bugün

entry'ler (137)

orucun son saatleri

cinganın garı boşadığı vakit de derler bizim oralarda. (bkz: çankırı)

isminden dolayı yakışıklı olan erkekler

(bkz: mürteza) (bkz: cumali)

sözlük yazarlarının şu an üzüldüğü şeyler

kuru ayaz , balığa gidememek , kpss (öyt,öğrenme,program çalışmak) , alan sınavının gelmesi.

galatasaray taraftarı

bir beşiktaşlı olarak nefret ettiğim , itici , futboldan anlamayan , maçta rezil oynasalar bile her zaman biz iyi oynadık diyen , çarşı taraftar grubunun yanına yaklaşamamış taraftar grubudur.

sözlük yazarlarının izleyip bıkmadığı filmler

inception , the prestige , cesur yürek .

sözlük yazarlarının hayalleri

657 sadece bir sayı değildir.önemli olan ona ulaşabilmek.önemli olan 657 ile yaşayabilmek.

sarbi sarıoğlu nu hamster çarkına koymak

koşarken koşarken çarkın dışına atlar bir daha da çarkı denk getiremez.

sözlükte hiç arkadaşı olmayan yazarlar

onlar şakalaşıyorlar , eğleniyorlar.bizde burdayız bize niye olmuyor , bizde niye yok.

behzat ç deki inanılmaz mantık hatası

diziyi çok beğeniyorum ve hiçbir bölümünü kaçırmadım.hatta tekrar tekrar izlediğim de oldu.tek sıkıntılı nokta dizide önceden farklı rolde oynayan adamlar diziye tekrar giriyor ve farklı roller alıyor.yanlış hatırlamıyorsam 3.bölümdeki polis ilerki bölümlerde katil oldu ve bambaşka bir rolde.yine dayak yiyen bir öğretmen ilerde abisini zehirleyen adam oldu.12.bölümdeki patron yeni bölümlerde harun'un babası oldu.bunların olmamasını isterdim dikkatten kaçmıyor.

küfür edilecek olaylar

sigara bitmesi.
saatte bir gelecek otobüsü kaçırmak.
kopya çekerken yakalanmak.
yeni aldığın beyaz elbisenin üstüne türlü türlü çıkmaz lekelerin bulaşması.
tuttuğun takımın yenilmesi.
gereksiz şakalar.

türkçe öğretmenliği

ne yaygara ne yaygaradan niagara ya ulaşmak.amma uzunu amazon yapmak ve bunlara gülüp geçmek.fuzuliyi bakiyi nabiyi öğrenmek ama öğretmen olunca öğretememek.sunumlarla uğraşmak vakit harcamak hep aynı yerde saymak.materyal yapmak dramaya katılmak.bol bol ezber yapmak.osmanlıca köktürkçe bilmek.tüm kelimeleri ekine köküne ayırmak.etkinliklere katılmak topluma hizmet etmek.işte böyle bir şey türkçe öğretmenliği.

yazarların üniversite bölüm tercihleri

bilgisayar mühendisliği ile başlayan hedef hukuk ile devam etti.lisede 3 bölüm değiştirmeme sebep oldu ve sonunda okuduğum bölüm ;
(bkz: türkçe öğretmenliği)

ölürse dizinin bitmesine sebep olacak karakterler

(bkz: erdal beşikçioğlu)

behzat ç

bir daha gelmeyecek böyle dizi üzülüyorum.devam etsin hep ama tadını kaybetmesin hiç.izlemeyen varsa izleyin lan hemen.zaten herhangi bir bölümünü izleyince baştan izleme gereği duyarsınız.ve bir bakmışsınız 34.bölüm çoktan gelmiş.izleyin izleyin iyidir candır can.

tatilde memlekete dönmek

3 yıldır memlekette aynı adamın her seferinde
-nerde okuyon sen ? ne okuyon sen ? sorularına cevap vermektir.

yazarların gerçek isimlerinin anlamları

1.başkan,lider.
bide göbek adı var o da fetheden anlamında.

finallere girdikçe notları atmak

alttan dersler ve yaz okulu olduğu için hala yapamadığım bir şeydir.

sigara yaktıran şarkılar

Ali kınık - Çal kemancı.
Onur Akın - Geceyi sana yazdım.
Müslüm Gürses - Nilüfer.
Mustafa Yıldızdoğan - Paylaşamam.
Uğur Işılak - Aşkın cenazesi var.

kerkük

82 plaka numarası seni bekler kerkük.
(bkz: bizimdir bizim olacak)

okulun geç kapanması

ya sizin okul iyiymiş bizim okul 1 hafta sonra kapanıyor dedirtecek durumdur.

ha bir hafta ha 2 hafta kapansında yeter o bize.