bugün

konu başlığı türk kızlarındaki gereksiz özgüven olmalıydı bence.
türk kızlarının yabancı erkeklere ilgi duyması ekseriyette cool görünme kaygısındandır. aksini iddaa eden ya türk değildir ya samimi değildir.

ayrıca türk erkeklerinin de özgüveni düşüktür. kasıntı olmak başka özgüven sahibi olmak başkadır.
agir abi gibi takilirsan kro
rahat davranirsan gevşek
kiskanirsan geri kafali
Kiskanmazsan gavat
ciddi olursan itici
eglenceli olursan şebek
egolu olursan götü kalkık
Egosuz olursan ezik
az konuşursan kasıntı
çok konuşursan erkeğin orospusu

gibi her hareketimize bir kulp bulunduğu için ne yapacağını şaşırmış erkeklerin içinde bulunmadığı durumdur.

ulan özgüvenimiz olsa size mi kaliriz amk ? hepimiz özgüvensiziz, o yüzden ağır abi modundayiz.

edit : pardon, en onemlisini unutmusum, tipin iyiyse veya cuzdanin kalinsa adamsin. tipsizsen kesin, fakirsen %90 adam değilsin.
Özgüvenin yoksa bu ülkede hiçbir şeysin.

Sen nasıl birisin bilmiyorum sayın yazar ama yakın çevremde gözlemlediğim kızlardan yola çıkarak:

Özgüvenin yoksa istediğin kadar yakışıklı ol ya da paralı boş. bu ülkede kızlara ulaşmanın yolu özgüvenden, küstahlıktan geçiyor.

istisnalar yok mu ? Elbette var ama onlarda arada kaynıyor. Kusura bakmayacaklar artık.
bir cogunda gozlemlenen ve anlaşılamayan özgüvendir. Çok fazla konusurlar, sürekli kendilerini kasarlar, rahat olamazlar. sürekli bi elit abla gibi takilmaya calisirlar. tabi bunu tüm kadınlar icin söylemiyorum eminim arada gayet eğlenceli, egosuz ve rahat tipler de vardir. o kadar yabanci kadın arkadaşlarim oldu. onlar hem de iki kat daha güzel, sportif, kılsız hem de egosuz, rahat hatunlar. sonra erkekler neden yabanci kadınlara ilgi duyuyor? iste bu yuzden.

Biraz küçük değişikliklerle ayna tuttuk bakalım bir de bu açıdan bakabilecek mi acaba?
Özgüvensiz olmayana da pısırık diyosunuz lan. Ama bugüne kadar hep cahil özgüvenine hayran kalmışımdır. Ben bile bazen duracağım sınırı biliyorum. Bak "ben bile" dedim egoyu görüyor musunuz?