bugün

adamı sabah sabah güldüren ve aynı zamanda dumur eden mektuptur.
hani faiz lobisiydi lan ne oldu, şimdi de sosyoekonomik falan diyorlar...allahım sen akıl fikir ver.

http://www.hurriyet.com.tr/gundem/24419650.asp

--spoiler--
“AK Parti’nin son 10 yıllık iktidarı süresinde, milyonlarla kişi orta sınıfa dahil olmuştur. Sosyoekonomik dönüşüm, demokratikleşmeyle birlikte el ele yürümektedir. Değişik sorunları olan kişiler, bu muazzam sosyoekonomik değişimin sonucu olarak haklarını talep etmeye başlamışlardır. Bunun yanı sıra ister çevre konuları ister bireysel özgürlükler için olsun, inanıyorum ki şiddete başvurmadan demokratik seçimlerle işbaşına gelmiş hükümete karşı protesto gösterisi düzenlemek Türk toplumunun Avrupalı kimliğini ortaya koymaktadır.”
--spoiler--
--spoiler--
Bunun yanı sıra ister çevre konuları ister bireysel özgürlükler için olsun, inanıyorum ki şiddete başvurmadan demokratik seçimlerle işbaşına gelmiş hükümete karşı protesto gösterisi düzenlemek Türk toplumunun Avrupalı kimliğini ortaya koymaktadır.”
--spoiler--

avrupalı kimliğimizin olduğunu öğrendiğimiz mektuptur. peki, bu protestolara karşı başvurulan polis şiddetiyle nerenin kimliğinde oluyoruz?
kabul edilmesi gereken tek şey itip kaktıkları adamlar üzerinden şuı an prim yapmaya çalışmalarıdır.
Misafirlikte sürekli yaramazlık yapan çocuğa, "biraz hiperaktiftir teyzesi ehehe" diyen az samimi komşu gibi.
biz eylem yapmasını sizden öğrenecek değiliz.
tarzında mektuptur.
milyonlarca kişiyi orta sınıfa ulaştırdıklarından bahsedilen mektup.

kişi başına düşen milli gelirle övünüyorsunuz ama, size oy verenler o ortalamayı yukarıya çekenler değil, sizin kömür-makarna dağıttıklarınız.

bunu akp dahil herkes gördü de, o makarnayı yiyenler bir türlü göremedi maalesef.

enerjik sivil toplum hareketini öğretmişler! hadi sen kazlıçeşme'de yalamaya devam et, belki olursun ibb başkanı. malum 3 dönem seçilme süren doldu, tek kaçış noktan o kaldı şu an.

biz enerjik sivil toplum hareketini iyi biliriz, sizden öğrenecek değiliz.
(bkz: at yalanı sikeyim inananı) tadında yazılan mektuptur.

oldu olacak hatıra defteri tutun aq.
(bkz: mal beyanı)
ucunu yakıp gönderdiği mektuptur. kestane kebap acele cevap.
eee hani akp bu konuyu sikine takmıyordu, bu mektup da ne ola ki?
dear niv york tayms.

selamın aleyküm.

my neym iz bağış, egemen bağış. hav ar yu? ay em looker(ministeri) of ab. yu nov ab? ay dont nov ab, bat ay em looking ab.

du yu andırsıtent me?
Başlığı ben bu yazıyı sana yazdım olsaydı daha etkili olurdu.
sonu yours sincerly ile bitirilmemiş mektuptur.

yıllardır öğretildi bize ama büyüklerimiz atlıyor hala buna inanamıyorum. ingilizce bir mektup yazıyorsan sonuna yorz sinsırli yazacan aga, etkisi, samimiyeti göz ardı edilemez. sen kembiriçlerden, oksfordlardan iyi mi bileceksin.

--spoiler--

diir niv york taymz,

falan feşmekan...

yorz sinsırli

--spoiler--

formatında yazılmayan mektuptan verim alaman. lütfen yhaa!
toplumumuzun avrupa'lı kimliğine atıf yapan ama devletin demokratikliğinden üstün körü bahseden mektup.
ne toplum be! demokratik hakkını kullanabilmek için polisle çatıştırılıyor. (şiddet içerenleri söylemiyorum, adam gibi eyleme yapanlardan bahsediyorum) al sana demokrasi. tebrikler.
not: göt yalayıcıları eski basmak serbest.
Zaten böyle bi mektubu yazsa yazsa bu adam yazar. Zeka seviyesiyle eşdeğer nitelikte bir yazı olmuştur. Zavallı kemirgenler dediğiniz adamların yaptığı eylemlerin avrupalı kimliğini gösterdiğine inanıyorsunuz he? Azıcık tutarlı olun azıcık.
oraya gidiyor "hak verdik" diyor,
buraya geliyor "o hakkı kullanamazsın" diyor. nereme sürecem ben bu hakkı?
bu ne perhiz bu ne lahana turşusu dedirten mektuptur.
egemen kayış'ın zırvasıdır. mektup baştan aşağı zırvalarla dolu, hangi birisini cevaplayacağımı şaşırmışımdır.
--spoiler--
.bireysel özgürlükler için olsun, inanıyorum ki şiddete başvurmadan demokratik seçimlerle işbaşına gelmiş hükümete karşı protesto gösterisi düzenlemek Türk toplumunun Avrupalı kimliğini ortaya koymaktadır.
--spoiler--

türk halkı avrupalı ama türk polisi ve onları yönetenlerin olmadığı aşikar demek istemiş. hellaaal. sevdim bak bu itirafla seni mister bağış.
kendilerini sevk ve idare eden kumandana bir nevi tekmil vermektir.
''inanıyorum ki şiddete başvurmadan demokratik seçimlerle işbaşına gelmiş hükümete karşı protesto gösterisi düzenlemek türk toplumunun avrupalı kimliğini ortaya koymaktadır.”

bu cümlesi tüm piyasanın a.ına koymuştur. sayın müzakereciye sormak istiyorum: sadece avrupalılar mı şiddete başvurmadan gösteri yapabilir, diğerleri illa şiddete mi başvurur.