bugün

sevdiği entry'ler

ben artık ülkemi huzurla gezmek istiyorum

barış ve huzura aç bir feryat...

savaşın olmadığı diyarbakır'da kebap yemek, urfa balıklıgöl'ü dolaşmak, van gölünün kıyısında çay içmek, doğubeyazıt ishak paşa sarayı'Nı gezmek, unesco dünya miras listesinde olan nemrut dağına çıkmak ve orada gündoğumunu sevdiğimle karşılamak, mardin'in eski evlerini, kiliselerini ve deyruzafaran manastırını görmek, hasankeyf'TE Nehir kenarında balık yemek, yerel çocuklardan rehberlik almak, harran ovasının uçsuz bucaklığını yaşamak, birecik'te korunan kelaynakları sevmek, fırat ve dicle kenarındaki uygarlıkları tanımak, perre antik kentininde tarihe gitmek, güneydoğuda'ki bedestenleri, müzeleri, tarihimizde yer edinen edebiyatçıların evlerinin kokusunu içime çekmek, kısaca özgürce ülkemin tadını çıkarmak, mutlu yüzleri görmek istiyorum.

bitsin artık bu siyasi oyunlarınız.
bitsin artık kandan beslenen çatışmalarınız.
bitsin artık kaotik, aynı fasit dairede dönüp dolanan çıkar ilişkileriniz, para hırsınız.
bitsin artık bu din, silah, ölüm kokan oyunlarınız.

yeter.

ülkemde kürt istemiyorum

Ülkem demişsin ama bu topraklar babandan sana kalan miras değilki... kanla aldık edebiyatı yapacaksan da, gazi, şanlı, kahraman isimlerini alan ve beğenmediğin halkın yaşadığı şehirlerde de döküldü o kan.

Benim asıl merak ettiğim şu, sırada kim var, lazlar mı, abazhalar mı, romanlar mı? Kimler?
Ermeniler gönderildi, rumlar gönderildi. Topraklarına ve mallarına el konuldu. Şimdi kürtler gitsin diyorsunuz... kürtler de gittikten sonra n'olacak? asil kanınıza, üstün ırkınıza hangi halkı layık görmeyip göndereceksiniz?
Ne kadar da ırkçısınız, zavallısınız. Acıyorum size.

kürtlerin düzeyinin çağın gerisinde olması

sanki uçan arabaya biniyor bu oruspu çocuğu dediğim başlıktır. Türkiyenin dünya düzeyinde siklenmeyen bir ülke olduğunu kabullenemeyen ve güneşin türkiye ve türkler etrafında döndüğünü sanan hastalıklı bir piç düşüncesidir.