entry'ler (296)

hayata dair iç burkan detaylar

bir insan, babasını öldürmek ister mi?
bıkar mı varlığından?

bıktım.

nefret ediyorum ona benziyor olmaktan. soyadımdan. hatta o koyduğu için adımdan...
kendimde onu görmekten nefret ediyorum.
asla ona benzeyen biriyle evlenmemeye ant içerken aynen ona benzeyip çıktığım için kendimden nefret ediyorum.
bu hastalıklı beynim bile ona benzediği için nefret ediyorum. sanki inat gibi aynı yerinden hasta.

birileriyle tanıştığımda annem hayatta değil demekten çok babamdan bahsederken düğümlendiği için b o ğ a z ı m d a n bile nefret ediyorum.

henüz alt altta, üst üstteyken gördüğüm o rüyadan; babamın annemi bi tepede bırakıp bizi arabayla götürdüğü, annemin orda kaldığı, babamın onu orda bıraktığını gördüğüm o rüyadan, arabanın camından tepeye bakıp gerçekmiş gibi hissettiğim acıdan, rüyalarımın çıkmasından, s e z i l e r i m d e n nefret ediyorum.

insanlardan nefret etmesinden de, bunu bana ilmek ilmek işlemiş olmasından da nefret ediyorum.

yazıp yazıp silmekten,hala işe yarayacakmış gibi ona nefretimi somutlaştırmamaya çalışmaktan nefret ediyorum.

alt üst ettiği tahammül eşiğimden nefret ediyorum.
beni tanışmak zorunda bıraktığı kapatıcılığı yüksek f o n d ö t e n d e n nefret ediyorum.
güçsüz görünmemek için insanlara yıllarca kendisi hakkında binbir yalan söylemek zorunda bırakan kişiden babam diye bahsetme gerekliliğinden dokuz kere daha nefret ediyorum.
bundan bile yorulup biri sorduğunda hakkında konuşmak istemediğimi söyleyip bilerek ama istemeyerek oluşturduğum o sessizlikten nefret ediyorum.

yaşımdan nefret ediyorum.
yaşadığımdan nefret ediyorum.
yatağımdan, çorabımdan, perdeden yastıktan kitaplarımdan su şişelerinden tost makinesinden h e r b o k t a n nefret ediyorum.

tomografi cihazlarından, ekgden, novalginden, ödem kelimesinden, acıbademden, kapı üstüne kurumaya asılan çamaşırlardan, lacivert elektrik süpürgelerinin sesinden, p o r t a k a l s u y u n d a n nefret ediyorum

bunca düşünceyi döndürüp durduğu, acı veren ne varsa unutmadığı, hatırlamaktan, düşünmekten ve düşünmemeye çalışmaktan ağrıdığı için b e y n i m d e n nefret ediyorum.

bana mutlu yaşanabildiğini hatırlatan anılarımdan, kiremit tozlarından, pikniğe getirilen pijamalı doğranmış salatalıktan, patatesli börekten, keteden, yakartoptan, scooterdan, s a l y a n g o z l a r d a n nefret ediyorum.

çocuk olmadan da mutlu olunabilen bir dünyada yaşadığımızı gösterdiği için kenetlenmiş ellerden, espressodan, kalelerden, portlardan, taş merdivenlerden, sahillerden, banklardan, günbatımından, maviden, t u r k u a z d a n nefret ediyorum.

havaalanından, mum ışığından, amfitiyatrodan, sokak lambasından, kibritten, zeytinli poğaçadan, mis dediği k o k u m d a n nefret ediyorum.

küfürlerden, paradan, tabut kapağından, mezarlardan, çiçeklerden, halıdan, kaloriferlerden ve pencere pervazlarından, beşikten, sarmaşıklardan, a n t i b i y o t i k ş u r u b u n d a n nefret ediyorum.

çocukluğumdan, her boku hatırlayan beynimin annemle ilgili sadece 2-3 anı bana saklamış olmasından, 12 sayısından, aralık sonu ocak başlarından, yeniyıllardan nefret ediyorum.

____

tüm varlığım bana aşıladığın nefretle 25 yaşımda küflendi. etrafımda yeşil kokulu bir duman sanki, görmüyorum artık önümü, sağımı, solumu.
kendimi bildim bileli tüm debelenmelerim sonuç vermedi. sana benzedim. hayatın içinde iç burkan bir detay oldum. varlığım bundan öteye geçemedi.

pharmaton

Gün içinde bir çöp yığını gibi ancak kenarda beklemeye yetecek kadar enerjim varken, oradan oraya koşturmak zorunda olmam sevebiyle medet umduğum vitamin takviyesi.

Bi de, sınavlara vs. Çalışanlar için öyle yoğun bir takviye olacağını sanmıyorum. Doping etkisi ritalinle görülebilir. Ama kısa vadeli kullanılmalı tabii.

Edit: iki ayrı kişi tarafından birkaç kez kullanımı sonrası diyebiliyorum ki; almayın. Daha beter okuyorsunuz. O kenarda beklemelik enerjiyi de bu alıyor.

şehit cenazesinde chp çelenginin parçalanması

Ciğeri parçalanmış insanların haklı tepkisidir.

Sorumlu yalnızca akp değildir sevgili aydın akranlarım, kardeşlerim. Chp dir de aynı zamanda. Akp nin habur da yaptığı neyse, Chp siyasetinin alenen hdp yi desteklemesi de o dur. Al birini vur ötekine yani.
Akepe kininden hdp yi destekledi bu cehape. O zaman neden umrunda olmadı bu polisler, askerler, şehitler?

Akp nin bu kadar güçlenmesinin en büyük sebebidir chp. Haliyle o da ortak bu suça, bu günaha.

Akpyi eleştirince modern, elit, aydın vs. olmadığınız gibi chpyi savununca da vatansever, cumhuriyetçi, atatürkçü vs. Olmuyorsunuz.

Hdp seçmeni alenen terörist, akp seçmeni boş ve çıkarcı, chp seçmeni sığdır benim gözümde. Mhp isveçe göçmüş konyalı gibi umutsuz vaka zaten..

Yüzü olmamalıydı şerefi olan kişilerin, yediği boklardan sonra şehit cenazesine çelenk göndermeye.

Şeref yoksunusunuz.

Edit: entryler dolusu çomar denenler şehit ailesi!

Iki kere şeref yoksunusunuz.

üniversitede pkk istemiyoruz sloganına kınama

Güzel ironi içerir. Bir kişiye PKKlı demeyi "kişilerin şeref ve haysiyetini zedeleyen sözlü eylem" kapsamında saymışlar. Ben beğendim.

Cümlenin devamında kafiyeden "piçleri" olduğunu sandığım bir kelime de geçiyor gerçi, kınama bu kelimeden gelmiş de olabilir.

Ama gönlüm birinci ihtimalden yana.

15 temmuz un öğrettikleri

Yıllarca cemaat evlerinde kalan, abla-abi vs. olan, "sohbet"ler düzenleyen; kitap dağıtmak, eve adam çekmek gibi eylem ve propagandalarına bizzat yıllarca şahit olduğum çevremdeki onlarca kişi aslında tüm hayatı boyunca fetullah gülenden nefret ediyormuş.

(bkz: muş)
Error.

baban ne iş yapıyor diye soran öğretmen

Öğretmen müsveddesidir.

kısmetse olur

Yeni sezon kedicik dolmuş, adnan oktar sunsa sırıtmaz. *

anksiyeteye iyi gelen şeyler

Anksiyetenin ergenlikle ilgisi yoktur. Ergenliginde bunlardan medet umarak ilgi çekmeye çalışmış kişilerin elbette anlaması beklenemez. Ama açıp okuyabilir en azından ne olduğunu. Öncelikle bu değerlendirmede bulunan kişilerin sığlığını ve ergenliğini atlatabilmesini umuyorum.

Anksiyete nöbetini nefes egzersizleri yaparak, kendinize anksiyete nöbetinde olduğunuzu, daha öncekiler gibi geçeceğini telkin ederek atlatabilirsiniz. Size iyi gelen bir şeyler keşfettiyseniz -bir müzik albümü, bir kısa film vb.- nöbet geldiğinde bunları açıp uzaklaşmaya çalışabilirsiniz.

Uzun vadede ise sürekli uğraşılar bulup sizi huzursuz eden şeylerden ne pahasına olursa olsun uzaklaşmalısınız. Anksiyetenin kaynağını bulup o kaynağı yok etmeye çalışmalısınız.

hayatımın en mutlu anıymış bilmiyordum

masumiyet müzesinin vurucu giriş cümlesi.

Aşık olduk, kaybettik. Yıllar geçti üstünden, hala bu cümleyi anımsadığımda o an gelir aklıma, Hayatımın en mutlu anı...
Tek farkla, Ben biliyordum.

darbe girişimindeki en tuhaf olay

akp nin destekçilerine 24 temmuzdaki chp mitingine katılma çağrısı yapması.

çok tuhaf değil mi?

darbeye karşı birlikte hareket etmeler, birbirine destek olmalar, birlik olma çağrısı yapmalar...

karşı taraf ne dediyse aksini savunan siyasi partiler olmaktan çıkmaları için böyle girişimler mi gerekiyordu? neden bunların hiçbiri olmadan iktidar gibi iktidar, muhalefet gibi muhalefet olamadınız? neyse, zararın neresinden dönülse kar.

hep birbirini çekemeyen eltilere benzetirdim bu siyasi partileri.
şimdiki tavırları sürekli tartışan kardeşler gibi. birbirlerini yeseler de kardeşine sataşanları döven abi gibi olmuşlar birbirlerine. öpüşmüş barışmışlar sanki, kıymetlerini anlamışlar. aile gibi, ülke gibi olmuşlar. **
her şerde bi hayır varmış, bu o hayır olsun, devam etsin.

polyannacılık mı ediyorum?

çok güzel değil mi ya!

hayatın boka sarmaya başladığı yaş

Benimki 12ydi.
Yazıyla on iki.
#oniki#

sanırım aşık oluyorum

Aynı cümleye "sanırım" da girmişse endişelenmeyin, sizi temin ederim aşık olmuyorsunuz.

akın öztürk

Ulusal basında sürekli "akın öztürk darbe planını itiraf etti" şeklinde haberi yapılan yaş üyesi.

ifadesini okudum. Ya ben anlama düzeyi yerlerde bir insanım, ya da bu anadolu ajansı hala alenen ama artık daha arsızca aptal yerine koyuyor insanları.

Haberlerin çarpıtılmasına alışkınız da, bu kadar bariz yalan haber de yapılmaz yahu. Adam suçlu veya suçsuz mesele bu değil. Bunun hukuki bir yaptırımı olmalı artık.

darbeci binbaşının cenazesinin camiye alınmaması

Ülkedeki imamların bile dinden haberdar olmadığına dair bir başka örnek.

Çok iyi bir bok yemişsniz imam bey aferin size. Nasıl güzel bir bok bu böyle. Bu kafanızla verdiğiniz fetvaya tükürsem sanırım günah olmaz.

15 temmuz 2016 darbe girişimi

(bkz: 15 temmuz 2016 hükümetin tsk ya darbesi)

üzgünüm.

tsk itibarı kirli politikaya kurban edildi son 14 saatte.

telefonlara t.c. devleti adıyla 'tüm halkımızı milli iradeye demokrasiye sahip çıkmak üzere meydanlara bekliyoruz' içerikli mesajlar gönderildi.

6 ayda yüzlerce şehit için bir kez yasin okunmayan minarelerden saatlerce meydanlara inin anonsları yapıldı.

halkın ışidden çok farkı kalmadığı ayyuka çıktı. ışidi de aynı zihniyetin desteklediğini biliyoruz gerçi ya, insanın ağrına gidiyor.

peygamber ocağı diye gönderdikleri çocuklarını galeyana gelip öldürenler oldu.

kahraman askere, o küçükken selam durduğumuz, 23 nisanlarda kıyafetlerini giyip kahraman hissettiğimiz askere "acıdık".

___

bir binbaşının polis nezaretinde kelepçeli ama gayet rahat bir şekilde: "...gözaltına alındım. siz de benim bıraktığım gibi silahlarınızı bırakıp gelin" şeklinde -ısrarla- etkisizleştirildiğini vurguladığı görüntülerini izledik.

şunu izledik, son saniyelerde gözler buğulandı: http://edition.cnn.com/vi...ylists/turmoil-in-turkey/

polisin de askere, elinde olmadığını bildiğinden olacak, acıdığını izledik, "ne gerek vardı bunlara be devrem": https://mobile.twitter.co...status/754143861958709249
___

dışarıdan sesler geliyor, sela hiç susmuyor. halk sokaklarda, onlarca ölen var.
bilaller yine meydanlarda değil, osmanlar da, erkanlar da...
bilale vekaleten %50 "peki babacım" dedi ve gitti, ve öldü, ve öldürdü.
___

içten çürümüş elma. kankırmızı.

cnn türk

erdoğan aktaş'ın ağzından;

"...güvenliği zaafiyete taşıyan olay, binanın içindeki siviller."
"...başbakanı arayın? çeksinler abi. akpli hepsi."
___

bu nasıl galeyana gelmek? adamlar resmen aksiyona aç. ipi kopmuş köpek gibiler.

herkes uçağa bakarken rte nin objektife bakması

görsel
gecekondu liderleri.s.s

sikerim böyle hayatı deyip sultanbeyli ye taşınmak

Düşünceyi eyleme dökmektir.

sürekli espiri yapıp milletin gözüne bakan kişi

(bkz: ibrahim büyükak)
(bkz: 3 adam)

devics

birkaç yıl oldu, hayatım boyunca midemde bir yumrukla hatırlayacağım bazı anlarda beynimde çalan bir fon var bu gruptan. öyle müthişler.

hiçbir şey söylemeyeceğim. yetmiyor çünkü dinlerken hissettiklerime. sadece "heaven please".

---
https://www.youtube.com/watch?v=2BYA0Lz-VsI
---

daha ne-nasıl denebilir ki?