bugün

Trt 1-2-3 den sonra Star TV kuruldu. Herkes televizyonundaki sıralamada 4. Kanala Star TV'yi koydu. Derken Show TV çıkageldi ve 5. Kanalın yeri doldu. Aynı sıralarda Kanal 6 ve TGRT de kuruldu. Evdeki televizyonlarda sırasıyla 6. Ve 7. Kanala koyduk. Sonrasında çıkan yeni kanalardan Kanal D 8. ve ATV ise 9. Sıradaydı. Seneler geçtikçe kanallar çoğalsa da genelde kumandada ilk 9 bu kanallardı. ilk 9 ise farklı bir öneme sahipti. 2 tuşa basmayı sevmeyiz, 10. kanala bile önce 9'a basıp sonra bir üste çıkardık kanal arttırma tuşuyla. En çok izlenenler her zaman ilk 9'da olmuştur. Velhasılkelam zaman geldi Kanal 6 battı, tv8 geldi. Kanal 6 yerine tv8'i kaydettik ama tam olmadı, 6. Sırada sırıttı. Tv8 ya, 8'e kaydetmek lazımdı. E o zaman 8. Sıradaki Kanal D ise 6'ya geçecekti. Öyle de yaptık ama benim bünyem alışmadı. Sürekli Kanal D diye tv8'e, tv8 diye Kanal D'ye felan basınca bide TGRT de sallantıya girince ben orda bıraktım tv izlemeyi. Hiç gelemem böyle şeylere.
Rahatlık.
2013'ten beri evimde tv yok. internet olduğu sürece zaten gerek de yok. Çok gerekirse online izleyebiliyorsun.
izlemek kadar normal bir durum. Ayrıca tv'de verilen reklam aralı bi film, pc'den izlenen reklam arasız bir filmden daha çok zevk verir.
Eskiden birisi televizyon izlemiyorum dediğinde nasıl ya diyordum baya şaşırtıyordu beni. Sonradan sürekli birbirini taklit eden program ve dizilerden bıkıp yabancı dizilere sarınca birden bire televizyon benim için bir işle uğraşırken arkada ses yapması için kullanılan bir alet oldu.
artık internet varken, televizyon bir ihtiyaç değil kesinlikle. youtube, netflix televizyonun yerini aldı. internetten ne izleyeceğini seçebilmek varken, kim kendine dayatılan program ve reklamları izler ki.