bugün

ağız burun dümdüz dalınası sevgilidir.

filmlerden dizilerden duyduğu replikleri gündelik hayatına yansıtan sevgilidir o. o ne hindir ooo, o ne cindir ooo. zanneder ki harbiden elit takım böyle konuşuyor rutin hayatta, dizilerdeki o ünlüler falan hep gerçek hayatlarını yansıtıyorlar televizyona. be hey sevgili, ne kadar saf bi kişilik yapın var?

tuncel kurtiz falan markette ''migros kartınız var mı'' diyen kasiyere; ''kredi kartı bankaya bağlılıktır yeğeeenn, market kartı ise sevgiden kör olmaktır'' diyor ya. kenan imirzalıoğlu, zeynep beşerler ile ayrılmış, ayrılırken ''sus, bir kelime daha etme, sakın bir söz daha söyleme. neden mi? çünkü inanırım..'' falan diye janti janti cümleler mi söyledi zannediyorsun hey beyazperde sevgilisi...

benim gözümde bunu söyleyen sevgilinin yiğit özgür karikatüründeki şu adamdan hiçbir farkı yoktur. ahan da link sana [(img:#42739)]. zamana ihtiyacım var dediği an soracaksın dostum ''bi kendin gibi konuş bakıyım?'' diye. anında çıkartmazsa ağzındaki baklayı topum. sıkıldım artık, çok rutine bindi ilişkimiz, artık eskisi kadar sevmiyorum seni, benim için artık başka biri var vs vs... nasıl dökülüyor ağzından bak da gör..

e daha ne zamanı istiyon o zaman? ne göt ağzı yapıyon bana? senin zamana değil, tertemiz bir ''siktir ol git o zaman'' küfrü yemeye ihtiyacın var bence. delirttin lan adamı gece gece, ütopik haline bile bu kadar sinirlendim, gerçekte söylesen mapus damlarında çürüyeceğiz demek ki...
başka bir sevgiliye ihtiyacı olan sevgilidir, salıverin gitsin; gönlü yoktur sizde.
zamanın göreceli bir kavram olduğunun bilincinde olan uyanık sevgilidir. yakaladığı yeni fırsatın eskisine tercih edilip edilemeyeceğini değerlendirecektir bu sürede.
üzen sevgilidir.
Artık sevgilisinin kıskançlıklarından dolayı bıkmış ve düşünmeye ihtiyacı olandır.
Doğruyu yapandır.
"zamana bırakalım" demesi muhtemel sevgilidir. Can çekişen bir ilişkinin son çırpınışlarında hiç bir şey yapmadan sadece uzaktan öylece izlemektir. kendinde suç aramamak, ben bir şey yapmadım diyerek kendini savunmaya çalışıp, en büyük hatanın "ben bir şey yapmadım" diyerek ilişkiyi kendi ellerinle bitirdiğini itiraf etmek olduğunu bilmemektir.

nazım hikmet' in de dediği gibi
"önemli olan zamana bırakmak değil, zamanla bırakmamaktır
şimdi bana geçen o zamanın unutulmaz sancısı kalır
gittiğim eğer bensem söyle bana kimden gittim?
sende yoktum zaten ben,
ben yine bende bittim"

zamana bırakmak hiç bir şeyi çözmez, bir ilişkiyi bitiremeyecek kadar korkak kişilerin ya da bir ilişkiyi sağlamlaştıramayacak kadar güvensiz kişilerin işidir.. ama asla gerçekten sevenlerin işi değildir.

Edit:imlâ
kendisine louis aragon dizeleriyle seslenilse çok etki bırakır. "sana bir şey söyleyeceğim sevgilim, zaman sensin"*
ayrılma süresini uzatmaya, can çektirmeye çalışan sevgilidir. ya da gerçekten mantıklı düşünmek için zamana ihtiyacı olan sevgili dir. bilemeyiz.
bayide zaman kalmamış bi posta vereyim denebilir * *
senden çok sıkıldım demenin başta bir şeklidir...
bana zaman ver, bir bakayım etrafıma daha iyisini bulamazsam yada yalnız olma fikrine alışamazsam, seni geri ararım, yedekte kalman hiç yoktan iyidir mantığıdır.
defolması gereken ve bir daha asla yüzünü görmek istenmeyen sevgili müsvettesi.
vardır bir haklı sebebi ama genel olarak düşünürsek kesin vardır sırada senden daha iyisi.
(bkz: ayrılık bahaneleri)
Artık sevgili olmayan sevgilidir.
-ne kadar zaman istiyorsun soyle ki bende o dilimi bos gecırmeyım.*
- zaman ihtiyacım var cezmi

+ lan altıma yapıcam çabuk.
sizi terkedecektir. kendinizi buna şimdiden alıştırın. tecrübeyle sabittir.
farklı cümlelerle bitiriş yapmak isteyen korkak sevgilidir. bunların ara verelim, sen daha iyilerine layıksın falan filan diyenleri de mevcuttur.
defolsun gitsin nabacaksın onu ve sevgisini...
zamanı bahane ederek...bu süreç içersinde başka sevgililere, aşklara yamanacak kızdır.hee eğer tutmazsa nasıl olsa sen varsin.
sevgisizdir artık, sıkılmıştır sizden. eğer bir hata yapmışsanız ve onu sebep gösterip ara verelim veya zamana ihtiyacım var diyorsa, bilin ki zaten fırsat kolluyordur ayrılmaya. eğer sorunlarınızı oturup konuşarak çözemiyorsanız, ya da sizinle beraber bazı şeyleri aşacağını düşünmüyorsa, beraber geçen onca zamana yazık sevgilidir. ama siz illaki, ne kadar kırılmışsanız kırılın, onun ne kadar gereksiz olduğunu görürseniz görün, ardından üzülürsünüz.
insanoğlu işte..
zaman kazanıyordur.
(bkz: kaçış)
"tüm zamanlar senin olsun, canım benim!" denilir, çekip gidilir.
değerli zamanımız kaybedilmemiş olur böylece.
güncel Önemli Başlıklar