bugün

entry'ler (13)

kürtler allahın bir lanetidir

Irk , dil , din ayırımı yapan birisi daha ıslah etsin rabbim inşallah seni .

berat kandili

Tevbe etmek , bağışlanmak için edilen en güzel dualarla hayırlara vesile olur inşallah hayırlı kandiller.

kanseri yenen öğretmene karşılama yapan öğrenciler

Dünyada ne güzel insanlar var yürekleriyle insanlara en güzel dersi veriyor yeni nesil ne kadar güzel bir olay ya izlerken göz yaşım pıt .

zenginler neden zengindir

Her insanın rızkı ,malı varlığı farklıdır öyle olması gerekiyor yaradan öyle uygun görmüş .

evde kötü yemek olunca moralin bozulması

Eve geliyorsun yorgun argın bir şekilde çok acıkmışsın mutfağa gidiyorsun hiç sevmediğin bir yemek var hayal kırıklığı ,hüsran sonu ağlarım .

otobüsle uzun yolculuk yapmanın kötü tarafları

Bacaklarda uyuşma , bel ağrısı , mide bulantısı ,benzin kokusu ,çok konuşan teyzeler ,sürekli ağlayan çocuklar bu yol ne zaman bitecek ?

yazarlara whatsapp tan gelen son mesaj

Sen yağmuru çok seven küçücük şey,
Ben kendine geç kalan bir adam.
Beni sevmesen de, görmesen de hayat sürerdi yine
Ama kendimi sevmezdim şimdiki kadar
Beni seçmesen de, yok desen de güneş doğardı yine
Ama gülmeyi bilmezdim şimdiki kadar
Birden geldin aklıma yakıverdin ışıkları
Hayret ettim kalbime bazen mutluluktan
Sen kalbime denk gelen küçücük şey,
Ben kendini aşk sanan bir adam.
Beni sevmesen de, görmesen de hayat sürerdi yine
Ama kendimi sevmezdim şimdiki kadar
Beni seçmesen de, yok desen de güneş doğardı yine
Ama gülmeyi bilmezdim şimdiki kadar
Birden geldin aklıma yakıverdin ışıkları
Hayret ettim kalbime bazen mutluluktan.

düğünde hunharca oynayan kürt kızları

Ritme kendini kaptırmış ne verdiyse yapmış komik bir şekilde hareketler edasıyla oynamış kızlar en sonunda gördüğümde ayakkabılarını çıkarıp oynamaya devam etmiş yorulmak bilmemiştir.

sevgiliye gitme dur demek

Giden sevgiliye gitme demek doğrumu arkadaşlar ?
Gururu düşünmeyip yalvarmalı mıyız, ne desek geri gelir.. yoksa giden gitmiştir kalan sahalar bizimdir mi demeliyiz..

kitap alıntıları

''Yaşıyor musun, diye soracaklar ve sen , elbette, evet, diye cevap vereceksin, fakat vücudun itiraz edecek, hayır diyecek, ölü olduğunu söyleyecek.''

erkek cinsini kadından üstün görmek

Ben erkeğim sen kadınsın laflarıyla yıllarca kadınlara psikolojik baskılarınız ,toplumun ayrımcı ,cinsiyetçi bir şekilde yaklaşımlarınızdan ne zaman vazgeçeceksiniz ?

kadınların ben kendim için süsleniyorum yalanı

Yalan değil bu bir gerçektir bakımlı olmak kişinin kendine ayna karşısında baktığında iyi hissediyorum diyebilmesidir.

bayan yanı değil kadın yanı

Bayan değil kadın demesini toplum yıllardır öğrenememiş şimdi mi bu toplum kesimindeki insanlara öğreticez keşke öğrenseler ya ben bayan diye erkeklere bay diyorum kabul etmiyorlar neden biz hep maruz kalıyoruz buna.