entry'ler (185)

atatürk e benzeyen adam

Adamlar belli bir emek vermiş, yorumlara baktığımda millet hep dalga geçmiş. Aslında ağlanılacak hallerine gülen bir avuç beyinsizden ibaretler. Şu an durumlarını o zehirli beyinlerinde düşündüklerini zannediyorlar ama yaptıkları tek şey ise aldıkları zehri kusmak. Kanında mavi gözlü bir devin asil kanını kirleten şarlatanlardan başka birşey değiller.

sözlüğe gireyim de erkeklere biraz giydireyim

Genelleme yapmadan yorum yapsalar iyi olurdu. Bir öküze denk gelmiş tüm erkekleride öküz sanıyorlar. Lütfen bayanlar.

şu an mesaj gelse

Şu an mesaj gelse herhalde
-Telsiz kullanım ücreti bilgilendirme mesajı oldu. (Tahsil edilememiştir.)

yazarların kendine kızma sebepleri

Biraz daha erken uyumak.
(bkz: ne zaman bunu desem daha geç yatıyorum sanırım ters tepiyor.)

ilişki süreleri

Bence aşk bir anlık heves olmamalı. Aşk dediğin tadını çıkara çıkara yaşamalı. ilk gördüğünde konuşmak için yaşadığın heyecan, ona ilk seni seviyorum olarak atyığın mesajın heyecanı, gözlerine bakımca duyduğun aşkı uzun süre yaşayabiliyorsan, tebrikler azizim uzun bir aşka yelken açmışsın. Bazı insanlar bunu çocuk oyuncağına çeviriyor onlara bakıp midesizler diyesim geliyor. Bence ilişki dediğin uzun olmalı. Bu ilişki ise heriki tarafında kalplerini ortaya koyduğu zaman işte mükemmel aşk budur.

sözlük erkeklerinin evlenmek istediği kadın tipi

Abi ilk başta hanım hanımcık olmalı.
Beni sevmeli bende onu sevmeliyim.
iffetini korumuş olmalı.
Sakin olmalı.
(bkz: sakin kadınlarla yapılan evlilikler daha uzun sürüyormuş.)

mehmet akif ersoy

Batı bizden medeni ise medenilik açık saçık giyinmek ise desene hayvanlar bizden daha medeni.
- Mehmet Akif Ersoy.

hiçbir sözlük kızından mesaj almamış olmak

2 yıldır sözlükteyim ama baksan bir kız bile mesaj atmadı ama onun dışında çok güzel insanlar tanıdım. Hepsinden allah razı olsun ama bir kız mesaj atsa fena olmazdı.

atatürkün ilke ve devrimlerinin anlamı

Abi adam bu çomarların atalarına bir koymuşlar yüz yıldır ağlıyorlar. Yaşa mustafa kemal paşa.

sözlük yazarların beyinleri

Abi bazı yazarlar var atatürke karşı başlık açıyor tepki yiyince yorumunu siliyor. Böyle yazarların kafalarında bir bok olmadığını düşünüyorum.

çocuk yapmak için savaştan kaçan zihniyet

(bkz: bi ses var)
O soylu cesur bir millet olsaydı vatan toprajlarını bırakıp kaçmazlardı. Bizim mehmetçiğimiz dağda bedenleri soğurken o orospu çocuklarının bedeni yatakta ısınıyor. O suriyeliler burda anca boş boş sürteceklerine eli kolu tutanların hepsi savaşmaya gitmeli. Bana kimse bu suriyelileri savunmaya kalkmasın.

48 defa reddeden kız için naz yapıyor diyen erkek

Bu elektrik kesintisi ise yeni trafo bağlasan o elektrik düzelmez.
(bkz: elektrik kesintisi yazan aziz yazarın yazdığı entry üzerine.)

dünayada tek kalsaydım

Dünyada tek kalsaydım, stresten uzak çayımı yudumlardım. Dünya turu yapardım.
(bkz: ama yine yanlız kalırdım, abi artık hayalleri kurarken bile yanlızım)

kocaman şeride arabayi sigdiramayan şoför

Başlığı okurken kör oldum.

ingilizlerde olan gelenek

Azizim okur yazar var ama nerde bu okur yazarlar ne işle eşguller ne yapıyorlar. Kaçı işsiz? Kaç kişi hedeflediği hayalindeki yerde?

ingilizlerde olan gelenek

Bakınız, ben selanik göçmeni bir ailenin çocuğuyum. Kültür olarak tabiki bizim kültürümüz karşısında onların kültürü pardon onların ki kültürcük kalıyor. Ama hep şunu görüyorum. Mesela ingiliz bir ailenin çocuğu 5.kuşaktan dedesinin neler yaptığını bir sandıktaki mektuptan çıkarıp okuyor. Ama biz 2 nesil önceki dedelerimizin yaptıklarını okuyamıyoruz. Hatta mezar taşında osmanlıca bir yazı var. Taşta baksan en kaypak adamın mezarı. Hayatı hile hurda dolandırıcık devlete isyan vs vs. Akla ziyan kötülüklerşe dolu. Bizim halkımızda gidiyor. Allahım benim çocuğumda boyle olsun vs şeklinde dua ediyor. Aslında bilmiyor ki orda dünyanın en kaypak adamı yatıyor. Kendi yazı kültürümüzü kaybediyoruz ne yazık ki.
(bkz: mahmut paşa türbesi, milletin ilim sahibi allah yolunda malını harcadı şeklinde insanlara söylemişler millette 50 yıl oraya gitmiş, biri çıkmış gerçeği anlatmış, millette bir hışıyla orayı terk etmiştir.)

kırık cam nasıl yapıştırılır

Cam maddidir. Yapıştırırsın ama kalbi kırarsan hiç onaramazsın.
(bkz: başlıktan kopmuşum)
Eğer cam kırılmışsa üzgünüm azizim ona benzer yeni birşey alman lazım.

arka sokaklar

Son bölümde rıza baba vurduyor. Kesin bilgi.

insanlık için bir buluş yapsam

insanlık için bir buluş yapsaydım eğer. Terbiye makinesini yapardım. Birinin terbiyesiz gevşek davranışları görüldüğü zaman ailesinin verdiği eğitimi ( varsa, malum küçücük kızlara cinsellik uygulayan itler var.) o kişiyi terbiyesini takınması yönünde beyin sinyalleri göndererek, terbiyeli olmasını sağlardım.

mustafa kemal atatürk

(bkz: https://m.uludagsozluk.com/k/atatürk-demeyeceksiniz/)
(bkz: buluttanbirkadınolsam) derhal sözlüğü terket. Uludağ sözlüğe yakışmayan hırsız ergen.