bugün

entry'ler (183)

fizilal il kuran

hak dini kuran dili kadar iyi değildir

fizilalil kuran

Kuran'nın Gölgesinde anlamına gelen Seyyid Kutub'un çoğunluğunu hapishanede yazdığı ünlü tefsiri. 16 cilttir.
hak dini kuran dilikadar iyi değildir *

koray avcı denince akla gelenler

(bkz: yapmacık)
(bkz: sonradan bozma)

bence öyle

sözlük yazarlarının film tavsiyeleri

(bkz: euphoria)

adı ile müsamma değil. film baştan sona, yasak bir aşkın insanda uyandırdığı kasvet ve huzursuzluğu muhteşem bir şekilde işliyor.

müstakil gazete

"Yandaş ama bildiğimiz yandaşlardan değil. Yeri geldiğinde iktidara karşı durmasını da biliyor. Geçenlerde Suriye meselesinde Hakan Albayrak, muhalefete örnek olacak şekilde iktidarı eleştirdi. Bu husus beni gazetenin müdavimi olması hususunda ümitlendirdi. Ki zaten ben Posta, Hürriyet bilumum ana akım gazetelerini okumam. Çok fazla yoruyorlar beni. Ama Müstakil Gazete sadece sekiz sayfa. hiç bir reklam yok. Özellikle “banka reklamı” hiç yok. Yani bir zamanlar abone olma gafletinde bulunduğum Yeni Şafak‘taki gibi, Hayrettin Karaman‘ın katılım bankası ile ilgili yazı yazdığı sayfada Garanti Bankası‘nın reklamını görmüyoruz. Bu güzel. Reklam olmasın. Biz kendilerine 1 TL’yi çok görmeyiz efendim. Yandaş olmaları beni ilgilendirmiyor. Yazarlarının yazmış olduğu düşünce yazıları gayet güzel."

sakinblog com

"kişisel, güncel ve sakin bir blog" sitesi.
bu devirde güncel blog sitesi epeyce az. takip edilebilirliği tartışılır.

kişisel blog

tamamen kişisel bir blog daha, sade ve sakin.

survivor all star

vakit kaybı. düşünüldüğü zaman insan bir kaç saat programa neden vakit ayırsın ki? zaman çok hızlı geçiyor ve yapılacak daha anlamlı şeyler var bu hayatta.

kendini çok mutsuz hissedip kimseye söyleyememek

Bu durum gerçekten bir derin depresyon durumu olmamakla birlikte, kişilik bakımından ciddiye alınmayan ve arka planların olduğu bir durumdur.

trt nin yaptığı şerefsizlik

Belli ki AKP hükümetinden nefret eden bir salağın yaptığı, ironik dahi olamayan salakça bir eylem. Bunu yapanın kutsiyet kavramından haberi olmadığını gibi bu sahte görüntüye inananların aklından da şüphe edilmesi gerektiği de kaçınılmaz bir durum.

tarih ve kültür araştırmaları derneği

Türkiye'nin en çok etniklik gerçekleştiren derneği. Bir çok akademisyen ve uzmanın konuk olduğu, insanın hayatını değiştiren bir dernek.

nurcu

son demde başörütülü iffetli aile kızlarının, nurcu gençleri tercih ettiği tecrübeyle sabittir. Zira bu kızlar başka kimselere güvenmiyor. Üstelik, yakışıklılar da...

(bkz: nurcu gençler)
(bkz: badem bıyıklılar)

ayrılık

bir mecburiyet, bir tercih, bir başlangıç
acı, azap ve uzun ve yorucu geceler
daha çok sigara kokar parmakalrın ve daha çok kıskanır diğer insanları
akrep ve yelkovann anlamı daha bir başkadır senin için

hayatın bundan sonra nasıl devam edeceği ile ilgili bir fikrin olmaz
ve insanların tuhaf bakışları arasında bir köşede ayrlığı yaşarsın
eski güzel ve yarınlara umutla baktığın günleri özlersin...

ayrılık iyi bir şey değildir çoğu zaman

sevgilisinin geçmişiyle ilgilenmeyen erkek

insan sevgilisinin geçmişiyle değil, kendisiyle ilgilenmeli. Geçmiş değiştirilemeyen bir olgudur. Geçmişle ilgilenmek insanı paranoyaya kadar götürür. Dünya bir gündür, oda bugün. Bugüne bakalım biz...

camilerin ahlaksızlık yuvası olması

ahlaksızlık kelimesi üzerinde ittifak etmediğimiz bir ateistin sapkın, saçma, gaflet dolu bir sözü.

atatürk dönse söyleyeceği ilk şey

Kemal Kılıçdaroğlu istifa etsin.

gelmiş geçmiş en büyük bilim insanı

(bkz: john forbes nash)

sözlükteki akp düşmanları

Her siyasi düşüncenin karşısında bir siyasi düşünce olduğunu düşünürsek tabii gelen bir durum. Ama neticede düşmanlık kelimesi yerine başka bir kelime kullanılsa daha anlamlı olur.

sözlükteki chp düşmanları

(bkz: sözlükteki akp düşmanları)

twitter

Bizim iş yerinde sadece benim hesabımın olmasını, burada az çok entelektüel birikime sahip olabilenlerin yer alabileceği anlamına geliyor. Yo hayır bir halt bildiğimden değil. Sadece bilgi paylaşımı açısından söylüyorum.

Medya olarak algıladığımızda Facebook'tan çok daha yrı yeri olduğu görülüyor. Ve lütfen değişmesin aynen böyle kalsın.