bugün

entry'ler (136)

expo 2016 antalya

ülkemizin ilk expo'sudur.

tanıtım filmini şu bağlantıda bulabilirsiniz: http://www.youtube.com/watch?v=6MEC4T6gNLc

itirazım var

sen aydınlatırsın geceyi filminden sonra beklentiyi karşılamayan film. serkan keskin ismail abi karakterinden kurtulamamış ve imam rolünü benimseyememiş görünüyor.

ablalar kapınızı çalabilir

birebir şahit olduğum durumdur. lakin öyle heveslenmeyin, abla dediğimiz kişi 40-50 yaşları arasındaki cemaat dershanesi öğretmenleri. "öğrencinizin durumunu konuşacağız." bahanesiyle gelip muhabbeti "kime oy vereceksiniz?" noktasına kadar taşıyabilmektedirler.

pepee

show tv'ye transfer olan, show tv'deki tanıtım filminde karakterlerinin show tv'nin harfleriyle halay çektiği türk yapımı çizgi dizi.

sezai karakoç

trt 1'de belgeseli devam eden ikinci yeni şairi.

sözlük yazarlarını anlatan şarkı sözleri

"aynalardan kaçarken özlenmeyi beklemek ne kadar acı, ne kadar komik ve bana ait değil mi?"

naruto

tersten okunduğunda "oturan" olan animedir.

metin nuran çakallıklı anadolu lisesi

Bir tane bile normal öğretmenin bulunmadığı anadolu lisesi.

Sınavda hizmetlilerin ismini soran, yazınca da "bunlar özel şirketten geliyor, kadrolu değiller." deyip puan vermeyen felsefe öğretmeni mi ararsınız; "işim gücüm yok da fotokopi mi çekeceğim?" diyen fotokopici mi; okula parmak arası terlikle gelen resim öğretmeni mi; yoksa odasına gidince "her şeyi halletin de bu mu kaldı?" diye odasından kovan müdür yardımcısı mı? Hepsi ve daha fazlası bu okuldadır efendim. Son bomba ise ikinci günden istifa eden güvenlikçidir. Aklını seven kaçsındır.

oktay usta

annelerin "oktay usta çok şımardı" diye dertlendikleri, aynı zamanda programını izlemekten kendilerini alamadıkları tv programı sunucusu.

leyla ile mecnun

yeni çıktığı zamanlarda farklılığıyla sevdiren, kendinden sansürlü olmasıyla dikkat çeken dizidir. Lakin son zamanlarda hem popüler kültüre kurban gitmiş, hem çok abartılmış, hem de eski tadı kalmamıştır. Zaten hiçbir leyla ilk leyla'nın yerini tutamamıştır. Ardasız olmuyordur.

Leyla ile mecnun izliyorum diye ortam yapmaya çalışan, ortam yapmak için leyla ile mecnun izlemeye başlayan insandan özenle kaçınılmalıdır.

Hele de her iki cümlesinden biri leyla ile mecnun olan insan, ağzına kürekle vurulası insandır. Kardeşim, biz de seviyoruz; biz de beğeniyoruz da saati gelince izliyoruz bitiyor yani.

sınıfın tavanındaki esrarengiz ayak izi

sabahçıların bırakmış olması muhtemel olan izdir.

uludağ sözlük fight club

"nickaltıma çok garip bir dönemimde entry girdin marla."

türkçe şarkılarda geçen mükemmel sözler

"hayatta hiçbir şeyim az olmadı senin kadar
hiçbir şeyi istemedim seni istediğim kadar
sen de başını alıp gitme ne olur..."

kendi kendine sarj olan cep telefonu

kullandığım nokia telefondur. Telefon şarjda olmadığı halde batarya çubukları artıp azalır. şarj olup olmadığını henüz anlamış değilim.

solak birini görünce söylenilenler

(bkz: saati yanlış koluna takmışsın)
(bkz: tersine gelmiyor mu)

akp ye oy verenlere makarnacı diyen zihniyet

kendilerine "çapulcu" dendi diye dünyaları ayağa kaldırıp siyasi düşüncesinden dolayı ülkenin yarısına "koyun" diyen zihniyettir.

Not: iki tarafın da savunulacak bir yanı yok, Yalnızca ironilerden uzak durmak gerek.

sözlük yazarlarının telefon zil sesleri

leyla ile mecnun dizisi jenerik müziği.

yalnızlık

çok zordur. çoğu zaman "ooh yalnızlık gibisi mi var lan ne rahat işte. çok insan çok dert." diyerek kendini avutmaya çalışırsın ama söylediklerine sen de inanmazsın. Sadece sevgilinin olmaması değildir yalnızlık, çevrende kimse yoktur. Yakın arkadaş kavramı hiçbir şey ifade etmez. Bir sinemaya ya da filme gidersin, yalnızlık zaten yeterince can sıkıcı değilmiş gibi yanındaki koltuğa da oturmazlar. Yalnızlığının üzerinden fosforlu kalemle geçilir adeta. Cep telefonunda mesaj paketinin, konuşma paketinin olmaması hayatında büyük eksiklik değildir. Bazen öyle anlar olur ki gereksiz hissedersin kendini. Yük gibi. önemli bir şey yaşadığında hemen arayıp/buluşup anlatacağın kimseler olmaz. Zaten çoğu zaman önemli bir şeyler yaşamazsın. çok yakın bir arkadaşın olsun istersin, yediğiniz içtiğiniz ayrı gitmesin istersin ama etrafındaki herkesin yakın bir arkadaşı vardır zaten. Sorunluymuş gibi hissedersin. "herkes çok iyi anlaşıyor lan benim ne sorunum var?" diye düşünürsün ama bir sonuca varamazsın. Deriin derin nefes alırsın, geçmez.

solak birini görünce söylenilenler

"-aa sen solak mısın?
+evet.
-inanmıyoruam."

Sanki uçuyoruz dedik, nesine inanamıyorsa...

metrodacocukemziren

nickaltına yazdığı son entryden vardığım kanıya göre saçı, sakalı, bıyığı, kaşı, kirpiği bulunmayan yazardır. Tahminimce kösedir.