bugün

entry'ler (59)

hayvan gibi kahvaltı yapmak

ne yediğini bilmeden yemektir...

ve sonra dedim ki

ve sonra dedim ki, ne etsem de demesem -damda pabuç denesem

entry silmek

biri demin benimkini silmiş, alakasız bulmuş, ben de onu: iyi bi de camları silsin -laf!

dermaroller

cilt iyice temizlendikten sonra ince iğne uçları ile yaratılan suni yara hissi cildi kendini yenilemeye itiyor. böylece taze bir cildimiz oluyor. cilt bakımı uzmanları ve cilt doktorları öneriyor. leke, iz ve kırışıklarda hatırı sayılır bir iyileşme daha bu işlem uygulanırken bile gözlemlenebiliyor. fiyatları semtlere göre değişiyor, mesela bahçelievlerde seans başına 200 lira fiyat veren hastanenin kadıköy şubesi 500 liraya yakın fiyat verebiliyor.

kilo alamamak

iştahsızlık ve düzensiz yemek yeme, yediğini zorla yeme gibi durumlarda ortaya çıkmasından kaçınmak gereken bir sorun olup, çözüm olarak sağlıklı yemek yemenin yanı sıra yemeği sevgiyle yeme gerekliliği vurgulandığında saatin sekiz olması yetmez -denebilir.

illustrator

çizim için daha uygun, baskı sonuçlarını iyi alırız, pc'de de mac'de de kullanırız, reklam ajansları tercih ederler, müşteri ekranda izlemeyi sever, sunuma uygun büyültüp, küçültürüz, öğrenmeye devam ediyoruz, buna değer, uzun soluklu bir programdır, meraklıları photoshop da kullanır, grafik sanatını tamamlayan bir uzmanlık gerektiren pozisyonlarda prestij yaratır... pek çok nedenle tercih edilir.

kafa dengi adam

yanında bin tane kadın yerine bi tane insan gibi arkadaşı olan adamlara denir ama o zaman da adamın karısının kafası gibisinden gezmekten, eğlenmekten de hoşlanması lazım gelen adam, fakat illa toz alması, yemek yapması şart değil.

dövme yaptıracaklar için öneriler

boya kendini masumiyete, sakın çok da masum sanma... akacak kan damarda durmaz, bu ne 'akrep', bu ne 'nazar boncuğu', bu kimin adı 'nikah yüzüğü', sebep nedir diye sorma.

göğsü kıllı erkek

kim bilir kimdir.

erkek boşanmak istese bile kadın direnmelidir

bence o adam ortadan yok olmadı -diyemiyor mu kadın? (bkz: ) adım adım kaçmak zıt erenköy kaçamak pırt -soğumuş mu adam? kim n'aparsa yapsın, beni ilgilendirmez diyelim diye açılmış bi konu olsa gerek. ama bak yine de yazdık. bu konu kadar yok mu? sabır bir yıldan başlar... beş yıla kadar yolu var.

yeni sevgili bulunca intikam duygusunun körelmesi

Önce üstüne atlayan adam utanmadan kaçınca oluşan zıtlıktan açığa çıkan yokolma hissinin yıkımla sonuçlanmadığı süsü olan ikinci mantarın zehirli olmadığı yanılgısının ölüm cezasını bilememe hali.

yazma alışkanlığı

Yazmadan anlaşılacak bişey yoksa yoktur. Yazarak yutulacak illet de yoktur. Tarzımı anlatmanın yolu, demek görüşmek ile ilgisi yok. Çaresiz kalırsan yaz bana, yapacak birşey de yok. Bu kadar sık yazarsan, yazar değil ünsüz olursun. En kötüsünü yaz kurtul, dünsüz olursun. Mektup yaz yollama, gülsüz olursun. Ben yazayım sen anlat, tüysüz olursun. Alakasız bir not: kalbimdeki sır ot. Kuş gibi yaz, özgür kal. Beni unut, ışığı yak, yazdığını okur hoş, masumdur zal.

güzellik

yeşillik ve güzellik...

namaz kılanla bilim adamının eşit sayılması

namaz kılmayan bilim adamının namaz kılana işi düşmez ama namaz kılanın bilim adamına işi düşebilir... kime göre eşit olduğu tartışılmaz. demek ki, iki kere iki dört olsa da, dört rekat namaz kılmaya yetmez. ama bilim ve namazın faydalarının eşitliği söz konusuysa -insan zorluklarla gelişir.

geçen yılbaşı

geçen yılbaşı dün gibi yakın yarın kadar uzak. günler öncesinden yılbaşının geldiğini bilmediğim halde hediye aldım, vazoya çiçek koydum ve yanlışlıkla evi süsledim desem daha iyi geçerdi ama yine de geçen yılbaşını iyi geçirdik. sahi biz niye tatile gitmedik? geçen yılbaşı?

kendinin dedikodusu

insan kendi kendine dedikodu üretebilir mi? sadece kendisi hakkında konuşarak dedikodu yapmış olur mu? sapkın bi konuyu rayına oturtmaya çalışırken ya da olasılık dışı hallerin üstünü kapamaya yeltenirken bile -kendisine biçtiği fazladan rolü sindiremediğinde dedikoducu pozisyonuna düşer mi?

dedikodu yapmayan kız

dedikodu yapmayan kız bizzat ben kendim yapmam mesela. dedikodu nedir, neler dedikodu sınıfına girer diye düşünmekten kendimi alamadığımda vardığım sonuçtur, susmak.

uçağım indi ben hala buradayım

bilmem hiç içinizi böyle bi his kapladı mı? uçağı kaçırmak falan gibi bi panik halinden söz etmiyorum, öyle olsa bile alırsın bi bilet daha, gidersin gene aynı yere. ama bu daha çok bir şeyin sona ereceğinin ya da doğru çıkacağını falan baştan bilip, daha sonra da tam olarak haklı olduğunuzu görme halidir. yerinizde kalıp, bunun daha uygun bir karar olduğuna kendinizi koşulsuz ikna etme durumu da denebilir. bence... önden önden koşan planların gerisinde değil, plan dahilinde olma dileğiyle.

narsisistik kişilik bozukluğu

ben bu ilişkinin neresinde duruyorum dediğinde kendini göremiyorsan geçecek bir şeye de değildir, kendini görmeyi yeterli sandığında anlaşılacak bir rahatsızlık da! berbattır en iyi ihtimalle. sevdikçe batar.

radyo dinlemek

internet radyosu: takside, telefondan kısık kısık, kulaklıkla, her şeye bedel.