bugün

entry'ler (16)

sosyalist turkiye partisi

sosyalist demokrasiyi benimseyen parti, enternasyonalligi tartilasi.

çift kişilik yatakta tek başına yatmak

an itibari ile yapicagim eylemdir, ilginc bi rahatlik verir insana. Rahat rahat doner durursunuz, belki kicinizda pireler ucusurken siz kosarsiniz yatakta.. *

hem ad hem soyad olabilen kelimeler

(bkz: kazim kazim)
(bkz: martinez)
(bkz: yucel)

gecenin sessizligini bozan seyler

ev arkadasinizin uykusunda horlamasi, osurmasi, oksurmesi, ve cok nadir de olsa gegirmesi.. ayni anda hem horlamis osurmus vede gegirmistir.. Gecenin de icin micmistir.

boğaziçi üniversitesi

soyle bir ozelligi oldugu icin hic tavsiye etmem bu universiteyi.. Soyle efendim, Guney Kampusteki dersiniz 10.50 de biter, Kuzey Kampuste ki dersiniz ise 11.00'de dir. 10 dakikada o igrenc yokusu cikmaniz imkansizdir, eliniz mahkum shuttle * beklemeniz gereklidir.. ama size inat o 10 dakika icinde gelmez.. Bir sekilde girdiniz mi o derse? 11.50'de biten ders kuzey kampustedir, 12.00 da hisar kampuste ders vardir, buraya shuttle zaten zor bulunur onun icin eliniz mahkum * yurumeye koyulursunuz, ne yazakki yetisemezsiniz, hoca kildir ve sizi derse almaz.. o verilen emek bosa gider. o sinirle kendinizi guney meydan yoksuundar birakirsiniz ve manzaraya gidersiniz.. bir sigara yakar, olayin keyfini cikarirsiniz.

muhammed peygamber değildir

(bkz: kime gore neye gore)
Su zamanlarda derslere beraber girip ciktigim muhammed tabiki peygamber degildir.. Ancak Hz. Muhammed'den bahsedersek, bir peygamber oldugu soylenir, inani coktur. inanmayan da vardir. saygi duyulasi durumdur.

fethullah gülen

kendisini dindar bir insan olarak nitelendirir, hemde katidir biraz bu konuda... Eger bu adam gercekten boyleyse, amerikalilara her seyi soylemekten utanmadigini unutmadan, neden amerikada yasadigini anlayamadim? * *

napoli

pizzasi mukemmel otesi olan, pizzanin memlekitidir ayni zamanda, guzide Italya kenti. Bu sehirde yasayan, Gli Napolitani, yani napoliten amcalarimiz kendilerini italyan olarak gormezler. Italyancadan farkli bir dil kullanirlar, napolitano. Yolda yururken yahut araba ile giderken fark ediceksiniz ki butun arabalar carpik curpuktur, hepsi kaza yapmistir ve hicbiri yaptirmamistir arabalarini, arabaya para harcamak yerine sicilia veya mykonos'da tatil yapmayi tercih ederler. Solfatara gibi igrenc bide dag vardir, kukurt salar disariya, cok igrenc kokar ama o dagin tepesinden de cok farkli bir manzara vardir, sanki o pislikler, arabalar, carpik kentlesme bir anda yok olu verir. Su aralar mafya baskisi ile sendikalarin greve giderek iscilerin cop toplanmamasiyla 6 ton kadar cop birikmesi sonucu yasanmaz hale gelen kenttir.. Bazi parlamenterler, Napoli'nin Italya'dan cikarilmasini onermistir. Societa Calcio Napoli adli bir de futbol takimi vardir bu kentin. Zamaninda Maradona sayesinde sampiyon olmuslardir. Su anda ise ligin orta kisimlarinda popoloru rahattir. ayrica bir de soz vardir, vedi napoli, e dopo muori diye anlami ise "once napoliyi gor sonra ol"dur cok dogru bir sozdur. gidilip gorulesi mekandir. * * *

biji kürdistan

biji kropotkin, biji gerdûn olarak degistirebiliriz.
*

biji

kurtce yasasin anlamina gelen kelime. siyasi mitinglerde kullanildiginda genelde linc edilecek bir toplulugun varligini hissedersiniz. biji kurdistan misal bunu duyunca insan delirmeden edemiyor. biji yek gulan bu da yasasin 1 mayis demektir, guzel bir seydir, duyunca kizmamak gerekir.

hadi ben kaçar

birde soyle diyologlar vardir:
-abi ben kactim
-9 dun sen 9
-abi irencsin, bye

malpensa

italya'nin kuzeyinde bulunana milano kentinin buyuk hava alanidir.
(bkz: ataturk hava alani)
Yonlendirmeler cok salakcadir, yada sizi salaga dondurur. * * Bavullariniz cok kolay kaybolur, ancak bu malpensa hava alanina degil, butun italyanlara mahsus birseydir.. *

afro amerikan

artik yeter demekteyimdir, her turlu kilif giydirilmistir bu siyahi arkadaslarimiza...

antisourtimes org

antiligi sozluk yaziliminda aramamak gerek dedigim antilerin antisi sozluktur..

facebook

facebook cikti mertlik bozuldu.. (bkz: myspace)*

devrimci liseliler

yaslarinin kucuk olmasi nedeniyle kendilerine balon derler, belki de haklidirlar hic iclerinde bulunmadim ancak duyarli olmalari takdire sayanliktir..