bugün

entry'ler (20)

kıza hesap ödetmeyen erkek

şu tabular bırakılsın artık.

köpekleri sevmek zorunda mıyız

köpek sevgisi tarifi olmayan bambaşka bir sevgidir. köpek sevgisini bilmeyen bir insan için ancak üzülürüm.

tertemiz aşk

çıkarsız saf bir sevgi? lise zamanlarındaki aşklar. belki...

tv izlememek

artık internet varken, televizyon bir ihtiyaç değil kesinlikle. youtube, netflix televizyonun yerini aldı. internetten ne izleyeceğini seçebilmek varken, kim kendine dayatılan program ve reklamları izler ki.

bir erkekte en nefret edilen şey

gevezelik, cimrilik, yobazlık,

en son alınan kitap

şato-franz kafka.

lahmacun

bir kızı yüz kişi ister, lahmacun ısmarlayan alır.

içinden geleni söyle

"çok şey vardı anlatılacak. o yüzden sustum. birini söylesem diğeri yarım kalacaktı. sen duydun mu sustuklarımı?" oğuz atay.

sivrisinek

çarşafa girme sebebi.

yemek yapmak

hepsinin mantığı aynı, kavur soğanı, koy salçayı.

ahlak

belli bir dönemde belli insan topluluklarınca benimsenmiş olan, bireylerin birbirleriyle olan ilişkilerini düzenleyen davranış kurallarının toplamıdır. iyi bir yaşamın temelini teşkil eden inançlar bütünü olarak da görülebilir.

insanı mutsuz eden küçük şeyler

otoparklarda başıboş bırakılan alışveriş arabaları, hız tümsekleri, daha kapıya varmanıza 20 metre varken sizin için kapıyı açık tutarak acele etmenize sebep olan insanlar.

eski sevgili mesaj atınca yapılması gerekenler

boşta kalmıştır. yoklama yapıyordur. cevap vermeyiniz. ayrıca sizden cevap gelmeyince yakın zamanda hemen yeni birini bulacaktır.

sevilen şarkının vurucu cümlesi

elbette bazen çiçek açıp bazen solacağız.

nasıl bir dünya hayal ediyorsunuz

benim hayalimdeki dünyada her şeyden önce adil bir düzen hakim. kardeşlik içinde hiçbir çıkar çatışması olmadan mutlu bir şekilde yaşayan insanlar olmalıyız. benim hayalimdeki dünyada insanlar sadece eğitimleri ve mutlulukları çalışmalı.

haftanın günleriyle ilgili şarkılar

katy perry - last friday night. ayrıca son derece eğlenceli ve çok sevimli bir klbi var. cuma gününün gelişini kutlamak istiyorum. neredesin cuma!

ideal evlilik yaşı

evlenmek için uygun şartlar ne zaman olursa, ne zaman o sorumluluğu alabiliyorsan ideal olan o yaştır. her şeyi bir kalıba sokmanın anlamı yok.

yağmur yağarken dinlenen şarkılar

erkin koray-yağmurun sesine bak. erkin korayın baba şarkısıdır. şarkının adındaki anlatım bozukluğuna takılmayınız.

biscolata erkeklerine bakışınız

kadınların erkeklerden intikamıdır. yıllarca güzel kadınları reklamlarda oynattınız. sıra kadınlarda.

en sevmediğiniz özelliğiniz

birden fazla. aceleci olmam, kolay hata yapıyorum ve bu beni zorluyor. küçücük bir hatada dahi insanlara olan güvenimin kaybolması. nasihate kulak asmayıp deneyim kazanmak. kötü özelliklerimin farkında olmama rağmen onlardan vazgeçememem.