entry'ler (48)

uludağ sözlük ün çökmek üzere olduğu gerçeği

inanması biraz zor olan bir iddaadır. gerçekleşeceğini sanmıyorum.

her sorunda çözüm olarak sigara yakan insan

aciz insan tipidir, çözüm üretmekten acizdir

annenin garip huyları

dünyada olma ihtimali olan bütün kötü şeylerin sanki hepsi senin başına gelecekmiş gibi telaşlanmaları ve bu yüzden nasihatta bulunmaları...

ibn i sina yı iyi bir doktor sanmak

hala kitabının avrupada ders kitabı olarak okunduğunu göz önüne alırsak bu başlığı açana gülünecek derecede iyi bir doktor.

tıp öğrencilerine sorulan sorular

çok zor dimi tıp fakültesi?

evrim karşıtı olup hastaneye giden mümin

evrime inanan dangalaklar, ben dedelerimin maymun olmadığını maymundan gelmediğini biliyorum, ama siz illa bizim dedelerimiz maymundu diyorsanız bilemem, ayrıca aptallar, eğer evrim kanıtlanmış olsaydı teori denmezdi, bilimden bahsedip durmuşsunuz ama daha teorinin ne demek olduğunu bilmiyorsunuz.

atatürk ün demokrasi anlayışı

Atatürkün lügatine hiç girmemiş bir kavram olduğu için öyle bir anlayıştan söz edilemez, ama illaki bahsetmeye çalışırsanız atatürkün demokrasi anlayışsızlığı diye bahsedebilirsiniz.

amerikan sempatizanı türk

kendi şanlı tarihini okumamış, ecdadını araştırmamış, aynı zamanda abd nin karaktersiz ve zulümle dolu tarihinden bihaber kültürsüz cahil insan.

mcdonalds burger starbucks tan çıkmayan türk genci

yemek içmek konusunda geniş bir kültüre ve bu alanda birçok güzel işletmeye sahip olmamıza rağmen ısrarla yabancı firmaları finanse eden bilinçsiz gençlik.

2010 a girmemek

önümüzdeki saniyenin bile garantisi yokken 2010 a girememe ihtimali gayet mümkün.

hayat boyunca tek kişiye aşık olmak

kişi oysa mümkün, değilse anlamsız bi iddaa.

namaz kılarken birçok günlük problemi çözmek

namazın huşusunun bozulmasına sebep olan hal.

çirkin olmak

şükretcek bir sürü şeyi olduğunu unutturup isyan etmesine sebep veren durum.

kilo almaya çalışan insan

ya hastalık sonucu yetersiz kiloda olduğunu düşünen insandır, ya da zayıflığının dış görüşünü olumsuz yönde etkileyip kendisine negatif bi katkı sağladığını düşünen bir insandır. iki durumda da kilo almaya çalışması gayet doğal.

uludağ sözlük ateist ve agnostik yazarlar birliği

insanların kendi düşüncelerinde olan insanlarla bir araya gelerek oluşturduğu birlik, hor görülmemeli, laf atılmamalı, katılmak istiosa bir insan katılmalı, yok hayır ben almayayım diyorsa susmalı karışmamalı.

allah diye bağıran kafir

insan fıtratında inanmak vardır, her insan bir şeylere inanır, ve her insanın mutlaka kalbinin bir köşesinde, kim olursa olsun dinden ne kadar uzak olursa olsun bir Allah hasreti vardır, işte kafirin kabul etmeyen beyin hücrelerine rağmen kalbindeki hücrelerinin baskın çıkıp Allah diye feryat etmesidir bu durum.

türkiye de dindar olma hakkı

bu hak elbetteki vardır, sadece türkiyede değil, yeryüzünün her bir karesinde bu hak herkes için var olan bir haktır, çünkü bu hakkı ne bush verir ne obama ne perez ne de tayyip. bu hakkı insana Allah vermiştir, bundan ötesi yoktur. bu haktır, ve ebediyen değişmeyecektir.

hacıdan hocadan kork karanlık geceden

insanları hacıdan hocadan soğutmak amacıyla söylenmiş yanlış bir deyiştir, hacı ya da hoca eğer doğruyu söylüyorsa neden korkulsun, onun dışında yanlışı söylüosa bir insan, hoca da olsa hacı da olsa başka birşey de olsa ne olursa olsun, korkmalı.

uludağ sözlük ateistleri

inanmamaya inanmış, inançsızlık dinine mensup, fakat yüreklerinde islama hasret hücreler taşıyan güzel kardeşlerimizdir, onları eleştirmememiz ya da onlar hakkında kötü bir söz söylemememiz gereken kendi fikirlerince yaşayan insanlardır, size saygı duydukları takdirde sizin de saygı duymanız gereken arkadaşlardır, dualarla belkide değişiklik geçirecek ve inancımca doğru yolu islamı tercih edebilecek insanlardır..

günün tek cümlelik özeti

bugün Allah için ne yaptım.