bugün

entry'ler (53)

müslüman vs ateist

ahlak, din kurallarından bağımsız, yüzyıllardır süregelen ve insani ihtiyaçlardan doğan kolektif kurallar bütünüdür. ahlak kavramını yalnızca dinle ilişkilendirmeye kalkarsanız, dininizi ahlakın tek kaynağı olarak görürsünüz ve dininizin size bir şey söylemediği, sizin aklınızı kullanmayı istediği durumlarda dininiz adı altında kendi fikirlerinizi insanlara empoze etmeye kalkarsınız.

eğer ki, "yalnızca müslümanlar ahlaklıdır" gibi bir hipotezle insanların karşısına çıkarsanız, insanlar size "ışid?" derler ve kalakalırsınız. bugün ışid'in teorik olarak sizin dininizin emrettikleri dışında yaptığı bir şey yoktur. evet amerikancılar bilmemneciler falan filan, onları ben de biliyorum, ama yalnızca savundukları fikirlerden ve eylemlerinden bahsediyorum, güçlerini kimden aldıklarından değil.

eğer ki, "yalnızca müslümanlar ahlaklıdır" gibi bir hipotezle konuşacaksanız, insanlar size derler ki, "ee hıristiyanlar?" mademki hıristiyanlar, sırf müslüman olmadıkları için ahlaksız varlıklar, yani onları sizi öldürmemek için tutan hiçbir güç yok, sizi hala neden öldürmüyorlar? neden teknolojileriyle başınıza üşüşüp sizi doğduğunuza pişman etmiyorlar? neden kendi ülkelerinde inancınıza saygı gösterip, başörtülü bir kadına saygısızlık eden çalışanları adına özür diliyorlar?

utanmadan, sıkılmadan, bir gram yüzünüz kızarmadan "ateistlerin allah korkusu olmadığından sizi öldürebilirler, onlardan dost edinmeyin," diyebiliyorsanız eğer, size derim ki:

allah korkusu olanlar örgüt kurup dünyanın her yerinde insanlar öldürüyorlar,
allah korkusu olanlar allah'ı öğrettikleri (!) yurtlarında çocuklara tecavüz ediyorlar,
allah korkusu olanlar kadınlar insan mıdır tartışması yapıyorlar,
allah korkusu olanlar esnaflık yapıp insanları daha fazla kazıklayabilme yolları arıyorlar,
allah korkusu olanlar yıllardır yolsuzluk suçlarına karışıyorlar,

ve en beteri,

allah korkusu olanlar sırf allah korkusu yok diye bir insanı öldürmeyi kendilerine meşru görüyorlar.

bayağı da ahlaklısınız. o ahlakınız yerin dibine batsın.

osmanlının yıkılması

neredeyse 100 yıl geçmesinin ardından artık yurdum insanı tarafından kabullenilmesi gereken gerçek. şüphesiz tarihini unutmamak önemlidir ama onda takılıp kalan da önünü göremez. ülkenin bilmemkaç yıldır içinde bulunduğu içler acısı durum da bundan kaynaklanıyor.

pazar günü erken kalkmak

görüyor ve arttırıyorum: (bkz: cumartesi gecesi uyumamak).

asmr

insanı derin düşüncelere gark eden yeni nesil eylemlerin başında geliyor. ne nedeni belli, ne amacı belli, ne de ne işe yaradığı belli.

videoların çoğunluğu kaliteli olduğu belli olan bir mikrofona bir hanım ablamızın yaklaşıp şuh bir ses eşliğinde "now it's time to relax" falan deyip parmaklarını mikrofona sürtmesiyle, ne bileyim "şıp şıp şıp" yapmasıyla falan devam ediyor. lan olm bunu dinleyip neden rahatlayayım? uyuyamıyorum diyorsanız da klasik müzik falan açıp öyle yatın lan. bu nedir ya?

işi erotizm boyutuna getir hanım ablalarımızıysa bunun dışında tutuyorum. onları ve memelerini sonuna kadar destekliyorum. asmr ayağına böyle cıbıl cıbıl videolar çekiyorlar. çok hoş ve yurdum kadınlarına örnek olması gerekiyor.

vücut kıllarını almayıp doğalım diyen kız

"feminizm" adı altında kendi saçmasapan fikirlerini yaşayan kız. estetik duygusundan tamamıyla bihaber, bakımsız ve çok büyük bir ihtimalle de bir o kadar çirkin kızdır. baktı yüzüne bakan yok, böyle dikkat çekmeye çalışır.

zeytin dalı harekatı

bir de, utanmadan "yüzlerce tankla" yazmış ya. koskoca tsk envanterindeki bütün tankların götü boklu peşmergeye gönderildiğini sanıyor. ahahaha. bu pkk'lı terörist orospu çocuklarının alayı gerizekalı da ya.

he olm tsk'nın 2.500.000 adet uçağı, 7.546.589.475 tankı ve 4.784.475.748.000 askeri de götü boklu 30.000 kişilik sözde ordunla savaşıyor. ahahah. hem "sizden güçlüyüz" triplerine girerler, hem de kendilerini acındırırlar ezik orospu çocukları ya. ahah.

zeytin dalı harekatı

evet, "milyonluk bir orduyla, onlarca uçakla, yüzlerce tankla, bir o kadar da yardımcı kuvvetle" 700 binlik kente saldırılıyor. çünkü o kentteki orospu çocukları, sik kadar akıllarıyla 30 yılı aşkındır yermeye çalışırken bile yalnızca övebildikleri orduya kafa tutuyor.

yıllardır abilerinizin her sözüne inandınız, desteklendiğinizi zannettiniz, kazanacağınız hayaline inandırılıp bir güzel sömürüldünüz, gencecik çocuklarımızı sikik hayalleriniz uğruna katlettiniz.

abileriniz artık sizinle değil. kaybetmeye mahkumsunuz. sikilip kenara atılan orospular gibisiniz, makyajınız akmış, götünüz delinmiş, paytak paytak yürüyor, sallanıyorsunuz. artık yıkılma vaktiniz geldi. ağlayın. acılar içinde gebereceksiniz.

kadir mısıroğlu nun tavsiye ettiği 100 kitap

bir kısmı bizzat kendi kitabı, çoğunluğu sahibi olduğu sebil yayınevi tarafından basılmış. gerçekten işini allah aşkı ve gençlerin zihinlerinin açılması için yapıyor. öyle reklam meklam, para kazanma güdüsü yok yani. tamam tamam ben inandım.

domalmak

ecnebiler bu eylemden bending over (ya da direkt bend over) olarak bahsediyor. kulağa ne kadar hoş geliyor değil mi? bi' de ifade ettiğine bak.*

oğlu gay olan baba

"oğlunu acilen öldürmesi gereken baba," falan demişler. bak bak eşcinselliğe karşı tavırlara bak çıldırırsın.

çakmak koleksiyonu

hep yapmaya çok özendim. fikri hayatına önce "zippo koleksiyonu mu olsa lan?" olarak başladı, "clipper iyidir ya" ile devam etti ve şu anda sıfır elemanıyla hala aynı alemde yaşıyor. sığır, senin nerene zippo koleksiyonu? he zippo he.

çay içen insandan zarar gelmez

"duyduğum en saçma sözlerden biri" referansına kesinlikle katılıyorum. hatta görüyor ve arttırıyorum, sıkı bir leyla ile mecnun izleyicisi olarak şu ismail abi ve çay romantizmi artık tiksindiriyor.

dışarda taytla koşan kadın iticiliği

"teşhir etmek istiyor" imiş. dışarıda pantolonla koşmalıydı çünkü. ya da pijamayla falan. olm sizi ananız babanız hiç mi sevmedi anlamıyorum ki.

lav mı daha yakıcıdır yoksa love mı

lav öldürür, "love" süründürür. güzel kelime oyunu bu arada.*

her akşam bir bira içen kişi

en asil duyguların, en naif düşüncelerin insanıdır. ne güzel insandır ya.

kırmızı iç çamaşırı

çoğu erkek için de tercih nedenidir. tabi karşı cinste. evet.

uyku

kaçmakla görevli muhteşem doğa olayı.

ben bu yazıyı sana yazdım

canım sıkıldı birden. bir şeyler karaladım. her zaman olduğu gibi, yine sana yazdım.

bu arada, siz de okusanıza. şuradan:
https://bveagibi.tumblr.c...%B1zm%C4%B1%C5%9Fs%C4%B1n

gereksiz bir bilgi ver

dizüstü bilgisayarlar dizin üstünde kullanılmak zorunda değildir. masanın, sehpanın falan da üstüne koyabilirsiniz.

gereksiz bir bilgi ver

cep telefonları cepte taşınmak zorunda değildir. çantanıza falan da atabilirsiniz.