bugün

entry'ler (67)

sözlük yazarlarının itirafları

Ben demir adamım.

13 07 2013 sözlüğün çökmesi

yenilmezleri toplayalım.

metin çalışkan

kendini iyi bir iş yapıyormuş gibi hissedip birde bunu sosyal medyada duyuran züppedir. ancak duran adamlara vurabilen bir korkaktır kendisi.

görsel

shaman king

internette sadece ilk 24 bölümünün bulunduğu, geriye kalan 40 bölümün hala bulunamadığı efsane animedir.

sözlük yazarlarının itirafları

ben demir adamım.

küba da yaşayan makedon göçmeni italyan

kübalıdır. sonuç olarak orada yaşıyor.

nazım hikmet vatan hainliğine devam ediyor hala

volkan konak tarafından okununca insana eşsiz bir tat veren mısradır.

sürekli uyuma isteği

sadece başlığı okurken bile 3 kere esnedim.

mesut özil in heykeli

mesut özil' e yapılan balmumu heykeli. açıkçası hangisi gerçek mesut bunu anlamak baya zor oldu benim için.

görsel

12numara org tarihi çağrı

galatasarayın ve fenerbahçenin, ezeli rakip ebedi dost olduklarını kanıtlar.

hala 15 yaşında aldığı e mail adresini kullananlar

internette ki bütün hesaplarım o e mail adresinin üzerine kayıtlı yani ismi apaçi ismi de olsa mecburen kullanıyorum.

benden aldığını kimseye söyleme

ileride eroin, kokain tarzı şeyler ticaretinde işe yarayacak durumdur.

ülke yanarken geziye çıkan başbakan

obamaya sığınmaya gitmiştir o.

tophane deki bıçaklı piçler

tophanede adam yetişir zannederdim. 10' a 1 dalıyorlar.

1 haziran 2013

türk tarihi bugünü altın harflerle yazacak. bugün devrim günüdür dostlar, bugün yeniden doğacağız.

biber gazındaki madde

biber gazının içindeki "capsaicin" suda çözülen bir madde değil bebek şampuanı veya sütle gözünüzü yıkayın.

artvinde madene hayır

Dünyanın en yüksek debili nehirlerinden coşkun Çoruh’un derince yardığı, sarp yamaçlarında aynı anda dört mevsimin yaşandığı, yedi iklimin meyvesinin yetiştiği, yüzlerce endemik türün can bulduğu eşsiz bir ekosistem, benzersiz bir mikro klimadır Artvin.

Dünyada doğa korumada öncelikli en önemli 25 sıcak noktadan biri Kaçkar Dağları’dır,
Dünyada sadece 100 tane kalmış olan doğal ormanlardan biri Genya’dır,
Türkiye’nin tek biyosfer rezerv alanı Maçahel’dir,
Kafkas ekosisteminin Türkiye’deki tek uzantısı, doğal yaşlı ormanların son yaşam alanı, en önemli yırtıcı kuşların göç yoludur Artvin.

Artvin yaklaşık 20 yıldır üzerlerine çöken bir kabustan kurtulmaya çalışıyor:MADEN belası! Artvin halkı 1990’lı yılların başından beri Cerattepe’de madencilik faaliyetlerine karşı mücadele ediyor. Çünkü Cerattepe yoksa Artvin de yok. Cerattepe ve Genya’nın madencilere teslim edilmesi demek, Artvin şehrinin doğası, insanları, tarihi, kültürüyle yok olması, haritadan silinmesi demek.

Artvin’de maden için gerekli olan ruhsatı iptal eden aynı mahkeme 14 Şubat günü bu kez aynı ruhsatı onayladı. Hukuk bir kez daha haklının değil, güçlünün yanında yer aldı.

Artvinli yılmadı, pes etmedi 6 Nisan günü 15 BiN kişi ile sokaklara döküldü ve hep bir ağızdan: ARTViN’de MADENE HAYIR! Dedi.

“Artvin’de madene hayır!” dediği için Artvinli öğretmenimiz Bilgehan Erdem sürgün edildi.
Bizler, istanbul’da yaşayan Artvinliler olarak Artvin’i yok edecek olan madene bir kez daha hayır demek için 5 Haziran Dünya Çevre Gününde Artvin için sokağa çıkıyoruz. Madenci şirketler: Özaltın ve Cengiz inşaat’a biz kez daha haykıracağız: Artvin’den defolun!

Tarih: 5 HAZiRAN ÇARŞAMBA
Saat: 19.00
Yer: Taksim Tramvay Durağı

reyhanlı ya rağmen akp ye oy veren adam

adamlıktan çıkmış oy makinesi olma yolunda ilerlemiştir.

antalya yı en iyi anlatan söz

karı kız.

iron man 3

filmin sonunda yine sevdiğimiz replik gelmişti.

- çünkü ben demir adamım.