bugün

entry'ler (100)

kaçkar fest

şudur; http://www.kackarfest.com/

ben de orda olucam kısmetse. ankaradan kendi aracımla gidicem, 2 kişilik te yerim var hani. ilgilenenleri mesaj kutusuna alalım.

yazarlar yeni yıla nasıl girdi

viktoryanın sırrı.

norveçin finlandiyaya dağ hediye etmek istemesi

norveç'in finlandiya'ya bağımsızlığının 100. yılında dağ hediye etmek istemesidir. finlandiya çok düzmüş*.

benim komşum bi tas çorba vermiyor amk.

http://www.ntv.com.tr/yas...or,USqZuwdabUa19JpNSK83cw

the best offer

Geoffrey Rush'ın döktürdüğü harikulade bir film.

--spoiler--

Everything can be faked, Virgil. Joy, pain, hate... illness, recovery. Even love.

--spoiler--

yani kısaca diyor ki: yalansın dünya.

cum dederit

spectre'deki tek beğendiğim şey. filmden çıkar çıkmaz şarkıyı aramaya koyuldum, sonrasında burdayız.

antonio vivaldi'nin nisi dominus adlı motetinde yer alan bir arya imiş.

şarkıyı dinlemeden önce gözlerinizi kapatın, göreceğiniz şeyleri anlatıyorum şimdi; yemyeşil çimenlerin üzerindesiniz, etrafınıza zaman zaman bulutlar geliyor, yükseklerdesiniz epey, gök masmavi, hafif bir esintiyi hissediyorsunuz yanaklarınızda, karşıda bir küçük bir kulübe, önünde iki küçük çocuk oyun oynuyorlar herşeyden habersiz. burda kötülük yok, gülümseme var sadece..

spectredeki versiyon için;

https://www.youtube.com/watch?v=Sj8x7RgtMhQ

bu da sandrine piau'nun sesinden, kısa bir süreliğine cenneti görebilirsiniz, buyursunlar;

https://www.youtube.com/watch?v=AO-ij4NZ788

perde takmak

yorulmasını falan artık önemsemediğim lakin daha bi kere tek seferde yapamadığım hede. ya yanlış sıraya takıyorum, ya ters oluyor**. insanın anne olup arkadan puhaaaa diye gülesi geliyo. evlat acısı gibi lan.

girl with golden eyes

enfes bir sixx am şarkısı. sözlerin eroin bağımlılığı ve onu bırakma çabası üstüne olduğunu bilmesen, çok sevmiş bu adam da çoook diyip eski sevgilini düşünerek oturup ağlayabilirsin aslında. o derece de güzel bir melodisi var. sözleri de şöyle;

She speaks to me in Persian
Tells me that she loves me
The girl with golden eyes
And though I hardly know her
I let her in my veins
And trust her with my life

I wish I had never kissed her
'Cause I just can't resist her
Every time she whispers
'Take me in your arms
The way you did last night.'

Everything will be okay
Everything will be alright
If I can get away from her
And save my worthless life.

I wake up every morning
Jonesing for her love
I won't have to wait long
'Til she buries me with roses
'Cause she's always by my side

Everything will be okay

Day one. Dope free. I went to the clinic today and got the first dose of methadone.
I'm out of dope so I threw away all my rigs.
Day two. I can't believe it's been two days without junk.
Fucking smack, it just ruins peoples' lives.
At first it seems so sweet, then you wake up next to a monster.
Day three. I haven't had anything for three days now.
This withdrawal is killing me. It's like shock therapy to my guts.
Day four. Last visit to the clinic. My whole body feels like it's cracking into pieces.
Fragile doesn't even come close to describing how I feel.
Day five. I'm sick as a dog, but this handful of painkillers
and a lotta whiskey's gonna get me through.
Day six. When I'm left to my own devices I go fucking insane.
I'll never use heroin again.
Day seven. I can't believe I'm clean!
Day eight. Everyone says I look better--
Day nine. The parasites are panicking--
Day ten. They seem amazed that I'm alive!

Everything will be okay
Everything will be okay

şurdan da dinlenebilir, buyursunlar;

https://www.youtube.com/watch?v=jnHZLMOMMhM

dallas buyers club

bazen o kadar küçük şeyleri dert ediyoruz ki.. hayatta kalabilmek için, araba almak, ev almak, kız tavlamak, koltuk takımını değiştirmek, fotoğraflarının çok beğenilmesini sağlamak için değil, hayatta kalabilmek için bir insanın verdiği mücadeleyi görünce her şey anlamını yitiriyor. pek çok defa işlenen bir konunun* enfes oyunculuklarla* süslenmiş olduğu harika bir film olmuş.

--spoiler--

I just wanna... Ice-cold beer, a little riding in. Well, take my woman dancing. You know? I want kids. I mean, I got one... one life, right? Mine. But sh... Fuck, I want somebody else's sometimes. Sometimes I just feel like I'm fighting for a life I just ain't got time to live. I want it to mean something.

--spoiler--

türbanın üniversitede ne işi var

(bkz: yıl olmuş 2015)

uck

(bkz: ulusal cerrahi kongresi)

ilk dinleyişte aşık olunan şarkılar

ilk on saniye yeterli.

Lake of Tears - to blossom blue

alternatif gitme deme yöntemleri

çıkmaya başlamamızın ilk bir ayında günlük tutmuştum. tamamen o'nun üzerineydi. bugün neler yaptık, neleri seviyor, neye allerjisi var falan. ayrılınca günlüğü posta yoluyla gönderdim. daha sonraları kız arkadaşlarından öğrendim, o gece sabaha kadar oturup ağlamış. ona rağmen gitti.

sikecem yapacağınız işi ya amına sokarım ya

aklıma lise yıllarımı getirendir. sınıfa yeni gelen bi hocayı testetmek için önce biraz gürültü falan yapılır, hocanın tepkisi ölçülür. baktın ki kızamıyor, gürültüler artar, sağa sola kağıt kalem silgi atmalar başlar. hoca kontrolü kaybeder ve öndeki iki kişiyle derse devam etmeye çalışıyorsa eğer olayın boku çıkartılır. derste ayağa kalkıp dolaşmalar, camdan dışarı seslenmeler vs. vs.

sonuç;

sınıf: uludağ sözlük
hoca : moderasyon
açılan bu başlık: olayın bokunun çıkması

hayata dair iç burkan detaylar

düşünüyorum da hayatımın en güzel anlarını, günlerini yaşamış olabilirim belki de. attığım her adım daha da dibe gidiyor olabilir. belki koca bir tümör var şuan beynimde, belki de yarın bir trafik kazası geçireceğim. beynimi kemirip duruyor bazen bu düşünceler.

peki hazır mıyım yarın yaşayacaklarıma? hem ne için yaşıyorum ki? kimin için? her işin başında bir amacım oluyor, ya yaşamamın amacı? varsa eğer, yaklaştım mı? ya da daha konudan bihaber miyim? yoksa da niye yaşıyorum ki? vakit mi dolduruyorum sadece? o zaman bir anda yok olsam mesela, fark eder mi yokluğum dünyada? yoksa telaşe, koşturmaca aynen devam eder mi?

varlığım zorunlu mu yani? beklemesem kum saatini? bana biçilen başka roller var mı daha? yoksa kameralar sadece esas kızla esas oğlanı çekiyor da ben sadece bi figüran mıyım şu hayatta? var mı benim için de bir esas kız? eğer bittiyse güzel günlerim, onsuz bitti çünkü.

hatta ben var mıyım onu bile bilemiyorum. gerçekten görüyor mu ki insanlar beni ? yoksa sadece varmışım gibi mi davranıyorlar?

seks

aslında tamamen hayvansal bir içgüdü olduğunu düşündüğüm hede. aşkla falan zerre ilgisi olduğunu düşünmüyorum şahsen. tabi orgazm esnasında Ya Rab bela-yı aşk ile kıl aşina beni, Bir dem bela-yı aşkdan etme cüda beni falan diyeniniz yoksa.

ha demiyorum ki aşkta seks olmaz diye ama ilişkiye girdiğin kadına-erkeğe aşık olmak gerekmediği gibi aşık olduğun kadınla-erkekle ilişkiye girmeye de gerek olmamalı illa. belki de geri kafalıyım ama aşk naif, saf olmalı benim nezdimde. seksi geç, elini bile tutmaya çekinmeli sanki insan sevdiğinin***.

yaşamak için gerekli olan şeylerin dışındaki hiçbir şey gerekli değildir insana. öyle ilişkide de şart falan değildir yani. olsa olsa pastanın* çileği* olur en fazla, sen raad ol, "Öyle zaif kıl tenimi firkatinde kim, Vaslına mümkün ola getürmek saba beni" ye ulaşmaya çalış.

the exodus song

sözleri Pat Boone'a ait olan 1960 yapımı exodus filmi için kaydedilmiş, Ernest Gold tarafından bestelenmiş ve filme en iyi film müziği dalında oscar kazandırmış ancak asıl 1962 de Pat Boone'un yakın arkadaşı Andy Williams yorumu meşhur olmuş şarkıdır. şarkı this land, This Land Is Mine olarak ta bilinir. boone şarkıyı israil'in 2. milli marşı olarak nitelendirir. sözleri de şöyledir;

This land is mine
God gave this land to me
This brave and ancient land
To me

And when the morning sun
Reveals her hills and plains
Then I see a land
Where children can run free

So take my hand
And walk this land with me
And walk this lovely land
With me

Though I am just a man
When you are by my side
With the help of God
I know I can be strong

To make this land our home
If I must fight, I will fight
To make this land our own
Until I die, this land is mine

her ne kadar sözleri israil için yazılmışsa da yakın zamanda şarkı için yapılan bir animasyon* şarkıyı hangi ortadoğu ülkesi için söylersen söyle anlam kazandığını gösterir niteliktedir. andy williams versiyonuna yapılan animasyonun türkçe altyazılı şekli için buyursunlar;

https://www.youtube.com/watch?v=P50rAQSx02E

ortadoğu.. kendisi için bu kadar kan döküldüğünü biliyor mu acaba?

film için; http://www.imdb.com/title...053804/?ref_=ttsnd_snd_tt

uludağ sözlük vs ekşi sözlük

ekşi sözlük = tıp fakültesi
uludağ sözlük = numune hastanesi

gecenin şarkısı

pentagram - for those who died alone

zaaflari olan kiz

nickaltı müge anlı ile tatlı sert i andıran yazar. çekirdeğimi aldım okuyorum, çok heycanlılan.

yazarların doğum yeri memleketi ve etnik kökeni

doğarken seçim şansının olmadığı, dolayısıyla yargılanamaz, üstün veya hakir görülemez, insan sıfatına layık kaldığın sürece de tamamen anlamsız olan 3 madde ***.