt türktan

efendim kendisi turkcel'i turkcel yapan kişidir. birilerinin gençlere dayattığı çok uluslu şirkette kariyeri fenomenini pepsi turkiye'de direktörken elinin tersiyle itmiş 80 personelli daha imekleyen turkcel'e gelmiştir. steve jobs'un 1983 yılında pepsi ceosu ve arkadaşı john sculley 'e kadroya dahil etmek için söylediği "hayatının sonuna kadar şekerli su mu satmak istersin, yoksa benimle gelerek dünyayı değiştirmek mi?" hikayesini biliyormuydu bilmem ama gittiği yol tam da o yoldur. girişimcilik risk almaksa karamemet'ten daha girişimci olmuştur. emin olun türkiye'de hiç bir profesyonel çalıştığı şirket üzerine bu kadar etkin olmamıştır.

taksiciler ve servişçilerin ibb önünde eylemi

Taksici amcalar da baya bi sosyolog olmuş. “Emanet oylar”, “z kuşağı” falan.
Lan olum onu seçimden önce düşünecektiniz! Atı alan beylikdüzünü geçti. En az 3,5 yıl daha süresi var. O da kendine yeter.

tayyip in reytinglerde çakılması

"gel bakalım muharrem"in de rüyasında göremeyeceği reytinglerdir.

tekalifi milliye devletin fakir halkı sömürüşüdür

Yardım için gelen paralarla iş bankası kurulmuş ve bir partiye peşkeş çekilmiştir. Savaşı da fonlamak için aç olan anadolu halkına vergiler salınmıştır. Biat etmeyenler de istiklal mahkemelerinde yargılanmış idam edilmiştir.

ethem sarısülük

Terorist değilse polise neden saldırmıştır? Polisin tabancasını alsalar nolacaktı? Onu öldüren polis olmasa nefsi müdaafadan belki de berat ederdi ama malesef ülkemizde polis sahipsiz terörist ise medya gücüne sahip.

rus kız nasıl tavlanir sorunsalı

Türk kız nasıl tavlanırsa Rus kız da aynıdır.

Türkleri seviyorsa sokakda adres sorarken bile tavlarsınız. (Tecrübe ettim ondan biliyom * )

Türk'ü sevmiyorsa zorlamayın başkasında şansınızı deneyin. Birgün Petersde hip hop bus bekliyorum, sıra var. Arkada iki celfin vardı arkaya döndüm sohbet fena değildi. sonra neden nereli olduğumu sordular bende Türk diyince kızın biri bi dk arkadaşıma bişey dicem dedi ve arkadaşını kolundan çekti, yönlerini döndüler bir daha da önlerine dönmediler. (dedim hangi hanzo bu çiçekleri kırdıysa)

Nötr kızlarda gayret, tip, para, yetenek hepsi faktör. Ama şu var kaldırdıklarım amele ruhlu kızlardı kültürlü birini kaldıramadım. Clubte tüm geceyi geçirdik vs ama çıkışta ancak numarasını alabildim. o kadar.

Ha birde en önemlisi onları o... olarak görmeyin. bu onların kültürü. bizde kızlar düğünde kendini gösterir koca bulur vs. onlarda da clubde. bizde deneme atışı yasah onlarda serbest. fark bu kadar. Kadın ruhu heryerde aynı. ikramdan iltifattan paradan çok hoşlanırlar. kısmende olsa lüksü yaşatın vs. 2-3 gün geçirin sahiplenirler kıskanırlar vs vs.

başı açık kadınların zinaya eğilimli olması

Yanlış bir çıkarım. başörtüsünü dini gerekçe ile değilde kültürden dolayı, mahalle baskısından dolayı takıyorsa başı örtük olsada beyni açık olur. yine aynı şey

erkeklere çekici gelen kadın meslekleri

ürolog. Hanı maldan anladığı için seçilmiş oluyosun. o bakımdan

aşırı dindarlık bir kişilik bozukluğudur

sığ düşüncedir. gözlemdir. kimsenin aşırı dindar olduğunu kimse bilemez. sadece gözlemler çok ibadet eden çok dindar değildir. din ahlaktır, din davranıştır. bunu idrak edemeyip insanların kalbini kırmakta hiç tereddüt etmeyen, hakkaniyete uymayan kimse her namazı cemaatle kılsa, cüppe ve sarıkla da gezse dindar değildir.

önce dindarın ne olduğunu bilmek gerekir bence hatta dini yaşamanın ne olduğunu da...

hacı boydak

eskisi yenisi yoktur. holdingin en büyük hissadarıdır işte. istikbal, bellona, hes kablo, gibi markaların sahibi olan holdingdir. hangi destekle bu hale geldikleri ortadadır. yoksa objektif kriterle para kazanan bir işadamı duygusal davranmaz. diyetini ödemek için kendini yere sermiş ve haliyle ezilmiştir. eğer bunlar aklanırsa aklar kara olur.

allah vardır diyenlerin hiçbir kanıt gösterememesi

Bir köy muhtarsız olmaz. Bir iğne ustasız olmaz, sahipsiz olamaz. Bir harf kâtipsiz olamaz, biliyorsun. Nasıl oluyor ki, nihayet derecede muntazam şu memleket hâkimsiz olur? Ve bu kadar çok servet ki, her saatte bir şimendifer gaipten gelir gibi, kıymettar, musannâ mallarla dolu gelir, burada dökülüyor, gidiyor nasıl sahipsiz olur? Ve her yerde görünen ilânnameler ve beyannameler ve her mal üstünde görünen turra ve sikkeler, damgalar ve her köşesinde sallanan bayraklar nasıl mâliksiz olabilir?