1. 1.
    5 shotla giderılebılır problemdır.
    8 -2 ... painkiller
  2. 2.
    hayata sırtını dönmek ve "küstüm işte oynamıyorum" demektir.
    4 -2 ... asiti kaçmış kola
  3. 3.
    (bkz: öss ye hazırlanmak)
    4 -2 ... eurasia
  4. 4.
    buradaki "alamamak" fiili belli engellerin varlığını göstermektedir...
    geçici bir süre olabilir bu durum.

hayattan zevk "almamak" derseniz budur depresyonun başı. bütün kötülüklerin anası.
    7 ... ya bir sus
  5. 5.
    hayattan zevk alacağım diye kasan bünyenin başarısızlığı soncunda düştüğü durum olur kendileri.
    1 -2 ... no leaf clover
  6. 6.
    "Mutluluğu arayanlar, mutsuz olanlardır" sözünün gerçekleşmiş hali, ama bu sözün anlamını kavramak ve uygulmak ta durumu çözecek diye bir şey yok,sen ne kadar her durumdan üzülmemeye çalışıp düşünmeyip neşeli olursan ol, 2006 yılı itibariyle bu hayat her insanı hayattan zevk almamaya götüren bir sistemdir. Daha ilerki yıllarda bu tür psikolojik vakaların artacağı vakiidir. ilk başta söylediğim söz bilmem kaçıncı yüzyıldan kalma bir atasözüdür, geçerliliğini kaybetmeye yüz tutmuştur. (bkz: trajedi)
    3 -1 ... daglien
  7. 7.
    arada bir insanın hayatında çark eden ve hızla dönen bir topaç mahiyetindeki durumdur ki elbet duracağı bir an mutlak vardır.
    3 ... fayaka
  8. 8.
    madem ki ölücem neden yaşıyorum sorusunu kendi dünyasında irdeleyen ve tatmin edici bir cevap elde edemeyen insanın düşeceği dipsiz kuyu..
    5 ... xiphoideus
  9. 9.
    depresif duygu durumu bozukluğu tanı kriterlerinden biridir.

edit: tanı kriteri sayılabilmesi için major depresyon'da en az iki hafta, distimik bozukluk'ta ise en az 6 ay boyunca hasta da, bu semptomun gözlenmesi gereklidir.
    2 -1 ... peytonpeyton
  10. 10.
    motivasyonun azalması, yaşan ilişkilerin, olayların seffaflaşıp bir karbon kağıdından çıkmışcasına aynılaşması sonucunda bürünülen ruh hali.
    2 ... kurna