bugün

sıkça yaşadığım durumdur. sinir bozukluğuna sebep olabiliyor.
en uyuz olduğum durumdur, o getirmeyeni öldüresim gelir ama ben yapınca da tadından yenmez hani...
benim gibi kitaplarına aşık ve koleksiyon yapma noktasındaki kitap severlerin her daim başına gelendir. yıllar önce verdiğim kitapların bile hala yasını tutuyorum. hiç birini unutamadım.
bu hareketi yapanları sikmek elzemdir. be amına koduğum madem aldın kitabı getir işte. ne uğraştırırsın insanı.
verilmemelidir. Imkanlar musaitse yenisi alınıp, hediye edilebilir.
(bkz: ödünç kitap vermek)
(bkz: risk budur)
sırf bu yüzden evinin bir köşesinde minik bir kütüphane oluşturmak isteyen kardeşlerimiz caymak durumunda kalmıştır.
dünyanın en büyük orospu çocukluğudur. böyle bir karaktersizlik başka hiçbir karaktersizlikle kıyaslanamaz çünkü çok rahat tokatlar. ben ki ödünç aldığı kiTabı beğendiğim takdirde okumuş olmama rağmen satın alan adamım kitaplığımda olsun diye. bre göt. be hey hırsız ruhlu piç. utanmıyo musun lan kitabımı çalmaya.

halamın kocası var bi tane.beleşçi yaratık. sahaftan 45 tl domalarak aldığım bir kitap vardı 65 basımı 950 sayfa. maraşın alevilik tarihi ile ilgili. bizim ailenin baya adı geçiyordu. sayfaları yıpranmasın diye sayfayı tam açmıyodum lan okurken. ben evde yokken gelmiş halamın kocası olacak zibidi ( 64 yaşında ). biliYo kitaplığın yerini de çıkmış almış kitabı. eve gelir gelmez farkettim. kan çıkartıyodum. biliyorum çünkü getirmeyecek. peki ben ne yaptım. bayramda ziyarete gittiğimde çaldım kitabı. evet kendi kitabımı çaldım. UTANMIYORUM HATTA GURUR DUYUYORUM KENDiMLE.
aynısını yanlışlıkla da olsa yaptığım durumdur. Genellikle aradan uzun bir süre geçtikten sonra kitabın geri götürülmediği farkedilir ama o zamandan sonrada geri götürmeye utanılır.
böyle böyle bir kitaplık dolusu kitabım gitti. Tahminen 300 adet üzeri.
Pişman mıyım? Kesinlikle hayır. Okusun piçler kitap duracak da ne olacak?
Bundan daha kötüsü kitabı verdiğiniz kişinin kitabı okumaması ve vermemesidir. Hayır yine okusa canım yanmayacak.
nefret edilesi durumdur.başıma bolca gelmiştir, artık kitap verdiğim kişiden muhtardan ikametgah ve 2 memur kefil istediğim durumdur.
hadi bunu arkadaş yapsın anlarımda seneler önce bi öğretmenden yedim bu kazığı. okul bitti kitap yok ortalıkta.
kitaplarini cocuk gibi seven deger veren bunyelerde sikinti yaratir. arkadasi aramaya kadar goturur buyuk ihtimalle de arkadasi baska bir arkadasina vermistir kitap yalan olur. (bkz: iste bunlar hep tecrube)
bir ritüeldir amk. aldın oku getir kitabı değil mi ama. kitabın üzerine yatmak da nedir.
Malumun ilamıdır.

Kitap, ödünç verilmeyecek ölçüde değerlidir. Tavsiye edilir, alıntı aktarılır, satıldığı yer söylenir, hatta hediye edilir. Ama ödünç asla.
kitap ödünç vermek gibi saçma sapan adetlerin azalarak bitmesine yol açan, genellikle kötü niyetli olan eylemsizlik hali.
Sinirlendiren bir durumdur. Vallahi zorla geri alırım. Kimse benden malımı alamaz öyle kolay kolay. Kitabı ödünç vermemek lazım. Kitabım değerlidir net. Millet iyice tırnakçı olmuş zaten. Komünal yaşamın tanrı belasını versin..
Bu sebepten ötürü, Çok yakınım olmadığı sürece, kitap ödünç vermeyi sevmem.
Çok istiyorsa, aynısından alır hediye ederim.
En adi orospu cocuklugudur.
Sinir bozucu bir durum. Geçen sene verdiğim iki kitap daha yeni 2 gün önce geri geldi ki biri çok önemliydi. Güvendim verdim pişman oldum. Gerçi geç geldiği için bir kitap hediye edilerek geldi ama artık kitap falan yok. Evet.
artık ödünç isteyen arkadaşlarınıza en kısa sürede aynı kitaptan hediye etmeniz demektir. başka çözümü yok. ödünç verilen kitap geri gelmez, gelmesi beklenmez.
Her defasında laf sokmak ve her defasında yarın getiriyorum denmesine neden olan durum.
Böyle durumlarda geri istemeye çekinir karşı tarafın düşünmesini beklerim ama sanırım bir kitap daha elden gitmiş oldu.
Beni en çok sinirlendiren durumdur. Bunu yapan 2 kişi oldu ikisinin de ağzına sıçtım. Affetmem.
kimseye kitap ödünç verilmemesi gerektiğinin kanıtıdır. sadece kitap değil kimseye bir şey emanet edilmemeli. etraf hırsız, yüzsüz, şerefsiz dolu. kitap isteyen kitabını alsın. beleşçilik karaktersizliktir.
güncel Önemli Başlıklar