bugün

entry'ler (333)

ben bu yazıyı tanrı ya yazdım

ey tanrı, temizlik imanın şartı diyorsun, sidiği-boku lanetliyorsun, ama insanları 3 öğün 5 vakit işemeye sıçmaya muhtaç yaratıyorsun. bizi çıplak yaratıp tepeden tırnağa kapanmamızı istiyorsun. ey tanrı soruyorum sana: sen bizimle taşak mı geçiyorsun?

irade

özgür olmayan ve asla olamayacak hede.

mümin dede ile ateistin ibretlik karşılaşması

huzur ve irfan kadar olmasa da ibret derişimi fazla paylaşım.

pulp fiction

travolta'nın eroinle kafayı bulup arabasını sürerken, aynı kafayı bize de tattırdığı için teşekkür edilesi yönetmenin filmidir.

girl you'll be a woman soon sahnesi anlatılmaz, yaşanır.

dünyaya gelen eşi benzeri bulunmayan insanlar

(bkz: bülent ortaçgil)

sözlük yazarlarının itirafları

kendi cinsel organıma darbe aldığımda nasıl acıdığını iyi biliyordum. aynı şekilde kızların da aynı acıyı hissedeceklerini düşünerek kavgalarımda orayı nişan alırdım hep. çok tekme girişiminde bulundum. ama çaktırmadan yaptım sözlük. şimdi itiraf zamanı.

ilkokul 3'teyken tabi. şimdi değil *

karizmatik cevaplar

+ sigaranız var mı?
- evet.
+ sigara sağlığa zararlı, kullanmayın lütfen.
- ... *

sevgiliden ayrıldıktan sonraki bir dakika

bakmak fakat görmemektir.

dinlemek fakat duymamaktır.

+ ..... değil mi?
- hıhı evet.

doğru

doğru diye birşey yoktur. eğer ki olsaydı herkes aynı şeyleri doğru kabul ederdi. kalemi gören herkesin "bu kalemdir", kitabı gören herkesin "bu kitaptır" demesi gibi.

yedi yaşındaki çocuğu kuran kursuna göndermek

kuran kursundaki imamların değil de ebeveynlerin kendileri vermelidir terbiyeyi, eğitimi. orada verilen "yapmazsan yanarsın" mesajı, çocukların psikolojisini büyük oranda bozuyor.

girl you ll be a woman soon

nikah masası'nın ingilizce versiyonudur.

aşk

karşı cinsin tamamını bir kenara çekip, sadece onunla seks yapma ve sadece ondan çocuk sahibi olma isteğidir.

aşk monogamidir, üreme güdüsünün farklı bir boyutudur.

bok altın olsaydı olabilecekler

sıçmaya kıyamazdım.

v for vendetta izledikten sonra

natalie portman'a ilan-ı aşk eder duvarında liseli.

herkesi kendine aşık sanan kız

erkekler çok peşinden koştuğu için öyle algılayabilir. ama erkeğin niyeti farklıdır.

ayrıldıktan 1 yıl sonra mesaj atan eski sevgili

ağzınıza sıçmak istiyordur. yeni ayrıldığı sevgilisinin yarattığı ego sıçımını düzeltmek için sizi kullanmak istiyordur. *

sözlük yazarlarının eski sevgili itirafları

eski sevgililer, sizi sevme döneminde hepiniz dünya güzeliyken sonra neden dünya çirkinine dönüyorsunuz? anlamıyorum, aşk her zaman mı boka konar yoksa soğuyunca önceki günlerin negatifi yaşandığı için mi bize öyle gelir?

dünyanın en mantıksız şeyleri

olaylara mantık katma çabasıdır.

nihilizm

hiçbir şeyin olmaması, her şeyin sonsuz olmasıdır.

korkmak

özgürlüğün önündeki demir parmaklıklardır.