bugün

entry'ler (331)

ışid müslümanlığı

Hadi sana soruyorum işid gerçek Müslüman ise, sufizm gibi pek çok akım hangi dine mensup? Hak adalet gibi konulara yüzyıllarca dikkat ederek islami kurallara göre devlet yönetenler hangi dine mensup? Endülüs devletini kurup zamanında dünyanın kültür abidesi haline gelen din de zerdüştlüktü değil mi? Bir tek bu çöl fareleri gerçek müslüman ama onlardan önceki milyarlarca insan yanlış? canlı canlı insan kesen, yakan, biçen, pazarlarda kadın satan bu caniler gerçek müslüman da bir tek biz mi yanlış anladık bu dini? Elkaide ve işid gibi terör örgütlerini amerika değil de, Selahattin eyyübi kurdu zaten değil mi? sizin derdiniz işid de değil, gerçek müslümanın ne olduğunu tanımlamak da... Birilerinin algı operasyonlarının nihai sonucu olan okumuş cahillersiniz. Osmanlı bence... ile başlayan cümlelerinizle zevk ve sefa alemlerinizde takılabilirsiniz..

tideland

Filmin ilk yarım saatinde o küçük tatlı kız sizi filme kitliyor ama kalan dakikalar boyunca adeta babasına verdiği eroini sizin damarlarınıza basıyor. Kızın hayal dünyasından hiçbir zaman çıkamayacağınız hissine kapılabilirsiniz hatta etkisini 2 gün üstünüzden atamayabilirsiniz ama yine de Terry Gilliam gibi bir yönetmen işin içinde olunca akan sular duruyor. Bu arada film bittikten yarım saat sonra hala o aptal bebek kafası gözlerimin önüne geliyordu !

ken park

Salo 120, A Serbian Film , Cannibal Holocaust gibi filmleri izlerken bile bu kadar zorlandığımı sanmıyorum. Filmin içinde sizi rahatsız edici bir hava var istemeseniz de ona dahil oluyorsunuz. Açık sahneler tartışılabilir ama her şeye rağmen bu, filmi kötü film kategorisine sokmaz. Çok rahatsız olursan kapatırsın ve ne filme ne de yönetmene laf söylebilirsin. Birçok kişiye göre gereksiz olsa da görünenin altında birçok şeyi anlatan başarılı bir film olarak görüyorum.

blindness

Uzun zamandan sonra beni etkileyen hatta bazı sahnelerinde hayatın birçok gerçeğini sorgulamamı sağlayan filmdir. insanın içinde yatan vahşiliği ufak bir mekan ve birkaç insan üzerinde anlatmayı iyi başarmıştır. Yönetmenin tarzını çok beğendim ama filmin sonunda keşke daha iyi bitseydi demeden de geçemedim. Her şeye rağmen izlemenizi tavsiye ederim. Buna benzer bir film olarak (bkz: black)

asla unutulmayacak olan çocukluk kahramanları

(bkz: uğur dündar)

playliste asla alınmaması gereken gruplar

(bkz: grup hepsi)

radyo televizyon öğrencisinin götü kalkık olması

tespitlerden anlaşışacağı üzere bütün öğrenci alemi bu adamlardan nefret ediyor.

sözlük yazarlarının öğrenim gördüğü üniversiteler

marmara üniversitesi.

şaperon protein

diğer proteinler arasında ayrı bir havası olan protein.

sırpsındığı savaşı

ortaokul hayatımdan üniversite hayatıma kadar yaklaşık olarak 25 sınavda karşıma çıkan savaş.

kız sayısı az olan bölümlerde yapılan geyikler

meslek lisesine giderek bir erkeğe 25 gram kız düştüğünü gördükten sonra okulu bırakmama neden olan durumdur.

aöf okuyup üniversite öğrencisiyim diyen tip

teorik olarak zaten üniversiteli olan tiptir.yalan söylememektedir.

organiyla ovunen erkek

beyniyle övünemeyecek şekilde olarak anca başka bi yerleriyle kendini ıspatlamaya çalışan erkektir.

dünyada che bizde deniz

ayağında converse,kolunda swatch saat,üzerinde ise che tişörtüyle dolaşıp ben devrimciyim diye kızlara hava atan tiplerle aynı ülkede yaşamaktayız.

sözlük sayesinde öğrenilen şeyler

tek bir fikre bağlı kalmayarak karşı görüşleri görmeyi,ateistiyle de yobazıyla da aynı platformda olabilmeyi,zaten yaşamanın zor olduğu bu ülkede biraz olsun tebessüm edebilmeyi öğrendim.

kazanılan okulu facebook da eklemek

arkadaşlarını tek bi sayfadan tebrik edip tek bi sayfadan tebrik edilmenize yarayan yöntem.

ayrıca yıllarca hazırlanılan sınav kazanılmıştır.her öğrencinin hakkıdır.

ünal yarımağan

yanlış tercih klavuzuyla birçok kişiyi açıkta bırakan zihniyetin parçası.

liseye gelip matematiğin m sini öğrenememiş insan

öğrencinin değil sistemin suçudur.sözel bölüme gitmelidir.onuda yapamıyorsa sanayiye verilmelidir.

ramazanda vuvuzela çalan ramazan davulcusu

dünya kupasının etkisinden kurtulamamış ramazan davulcusudur.

kozexpo

samimi ve cana yakın bulduğum yazar.