bugün

entry'ler (12)

unutulmaz baba sözleri

(bkz: unutulmayan baba gözleri)

kardeş payı

biz komedi dalında çok iyi işler yaptığımız aşikar, yakın zamandan (bkz: leyla ile mecnun) (bkz: avrupa yakası) (bkz: geniş aile) dizilerini gördük çok da güldük/eğlendik. işler güçler dizisinide dahil edebiliriz buna amma velakin kardeş payı ekibi çok farklı bir akım yakaladı.

O çoğu aksiyon filmlerinde uğraşılmayan kurgusuyla, senaryosuyla, yaratıcı fikirleriyle, karakterleriyle sınırsız övgüyü hak ediyor.

toparlamak gerekirse kardeş payı, tv tarihinin komedi dalında zirveye oturmuştur, hayırlı olsun.

türkiye nin en iyi türk sol beki

sağ ayaklı ümit özat'ı stoperken sol beke çeken bir takım olarak göğsüm gerile gerile ümit özat derim. usta adam milli takımda bile sol bek oynadı, bu nasıl fakirlik?
görende roberto carlos zanneder, sahi roberto carlos'da neydi be.

subliminal mesaj

gözüne kestirdiği masum canlıya çay aracılığıyla verilen teklif aynen şöyleydi: içine sıcak birşeyler girsin.

subliminal mesajın feriştahı kabul ettiğim bu kelime grubuna saygı duyuyorum.

adanalı ronaldonun cristiano ronaldo ile tanışması

o buluşmaya şahit olduğumda tüylerimin tiken tiken olmasına engel olamadım, adeta gözlerim yaşardı gülmekten.
yıllar önce etimesgut gezisinde kaybettiği ikiz kardeşini bulmuş gibi sevindi eleman usta.

üniversite öğrencisi

"birde üniversite öğrencisi olacaksın!" cümlesiyle sonlanan sorulardan nefret eden şahsımında içinde bulunduğu insan topluluğu.

bazıları içinse bu durumun boyutu çok ekstrem. her ne kadar yaşanmışlık olup olmadığını bilmesemde, bu güruhu sözde romanlaştıracağım.
hastane doktoru acil girmesi gereken ameliyata 'istanbul trafiği'ni bahane ettiğinde, gözler direk üniversite öğrencisine dikilir. bahs-i geçen muhabbet-ül vaka tıpkı şöyle gerçekleşir;
- oğlum sen anlamaz mısın bundan?
+ beni kan tutar abi.
- tü, allah cezanı versin, birde üniversite öğrencisi olacaksın.

nasıl yani! ben? hani o grafik tasarım bölümü okuyan ben?

olimpiyat stadında oynama cezası

kadın ve çocuklu, 50 bin kişiye oynamak kadar etkili bir ceza.

pes te yarım saat taktik yapan oç

okul kantininde:

1 liraya pes 10 dakika,
oyunun açılması 2 dakika,
yaptığı taktik 6 dakika,
oyun süresi 5 dakika,
oynayabildiğimiz maç 2 dakika

ve arkadaşın kafasına, el yapımı betonarme feyır piley çerçevesiyle buluşturmam sadece küçük bir an meselesi. bana bu fırsatı vermek için elinden geleni ardına koymayan tüm arkadaşlarımın ben taa. lanet olsun! gene gerildim.

hadi gel bi pes atalım.

ertuğrul sağlam

kayserispor'u uefa'ya taşıyan, beşiktaş'a bir sezonda 2 kupa kazandıran, bursa'ya ilk kez lig şampiyonluğu kazandıran saygıyı hakeden hoca efendi.

üstelik yaşıda genç, amanın bo!

sağlam bir fenerbahçeli olmama rağmen, seviyorum bu adamı, ne yalan söylim. Yani ne yalan söylim, bizim takımda görmek isteyeceğim bir adam; başarılı, istikrarlı, efendi.
böyle saygın adamları bu ülkeden çıkarmak zor, eski beşiktaşlı olması falan sadece bu adam için umrumda değil.

il il müslümanlık

ulkemiz insanin "memleket nire gardas" sorusuyla baslayan ergumanlardandir.

fifa vs pes

Pes, oyun felsefesinin 2 üçgen, 1 kare olduğundan beri sevişmiyoruz. Amma velakin onu hayatımdan çıkaramıyorum.

100 kiloluk erkeklerin de sevişme hakkının olması

100 kiloluk erkek, 2 metre boyundaysa tüm haklara sahiptir.