bugün

entry'ler (143)

tsl 2013 2014 sezonu şampiyonu

alper potuku transfer eden takım olmayacaktır.

alper potuk

transferin şampiyonu oluyoruz demiş birileri. alper potuk lan bu alper potuk. ne olarak görüyorsunuz alper\'i anlamadım. bunu alınca transfer şampiyonu mu olmuş oluyorsunuz, yazık la harbi yazık.

fenerbahçe\'yi reddecek futbolcu. zira fenevde oynamayı kabul ederse kişiliği ve karakteri hakkında pek hoş şeyler konuşulmayacak.

italya nın euro 2012 şampiyonu olacağı gerçeği

italya'nın şampiyona tarihinin en farklı yenilgisini almasıyla* yalan olan gerçek.

eboue nin melo ya kayması

kapak olduktan sonra söyleyecek söz bulamayan fenevli söylemi. gönderilen gerçek mesajı hepimiz biliyoruz * * *

fenerbahçeye süper final kupası verilmelidir

süper finalin normal lig sezonundan bağımsız olmadığı gerçeği düşünülürse yapılmaması gerekendir.

galatasaray berabere kalınca sevinen fenerli

akıldan yoksun fenevlidir. galatasaray yensede yenilsede -fenev yendiği takdirde- son hafta fenevle oynayacağı maçta beraberede kalsa, yensede şampiyonluk ihtimali değişmeyecek. yazıktır, gülünesidir, korna çalıyorlar şuan harbi yazık lan.

aslında kuran ı yazan hz ali dir

tek kelime söylenebilir;

yazık...

ateistlerin inananlardan daha merhametli olması

saçma sapan bir yazıdan çıkarılan saçma sapan bir sonuç. işte yazının girişi;

--spoiler--
california üniversitesi'nde yapılan bir araştırma, ateist ve agnostiklerin başkalarına yardım etme konusunda koyu dindarlardan daha istekli olduklarını gösterdi.
--spoiler--

başlıkta ateistlerin inançlı insanlardan daha merhametli olduğu söyleniyor. ama giriş cümlesine bakacak olursak inananlar yerine koyu dindar tabiri kullanılmış. zaten bana göre koyu dindarlık diye bir şey yok. dini kullanma diye bir şey var. dini kullananarak kendini koyu dindar gösteren kesimden merhamet beklemek akıllıca olmayacağından saçmalıktan öteye gitmez bu durum.

sonuç olarak inananlar yerine koyu dindarlar tabiri kullanılırsa ateistlerin en azından göründükleri gibi olduklarından son derece olağan ve doğru bir sonuç.

fatih terim e 3 maç ceza verilmesi

ellerinden gelen her şeyi yapıyorlar, yapmaya çalışıyorlar. ama unuttukları bir şey var.

"herkesin adaleti şaşar ama Allah'ın adaleti asla!.." - fatih terim

yabancı filmde sevişme sahnesine yapılan dublaj

bir tek sevişme sahnelerinde karşılaşmadığımız durum. dublajın yapımında emeği geçen şahsiyetler yabancı olan her şeyi direk türkçe'ye çevirince böyle bir durumla karşılaşıyoruz. çevirme yerine yerelleştirme yapılsa durum daha farklı olup, kulağa hoş nağmeler gelebilir.

fatih terim in pfdk ya sevkedilmesi

adalet topal yürüsede eninde sonunda hedefine ulaşacaktır. sanırım sadece biraz sabretmemiz gerekiyor.

3 mayıs 2012 beşiktaş fenerbahçe maçı

bu sezon göz önüne alındığında beşiktaş'ın şerefi için kazanması gereken derbi maçı.

tiyatroculara yahu siz kimsiniz diyen başbakan

tiyatroculara değil tiyatrocu kılığına bürünmüş ibişlere "yahu siz kimsiniz diyen" başbakandır.

eve gelir gelmez odasına kapanan çocuk

world of warcraft oynayan çocuktur.

ben kendim ve ben

lise öğrencisi ile "liseli" arasındaki farkı bilmeyen yazarcıkların sırnaşmaya çalıştığı yazar.

felipe melo de carvalho

trabzonspor maçında cüneyt çakır'a armasını göstererek "nefretin buna mı?" şeklinde bir tepki vermiştir ki takdire şayandır.

http://imageupload.org/?d=DD7E119F1

bana göre hasan şaş, hakan şükür gibi galatasaraylılardan sonra gördüğüm gerçek galatasaraylılardan birisi olan ve bonservisinin zaman kaybedilmeden alınması gereken futbolcu.

piyanonun çok saçma bir müzik aleti olması

zevklerin ve renklerin asla tartışılamayacağını ve enstürmanların ne yönden incelenmesi gerektiğini bilmeyen fakat bilmesi gereken şahısların saçma sapan düşüncesi.

sessizdeydi duymamisim

(#14601904) incelendiğinde kendi kendine gelin güvey olma olayının örneğini fazlasıyla iyi veren bir yazar. aynı zamanda olayları anlamakta güçlük çektiğide cabası.

edit:ayrıca liseli ile "liseli" arasındaki farkı bilmeyen yazar.

razer blade

bilgisayar oyunculuğunu maximum seviyede yaşatmak için ürünler koyan razer firmasının yaptığı müthiş bir oyun bilgisayarı.

oyun bilgisayarı denilince akla ilk gelen monster bilgisayarlar olsada, razer bu ürününde diğer gaming laptoplardan farklı olarak klavye takımının yanına minik bir ekran koyuvermiş. bu minik ekranda oynadığınız oyuna dair önemli içerikleri görüntüleme şansınız var ve touch pad olarakta kullanabiliyorsunuz. ayrıca bu ekranın üstünde oyunla ilgili kısayollar için yapılmış bir tuş takımı var ki bu da olaya ayrı bir hava katıyor.

özelliklerine bakacak olursak 8gb ddr3, i7 işlemci ve 2 gb ekran kartı şeklinde bir sistemi var. bu özelliklere bakılınca sağlam olduğu anlaşılıyor ama yinede abartılmaması gerekir. fiyatıysa 2800 $. sanırım klavyenin yanındaki ekran biraz pahalıya getiriyor işi.

razer

klavye ve mouselarıyla sıradan oyun keyfinin dışına çıkmayı sağlayan, alanında tartışmasız lider olan ve klavye ve mouse konusunu aşıp intel ve nvidia ile çalışıp ortaya razer blade gibi müthiş bir dizüstü oyun bilgisayarı çıkartmış olan firmadır.