bugün

amın feryadı diyen ergeni mi sabaha bırakırsın yoksa kadının sorusunda cevap vermemiş olması kısmına takılan mastürbasyon arasında sözlükte takılan sivilceli ergeni mi ?
ben kararsız kaldım.
Aslında zannediyorum demek istediği, içten geçen ;

"sizin ben dininizi, imanınızı, allahınızı, sıfırladığınız sıfırlayamadığınız paranızı, cahilliklerinizi, barbarlıklarınızı, yalancılıklarınızı, vicdansızlıklarınızı, dönekliklerinizi, zalimliklerinizi...

Seveyim, öpeyim"

Demekti..ama diyemedi.

Altına imzamı atıyorum.

Alayının 17 göbek sülalesi o 16 yaşındaki kızın saçının teli etmez.
yarın hapse girebilir. dikkat etsin..
Dinle alaka ne?
Hayır yani islami orgut üstlenmiş olsa, o an bi tepki ver.

Böyle bi bilgi de yok. Pkk yapması da muhtemel.

Sadece bilinçaltında islam'a olan düşmanlık, bunun dışa yansıma bahanesi.

Velhasıl benim kutsalima sovuyorsan ben de sokerim senin acini.

Millet dert düşünür bu buradan bile politik dini tepkime çıkarma derdinde.

Bas git.
sadece bu tarz olaylarda yakınları ölenlerin anlayacağı bir feryat. misal böyle bir olayı kurtuluş savaşıyla bir tutan gerizekalılar anlayamaz bu feryadı. eceli gelir, trafik kazası olur, doğal afet olur, cinayet olur insan bir yakınını bu tarz olaylarda kaybedebilir fakat hiç tanımadığı kişilerin patlattığı bir bombayla ölürse yakını, paramparça olursa o sevdiği, feryat figan ağzına geleni söyler. çünkü ölümünü anlamlandırabileceği hiç bir etmen bulamaz. aha bu abinin yaptığı gibi, bir şehit annesinin, babasının yaptığı gibi, o yarbayın kardeşinin tabutunun başında söyledikleri gibi.
bir yere kadar üzüntüsünü anlayabiliyorum haklıdır diyorum ama "dini yere batsın" ne demek ya. bu nasıl bir terbiyesizlik.
adamı birkaç kez izledim ama eksik olan birşeyler var. nedense inandırıcı gelmedi. zaten denildiği gibi pkk ya tek bir kelime söylemiyor. tamam söv devlete , adalete , başbakana , cumhurbaşkanına ... eee tamam bunlar suçlu diyelim pkk nerede. o kızı öldüren pkk ya olan öfken nerede.. bu adamın ölen kişinin yakını olduğundan bile şüpheliyim!
ateş düştüğü yeri yakar. evladının yolu ışık mekanı cennet olsun.söylediği herşeyde sonuna kadar doğrudur. hiç kimse maymunluk yapmasın.
gerçekten bir yakınını kaybettiyse acısını paylaşıyorum ama bana da biraz şov gibi geldi. zaten hayat tv olması şaşırtıcı değil. söylediklerinin din kısmı hiç olmamış ayrıca.
Ateş'in düştüğü yeri yaktığını gösteren feryat. Merhum için rahmet, yakınlarına sabır diliyorum.
Pkk'yada etmiştir. Tür kürt faşistliği diyor.

Adamın derdi kendine yeter siz neyin peşindesiniz it köpek dobermanlar sizi.
Gerçi adamın söz ettiği kişiliklersiniz yerin dibine batın lan.
"Bir genç kızın hayatı etmez... " ne yazılabilir ki bu sözlerin üstüne. Etmez !
Ateist feryadı böyle oluyor arkadaş ablaya kızmayın.
insan hayatının ne denli önemli olduğunu o acılı haliyle vurgulayan biridir. o acının insana söyleteceği şey sadece saflıktır.

bu adama bile laf diyorlar, la adam üzgün.

neymiş dine laf diyormuş, dininiz batsın tabi lan.

hiçbiri bir insan canı etmez, insan öldükten sonra senin dinin de vatanın da beş para etmez.

insan hayatı her şeyin üstündedir.

ben de aynı kafadayım.
Dine ettiği lafla tüm konuşmasını çöpe atmıştır.
sözlükteki orospu çocuklarını deşifre etmiştir. ibneler, böyle bir acı yaşadınız mı ki ahkam kesiyorsunuz ? bundan sonraki götünüzde patlar inşallah.
"dinimizzsss, kıymetlimizssss" takıntısı olanların zoruna gitmiştir.

dinle ne alakaymış! lan akp'yi başımıza din din diye diye bela etmediniz mi?
(bkz: Sözlükteki şizofrenleri tespit etmek)
Siktirsin gitsin resmen rol yapiyo amini tipini siktiiim.

Akrabasi olen birisinin aklina ilk once iktidar din başkanlik sistemi gelir mi abi aklim almiyor.

Surata bak resmen ezberlemiş doğaçliyor mikrofonu uzattiği gibi rolune başliyor.
Mikrofinu çektikleri gibi rolünü bitiriyor kenarina çekiliyor.

Tabiki bu serefsizin yaptiği rol olenlerin adina bir ses kabul edilebilir orasi ayri resmen rezillik bu saldiriyi yapanlarinda yaptıranların da allah bin belasini versin.
Başlarım duyar kasmaniza.

Sözümün arkasındaydım.

Ben bir acı gördüm diye olayla alakasız senin anana bacina kizina sövsem hak mi olur? Bana tepki vermez misin?

Patlamanın faili kim belli değilken, belki pkk yapmisken, islami örgütlerden biri olup olduğu mechulken din ne alaka?

Hadi hükümeti eleştir, ülkeyi eleştir, din ne alaka kizi din mi öldürdü? allah o kızın ölmesinden memnun mutlu mu?

Bu bilinçaltı yansımasıdir

Bahane araması.

Velhasıl sökerim feryadını.

Umrumda da değil.

Sırf iki kişi eleştirdi diye düşüncemi ifade etmekten korkacak kiviracak degilim.
Din toplumu yönlendirmede uyutmada nasıl önemli görüyor musunuz.

Çocuğun sanırım kız kardeşi ya da yeğeni, 16 yaşında, belki parçalanarak ölmüş..

Adam da haklı olarak, bütüüüüüüüün bu olayların, bir kişinin dini ideolojileri yüzünden olduğunu biliyor, bu halkın bazı kişileri tamamen "din" adına seçtiğini biliyor, her ağız açıldığında alllaaaaaahh ümmmeeeet deyip cahil halkı gıdıklayarak, kendi kafasındaki saplantılı düşüncelerini uyguladığını, hırsızlıklarına, katilliklerine hep dini kamufle ettiğini biliyor...

E dininiz yere batsın demeyip ne diyecek ulan.

Bak burdaki eğitimli çomarlara, ne adamın kardeşinin patlaması umurlarında, ne adamın acısı umurlarında...

Tek dertleri dine laf gelişmiş olması.

Din böyle güçlü bir Afyon işte.

Çomarlar alışmış "şehitler ölmez vatan bölünmez" ezberine, alışmış "5 kardeşim var onlar da feda olsun" ezberine...

Ezberleri bozulunca ayarları kaçtı.
Yerden göğe kadar haklıdır. Anlaşılırdır!
Telefonunun şarjı bittiğinde bile, aynı feryatla, ortalığı kasıp kavuran, bazı ergen tayfasının, anlamadığıdır.
Okuyun, psikoloji okuyun, felsefe okuyun, ilimle, bilimle ilgilenin az buçuk.
Hayvan besleyin, çiçek büyütün, gönüllü derneklere gidin, taş kesilmiş yüreklerinizi, sevgiyle, vicdanla yumuşatın!
Acı çeken her can, feryat eder!
Hele ki böylesine, karanlık bir acıysa!
Oturup, makale yazıp, öyle mi haykıracaktı?!?!
Sizi empati yoksunu, minik beyinler sizi!!!
Bu Ada'mın feryadını bile eleştiren vicdansızlar var, ulan Ada'm yakınını, sevdiği bir insanı kaybetmiş feryat ediyor, burada vicdansız itler bu acıyı bile anlamıyorlar, allah kimseye böyle bir acı yaşatmasın bu vicdansız köpeklere bile.
adam bilinçaltında yatan şeyleri bir çırpıda söyleyivermiş.

arka arkaya dine iktidara millete sövüyorsa bu yaşadığı acının feryadı değil bundan nemalanıp saldırmadır.

bir insanın acısı varsa önce dine iktidara millete sövmez, bide sunucuya diyor ki "müsadenizle ağlayacağım" ağlamak için müsade isteyecek kadar aklı başında biri spontan olarak dine millete iktidara sövmez.
içimi sızlattı içimi... canım kardeşim. onun haykırdıkları benim içimdekilerin aynısıydı.

edit: " dininiz, ırkınız batsın!" diye haykıran bir adam nasıl islam'a sövmüş oluyor? donuk beyinliler? adam ne islam batsın diyor, ne de türklük kürtlük vs. dini anlayışı kan dökmeyi hoş görenlerin dini anlayışı batsın demek istiyor adamcağız.