bugün

entry'ler (23)

ercüment özkan

(bkz: ercümend özkan)

ercümend özkan

Ömrünü; insanları Allah'ın kitabını, okumaya ve anlamaya çağırarak geçirmiştir.
23 ocak 1938 yılınca doğup, 24 ocak 1995'de bir seri konferans için gittiği Adana'da vefat etmiştir. (57 yaşında)
sisteme karşı dik duruşuyla akıllarda yer etmiş, ancak insanımızın nankör oluşundan ötürü adı çok nadiren dile getirilmektedir.
hayatını inceleyen gençlere adeta bir ışık kaynağı olan nadide bir kişilik.

meşhur ve kendini en iyi özetleyen sözü: ben hiç bir kimseyi kendime çağırmıyorum. Benim cennetimde yok, cehennemim de. Cennette Allah'ın cehennem de. Eğer ben seni kendime çağırıyorsam bilki cehenneme çağırıyorum. 30 yıllık islami mücadelemde hiç kimseyi kendime çağırmadım. ulaşabildiğim herkesi gücüm yettiğince Kuran'a çağırdım. bırak iktibasçı ve Ercümend'çi olmayı biz Muhammed'çi bile olamayız. illaki bir şey olunacaksa biz olsa olsa Allah'cı oluruz. bunca yıldır tanışıyoruz sizi kendime çağıran tek bir söz işittiniz mi? değil siz kimse işittiğini söyleyemez herkes insanları kendisine ve cemaatine çağırırken biz Kuran'a çağırıyoruz. herkes kurtuluşu kendinde görürken biz kurtuluşun Kuran'a dönmekte olduğunu söylüyoruz.

''küfre olan hasımlığım islam'a olan hısımlığımdandır. Allah'a ve resülüne düşman olmayan herkese hakkımı helal ediyorum'' sözlerini bol bol kullanmıştır aynı zamanda.

(bkz: iktibas)
(bkz: islami parti)
(bkz: dinamit programı)

yıllık cirosu 3 milyon olan küçük işletme

(bkz: renkler ve zevkler)

dans etmek, yabancı dil bilmek ve extreme spor yapmak nasıl bazılarının ilgi alanıysa; sigara içmek, rakı söylemek ve göbek yapmakta küçük işletme sahiplerinin ilgi alanı olabilir.
bu parayla dans etmek gibi kimseye hiç bir faydası olmayan şeylere yatırmasını düşünmektense sokaktaki açları doyurmasını beklemek daha insancıl bir tutum olabilir.

ayrıca (bkz: para mutluluk demek değildir)

1 milyon liralık evde oturan hırsızdır

(bkz: herkesi 900lira maaş alıyor sanmak)

evlenmiş eski sevgilinin candy crusha davet etmesi

arkadaş listesinde yer alan herhangi birinden gelebilecek olan davettir.
bunda art niyet aramak kişiden kaynaklanmaktadır aynaya bakmakta fayda var.

selahattin yazıcı

ceviz kabuğu (17.01.2014) programında edip yüksel karşısında söyledikleriyle beni çıldırtan! kişi...
karşim edipci veya öteki olduğumuz için demiyorum

söylediklerini sen samimi buluyor musun? aç bir daha izle o zaman neler demişsin! mantık istiyoruz mantık

olkan serdar yıldız

evlenerek gözümüzden düşmüştür.

elveda kayser sozer.

bilmez ki

neden saçların beyazlamış arkadaş sorusuna sıkça maruz kalan yazarcık.

sözlük yazarlarının tespitleri

ne kadar çalışılır, uğraşılırsa uğraşılsın asla dünyadaki her bireyi topluma kazandırıp aynı anda iyi işler yaptıramayacağımız gerçeği.

şimdi yatayım sabah erken kalkar ders çalışırım

sabah erken kalkacak olmanın verdiği kötü hisle iyi uyku alınamayacak olan durumdur.

sözlük yazarlarının en çok şaşırdığı olaylar

metal birşeyin* nasıl uçtuğu olaydır.

hiç mesajınız yok

umutla açılan inboxda yaşanan hayal kırıklığıdır.

gene mi bürütüs dedirtir.

yazarların aldıkları en düşük notlar

yüksek not alma hedefi olmayanların* aklına yer etmemiş nottur.

uzun sayılacak erkek boyunun başladığı sınır

küçükken farklı, büyüyünce farklı olan sınırdır.

yazarların bugün ağladığı olaylar

birilerine muhtaç olmadığı halde, karşısındakilerin sanki muhtaç gibi davranması olayı buna bir örnektir.

kendini bi bok sanma sorunsalı

her insan önemlidir sonuçta dedirten sözdür.

hayatında sevişmeyi bırak hiç öpüşmemiş insan

keşke böyle olabilseydik dedirten, kendine hakim olabilmiş insandır.

erol budan

çok güzel şarkıları olan pek nam yapmamış, sarı baba lakaplı sanatçıdır.

müslüm gürses

dinledikçe kendini sevdiren, hayran bırakan usta sanatçıdır.

çiğdemi yıkamadan yemek

pek sağlıklı olmayan durumdur.

tozu var toprağı var sonuçta.