1. 1.
  aşmış doom metal grubu.forever autumn albümleri lezizdir.
  http://www.lakeoftears.net
  4 ... zookeeper
 2. 2.
  1992 cıkıslı, isvecli baba gothic/doom metal grubu.

  diskografi:
  1994 Greater Art
  1995 Headstones
  1997 A Crimson Cosmos
  1999 Forever Autumn
  2002 The Neonai
  2004 Black Brick Road

  a crimson cosmos ve forever autumn pek sahanedir.
  2 ... catherine blake
 3. 3.
  forever autumn albumleri super olan grup.daha onceki albumlerinde,brutal vokalli ve sert muzik yaparlerken,forever autumnla ne kadar depresif ve melankolik muzik yapabildiklerini gosteren grup.lakin daha sonra cikan albumlerinde o samimiyeti bir daha hissedemedim ve bir kac yildir hic dinlemedigim grup.
  2 ... a fine day to exit
 4. 4.
  ing. gozyaslarinin golu
  ... dilencikral
 5. 5.
  "Lake Of Tears" mayıs 1992'de, "isveç'in boras" kentinde, "carnal eruption" ve "forsaken grief" isimli iki death metal grubundan 4 elamanın bir araya gelmesiyle kuruldu. '93 baharının sonlarına doğru ilk demoları "demo 1' 93"ü kaydettiler. bu demo "black mark production" isimle firmanın dikkatini çekti ve grupla 5 albümlük bir anlaşma imzalandı.

  ilk albümleri "greater art" 2 haftalık bir süreçte aralık '93'te, stockholm'de bulunan "sunlight studio"da kaydedildi.

  mart '95'te grup yeniden stüdyoya girdi.bu sefer 2. albümleri olan "headstones"u, isveç'in "ljusne" kentindeki "wavestation" stüdyolarında kaydettiler.4 haftalık çalışmada büyük prodüktör "ulf petersson" ile grup ileriye doğru adeta dev bir adım attı. "headstones" albümü oldukça iyi tepkiler aldı.

  1995 ve 1996'da grup, birkaç avrupa ülkesini kapsayan mini bir turneye çıktı. "vader, tiamat, crematory, savatage ve the gathering" gruba bu turnede eşlik eden önemli isimlerdi. '96 yazında grup gitarist "jonas eriksson" ile yollarını ayırdı.

  3. albümleri "a crimson cosmos" '97 ocağında "soundtrade" stüdyolarında yine stockholm'de kaydedildi.bu albüm grubun müzik bazında artık olgunlaştığının ve hakimiyetin kazanıldığının belgesiydi. nitekim albüm basın tarafından da takdir gördü. almanya'nın "rock hard" dergisinde ayın albümü seçildi.

  "a crimson cosmos"un kaydından sonra gruba yeni gitarist "ulrik lindblom" katıldı.albümün yayınlanmasından sonra "theatre of tragedy ve heavenwood" ile 3 ayrı turne düzenlendi.bu turnelerin son ayağında gitarist "ulrik" ailevi sebeplerden dolayı gruptan ayrılmak zorunda kaldı.

  haziran '99'da (almanya) 4. albümleri "forever autumn"u kaydettiler. bu çalışmada "Lake Of Tears" daha akustik ve daha slow,depresif öğeler kullandı.ayrıca bu albümde ek enstrüman olarak keyboardda kullanıldı.

  nisan 2002'de "Lake Of Tears" "ulf wahnberg"in prodüktörlüğünde "neonai" albümü ile piyasaya geri döndü.bu albümde bayan vokal olarak "jenny tebler" gruba eşlik etti.

  2004 yılında ise son albümleri "black brick road"u isveç'te bulunan "studio mega"da kaydettiler.bu albümde grup adeta "forever autumn" günlerine geri dönüş yaptı. albüm oldukça modern fakat eski günleri anımsatacak bir sounda sahip.

  vokal gitar : daniel brennare
  bass : mikael larsson
  davullar : johan oudhuis
  klavye : dan helgeson *
  1 ... gothic evil
 6. 6.
  isveç'in -tabir tam yerindedir kimse kusura bakmasın- bağrından kopmuş efsanevi doom metal grubu. her sene şubat aylarında istisnasız gece gündüz dinlediğim, benim için hüznün lugattaki karşılığı olan insanlar. bu adamlar greater art ile başladılar yolculuğa, headstones ile devleştiler, forever autumn ve crimson cosmos ile efsaneleştiler. the neonai grubun devamını sağlaması için tasarlanmış güzel bir albümdü vedaniel brennare tek başına çıkartmıştı. grup 2004 te çıkan black brick road ile tekrar yükselme dönemine girdi ve yeni albümleri moons and mushrooms'un hazırlıklarına başladı.

  moriybund sez..
  1 ... moriybund zoblivion
 7. 7.
  so fell autumn rain ile kemiklerinize kadar işleyen, to blossom blue ile yaralarınızı deşen , lady rosedred ile rahatlamanızı sağlayan, dinlenmesi gereken gruplardan biri.
  ... karanlikelfperisi
 8. 8.
  rtn 2004'te en severek dinlediğim gruplardan birisidir ki bütün şarkılara eşlik etmiş bendenize Mikael Larsson tarafından bir adet pena verilmiştir. *
  1 ... guilt and regret
 9. 9.
  (bkz: Raistlin and the Rose)
  ... tasslehoff
 10. 10.
  forever autumn dışındaki albümleri berbat olan gruptur. albümlerinin tematik olması ve paganizmden etkilenmiş olmaları dikkat çeken yanları. sahne performansları ise gruptan soğutacak kadar kötüdür.
  ... semensima