bugün

muslims win.
Müslümanın kalbi ile, ateistin aklı ile karşı karşıya geldiği karşılaştırmadır.
Musluman cok net alir.

Musluman:

Hp: 89
Attack: 100
Speed: 75
Hidden power (iman gucu): 135

Ataist:

HP: 100
Attack: 150
Speed: 200
Hidden power: -500

Yani gordugunuz gibi musluman alir.
Bilime yakınlığı; kullandığı akıllı telefon, çamaşır makinası, buzdolabı vs. ile sınırlı olan ancak okuduğu dandik kitaplarla kendini bilim adamı kıvamına getirebildiğini sanan, gazlanmış atecanların (genellikle) bazı ayetlere müteakip müslümanlarla atışmasıdır. Yiyorsa müminle kapış dedirtir.
mortal kombat kadar eğlenceli çarpışmalar.
müslüman :benim allaam var tağam mı ?!?!?!
ateist : ...(şimdi uzaklardasın)
(#29413847)
Ateistin frene ihtiyaci yoktur. Ahlak ve gorgu kurallarinin dinle bagintili olmadiginj bilir. Insanliga yararli olmak icin bir sey yapar, yaratici vasfina yalakalik olsun beni cennete alsin diye degil. 0 inanc ile devam ediyorum. Hic inanc sahibi olmadim. Cocukken bayram namazlarindan kacardim sen dusun. Ama tanri icin degil beni cennete alsin diye degil burada reklamini yapmayacagim bir suru sey yapiyorum elimden gelen kadar insan icin.

Keske muslumanluktan once biraz insan olmayi hedefleseniz.
Ada.lar insanlik icin big bang teorisini arastiriyor alo ne egosu?

Ama siz 5 vakit yatip kalkip saldirmayi tercih edersiniz. Ayrica dunya dongusunu yaraticiya baglayan 'ildiktin sinri cinniti gidicim bin' kafalariniz muthis. Sizin gibi her seyi yaraticinin adiyla bekleyenler/yapanlar bu dunyanin icine siciyor.

Orta cagda hristiyanlar yeni cagda muslumanlar el altindan yahudiler. Madem cok seviyorsunuz yaraticiniz yarattigi dunyayi niye anasini sikiyorsunuz? Yaraticini sadece egilerek kalkarak mi mutlu edecegini saniyorsun? Bu kafayla varsa bile brni sizle ayni yere koymasin ben yanmayi tercih ederim amk.

Edit: cok rahat yuttururum su soylediklerini de o dedigin 'egom' izin vermez. Cikarim icin iyilik yapmam. Bu kafayla oldugunuzdan tiksiniyorum sizden.
Patir patir buldugu seylerin patentini almadan ya da calinan bilim adami sayarim sana da anlamazsin. Alttan laf sokuyorum onu da anlamiyorsun zaten. Ben kimim geyigine girecek halim yok onu siz daha iyi bilirsiniz. Bak tekrar soyluyorum yapabildigim seyleri ben ve yapabildigim kisiler biliyor sadece. Ne toplumsal sayginligi? Kimin beni pohpohlamasina ihtiyacim var? Sacmalik su soyledigin su an.
ahlak, din kurallarından bağımsız, yüzyıllardır süregelen ve insani ihtiyaçlardan doğan kolektif kurallar bütünüdür. ahlak kavramını yalnızca dinle ilişkilendirmeye kalkarsanız, dininizi ahlakın tek kaynağı olarak görürsünüz ve dininizin size bir şey söylemediği, sizin aklınızı kullanmayı istediği durumlarda dininiz adı altında kendi fikirlerinizi insanlara empoze etmeye kalkarsınız.

eğer ki, "yalnızca müslümanlar ahlaklıdır" gibi bir hipotezle insanların karşısına çıkarsanız, insanlar size "ışid?" derler ve kalakalırsınız. bugün ışid'in teorik olarak sizin dininizin emrettikleri dışında yaptığı bir şey yoktur. evet amerikancılar bilmemneciler falan filan, onları ben de biliyorum, ama yalnızca savundukları fikirlerden ve eylemlerinden bahsediyorum, güçlerini kimden aldıklarından değil.

eğer ki, "yalnızca müslümanlar ahlaklıdır" gibi bir hipotezle konuşacaksanız, insanlar size derler ki, "ee hıristiyanlar?" mademki hıristiyanlar, sırf müslüman olmadıkları için ahlaksız varlıklar, yani onları sizi öldürmemek için tutan hiçbir güç yok, sizi hala neden öldürmüyorlar? neden teknolojileriyle başınıza üşüşüp sizi doğduğunuza pişman etmiyorlar? neden kendi ülkelerinde inancınıza saygı gösterip, başörtülü bir kadına saygısızlık eden çalışanları adına özür diliyorlar?

utanmadan, sıkılmadan, bir gram yüzünüz kızarmadan "ateistlerin allah korkusu olmadığından sizi öldürebilirler, onlardan dost edinmeyin," diyebiliyorsanız eğer, size derim ki:

allah korkusu olanlar örgüt kurup dünyanın her yerinde insanlar öldürüyorlar,
allah korkusu olanlar allah'ı öğrettikleri (!) yurtlarında çocuklara tecavüz ediyorlar,
allah korkusu olanlar kadınlar insan mıdır tartışması yapıyorlar,
allah korkusu olanlar esnaflık yapıp insanları daha fazla kazıklayabilme yolları arıyorlar,
allah korkusu olanlar yıllardır yolsuzluk suçlarına karışıyorlar,

ve en beteri,

allah korkusu olanlar sırf allah korkusu yok diye bir insanı öldürmeyi kendilerine meşru görüyorlar.

bayağı da ahlaklısınız. o ahlakınız yerin dibine batsın.
başlık altında ahlak tartışması baş göstermiş. hemen bunu buraya bırakıyorum: (bkz: ahlak konusunda türk ve yabancı ateistlerin kıyası)

bir müslüman bu dünyadaki varoluş nedenini bilen, ahiretteki pozisyonunu düşünerek bu dünyada erdemli eylemler sergilemeye çalışan, tutarlı ve Kur'an'a uyduğu ölçüde bilgili birisidir. Allah'ı onaylamanın ve yapılan ibadetlerin yaşam kalitesine olan olumlu etkilerini ise sayarak bitiremeyiz. bir müslüman şirk, alkol, zina, uyuşturucu, kumar ve diğer günahlardan kaçınarak yaşar. eşine ve çocuklarına değer vererek aile ortamını korur. her şeye rağmen akrabaları ve çevresiyle iyi geçinerek barışsever davranır. bu durumların hepsi islam'ın kişiye sağladığı lütuflardır. daha da ayrıntıya girersek:
görsel

fakat tesadüfen oluştuğunu, öldükten sonra yok olacak bir atom yığını olduğunu iddia eden ateist ise nefes alıp verdiği her an tutarsız olmaya mahkumdur. ne ahlaklı davranışının, ne özgür iradesinin, ne de bilincinin hiçbir temeli yoktur. büyük bir karanlık ve cehalet içinde kendini kandırarak tepkisel yaşamını sıkıntılar ve şikayetler içinde sürdürmeye çalışır. bir saatliğine mutlu hissedebilmek için alkol, zina, uyuşturucu, kumar gibi alışkanlıklara sarılarak bağımlı olmaya ve toplum için tehlikeli oluşturmaya meyillidir. bilimin babası isaac newton'un da dediği gibi:

"Ateizm insanlık için o kadar anlamsız ve iğrençtir ki hiçbir zaman fazla savunucusu olmamıştır."

bu noktada ateist, mezhepçi müslüman çoğunluğun işledikleri kötülükleri sayarak kendini savunmaya çalışacaktır. fakat "sadece kur'an" diyen ben ve benim gibi kişiler o çoğunluğun islam algısının kur'an ile bağdaşmadığını, uydurma rivayet kaynaklarından motivasyon sağladıklarını söyleyerek onları zaten dışlıyoruz.

(bkz: sünni ateist/#37529999)
(bkz: kuran da olmayan 200 hurafe)
(bkz: tüm dünya sadece kuran ile yönetilirse ne olur)
her şeyin fazlası zarardır. bunu bildikten sonra ikisi için karşılaştırma yapmamıza gerek kalmaz.
Türkiyedekiler için konuşacak olursam müslüman gençler dışlayıcı ve sinsidir. Ateistler tam tersidir. islama inanan biri olarak çıkarcı ve cahil müslümanlarla takılmak istemem. Onun yerine kendi halinde ve bilgili dinsizler yeğdir maaalesef.
Koyun vs kurt.
Aynı biberin yeşili iki ideolojik tip. Kimse kusura bakmasın iki tarafın da iq pointleri eş değerdir. Yaaani yaklaşık 65-70 civarı. Müslümanlar 65se işte ateistler de 70 filan.

Biri kesin var diyor, diğeri kesin yok diyor... şaka gibi bir zekasızlık örneği.

Bu iki zıt gibi görünen ama aynı olan tarafla da katiyen muhatap olmam. Cahille muhabbeti keseli çok oluyor.

Agnostikler arkadaş olarak eklesin de üst düzey muhabbetlere girebilelim...

Aynen öyle.