bugün

entry'ler (46)

uludağ sözlük yazarlarının twitter sayfaları

https://twitter.com/#!/showmustgohome

türkiye nin bağımsızlığı ayasofya dan geçer

(bkz: sen çok yanlış gelmişsin kardeş)

takip edilesi twitter sayfaları

http://twitter.com/#!/incrediblehulki

inception izlerken rüyalanmak

(bkz: kamyonu devirmek)

hoşlanılan kıza ilk kez mesaj atmak

http://www.zaytung.com/haberdetay.asp?newsid=82

tıp öğrencilerine sorulan sorular

kyk yurduna yeni yerleşilmiştir.bir yandan çarşaflar serilirken,bir yandan da odadakilerle tanışılır.

-merhaba ben camel pasa
+hoşgeldin ben de x.bölüm neydi senin?
-tıp
+haa...haa...2 yıllık mıydı o?
-hönk!!
(bkz:
yok ebesinin amı ali sami)

pembe tişörtlü güneş gözlüklü pkk lı

geçen sene aynı kyk yurdunda kaldığım bütün kış puşi,yeşil parka,postal giyen pkk lı olduğunu bildiğim adamın,yazın gelmesiyle beraber büründüğü imaj.pembe tişört ve güneş gözlüğünü parmak arası terlikle pekiştirmesini bekliyorum gelecek sezon.

(bkz: açılım)
(bkz: tatil sezonu açıldı)

ajdar ı kaçırıp tecavüz etmek

sanırım ilk kez tecavüz edilenin değil de,tecavüzcünün acı çekeceği olay.

sigara zammına en çok kemalistlerin karşı çıkması

evet dostum hep bu kemalistler işte.21. yüzyılda hala herşeye,özellikle zamlara karşı çıkan zihniyet mi olur lan?!içkiye zam gelse ona da karşı çıkar bu kemalistler.nedeni de çok açık;çok içermiş rahmetli,iyi içermiş.du bakıyım şurda bi de foto olacaktı...

(bkz: tespitim geldi)

sevgililer gunu nde sevgiliye para vermek

parayı alan sevgilinin 'helal et,helal etmessen almam,helal et bak' demesiyle devam edebilecek olan hadise.

(bkz: umut sarıkaya)

sağcılardan sanatçı çıkmaması

yanlış olan önermedir.sağ da sol gibi bir siyasi düşünüş biçimidir ve toplumun büyük bir kesmince de kabul gördüğü aşikardır.sağ görüşün değerleriyle yetişen bireylerde veya sağ görüşü özümsemiş insanlarda sanatsal ilgi genellikle bu sınırlar içerisnde gelişebilir.öınzellikle bizim toplumumuzda bu tarz sanatçılara rastlayabiliriz.

(bkz: sezai karakoç)
(bkz: mehmet akif ersoy)
(bkz: necip fazıl kısakürek)

'ha siyasi görüşe göre sanatı değerlendiren ya da sanatın sınırlarını siyasi görüşlere göre çizen toplumlardan sanatçı çıkar mı veya sanat gelişme ortamı bulur mu?' derseniz,zannetmiyorum.ama bu ayrımların birçok şeyin yetişmesine izin vermiyeceği aşikardır.

sigara fiyatlarının ortalama 10 tl olması

sigarayı bıraktırmak için yapıldığı iddia edilen ama amacı vatandaşa bindirmek olan zam.sigara içse de vatandaş oldukları unutulmaması gereken insanların cebinden para almanın başka bir yolu.

tamam sağlığa zararlı olabilir ama sigaranın çoğu insan için bir ihtiyaç olduğu unutulmamalı ve sigaraya zam yapılsa da sigarayı bırakmayacak tiryakilerin olduğu da unutulmamalı.

ha iyi bir yanı olabilir bu yasağın o da sandık başında herşeyi unutan milletimin bunu unutmama ihtimali.zira sigara içenler bir parti kursa tek başına iktidar olabilir.**

piç bahattin

uğur gürsoy' un çizdiği fırat ta sigara içen,mahallenin bakkalıyla dalaşan,kendisine büyük gelen kundurası ve kulak arkası yaptığı sigarasıyla dolaşan,planları arasında abisinin askerden getireceği taramalı tüfekle bütün mahalleyi taramak olan serseri karakterin ismi. benim de favori karakterimdir kendisi.ha bi de fırat a zorla sigara içirmeye çalışır sürekli bu piç.

kendi penisini götüne sokmaya çalışan erkek

ergenler arasındaki 'abi adam kendi s.kini yalamak için kaburgasını aldırmış' geyiğinden sonra yeni bir geyiğin doğmasına sebebiyet verebilcek olan erkektir.

birleşik arap ordusu

suudi arabistan,birleşik arap emirlikleri,bahreyn,katar, kuveyt ve umman'ın olası bir iran saldırısına karşı ortak olarak kurmayı düşündüğü ordu.tabii ki amerika'nın güdümünde kurulacak olan ve yine tabiidir ki amerikan silahlarıyla donanatılacak olan ordudur aynı zamanda.maksat petrol boşa akmasın.

http://www.haberturk.com/...cat=180&dt=2009/12/15

yılbaşı ağacı adı altında evine put sokan insan

aynı zamanda yılbaşı ağacının etrafında tavaf eder bu kafirler,bu zındıklar.

(bkz: hı-hı evet)

yaran diyaloglar

arkadaş evlerinin önünde beklenmektedir.bu sırada 2 amca apartmanın önünde hararetli hararetli konuşmaktadırlar;

a1:iyi de abi rahmetli turgut özal...
a2:rahmetli mi naaletli naaletli!!

(bkz: naletli)

aşkı memnu ailesi

senaristlerin ufak bir hatasıyla herkesin birbirine girebileceği ailedir.seyirci de bunu yadırgamadan,ulan bişey mi kaçırdık acaba demeden izlemeye devam edebilir.kafalar iyiyken yazılan bir senaryoyla;

çat! behlül nihal'e
çat! adnan bihter'in anasına
çat! beşir katya'ya
çat! bihter nihale
çat! adnan madama...

bahçıvan var mıydı lan bu dizide?

tarihi olayları bir cümlede özetlemek

(bkz: mohaç meydan savaşı)
(bkz: kanuni sultan süleyman)
(bkz: magnificent suleyman)
yarım saate hallettik lan.

yaran yanlış okumalar