bugün

entry'ler (268)

millet ittifakı

yediler, içtiler alacaklarını alıp hesabı chp'ye ve başındaki hesap uzmanına kitleyip kaçtılar.

recep tayyip erdoğan

gene kazanan adamdır.
13. Cumhurbaşkanımızdır.

2023 seçimleri

görsel

muharrem ince

"gel muharrem" den sonra şimdide "git muharrem" oldu.
gel-git ile siyaset yapmaya kalırsan olacağın şey siyasi artıktır.

tanım: siyasi gel-gitçi

akp nin oy oranının yüzde 30 altına düşmesi

(bkz: hayallerde yaşıyor bazı ibneler)

21 şubat 2023 ekşi sözlük ün kapatılması

geç bile kalınmış uygulamadır.

devlete, devlet adamlarına her önüne gelene iftira atan çukurun kapanması. iyi olmuştur.

mucize doktor dizisi

tıp ile ilgili mantıksızlıklarına rağmen güzel mesajlar veriyor ve ali’nin her hareketi sempatik neredeyse.

askerlikte ilk gece

etrafta gezinenin, sigara içmeye çıkanın, tuşlu telefon ile tıkır tıkır mesajlaşanın, pencere açıp kapayanın en çok olduğu gecedir. sonrasında zaten eğitimden herkes pert olduğu için 11-12 gibi herkes mışıl mışıl uyur. ses çıksa da siz de yorgunluktan duymazsınız bile. yalnız horlama sesine hiç gelemiyorsanız sıçtınız. net.

az konuşan insan

ben(d)im. gerekli görmediğim hiçbir şeyi yapmazdım çünkü veya yapmamaya çalışırım en azından. bunun zararını çok gördüğüm için de vazgeçtim bu tutumumdan. tutum derken yanlış olmasın, az konuşmaktan söz ediyorum yoksa hala gerekli görmediğim şeyleri yapmam, gördüğüm zararlardan sonra konuşmayı gerekli gördüğüm için konuşuyorum. gereksiz gördüğüm zaman konuşacak bir şey de bulamazken şimdi saatlerce neredeyse aralıksız konuşup sürekli devam ettirecek yeni bir şey bulabiliyorum... konuşmayı gerekli gördüğüm sürece.

cem yılmaz ın kaçamak filminin gişede çakılması

kucağına tekrar kaz alarak ortalıkta dolanabileceği bir durumdur.

hala bunun filmlerini izleyen varmı, bunlar sayesinde sinemamızın durumu yerlerde.

16 nisan 2017 anayasa değişikliği referandumu

at hırsızlarının kaybettiği ama çamura yattığı seçimdir.
ağlamayın la yeter 2019 a hazırlanın bari

mühürsüz oy pusulalarının tamamında evet çıkması

300bin görevlisi olan chp'nin tüm görevlilerinin bu işle alakalı oldugunu gösterir.

ayrıca hdp+saadet müşahitleri ile birlikte chp müşahitlerine de laf sokmanız demektir.

mühürsüz oylarla yüzde 51 hayır çıksaydı ne olurdu

şimdi itiraz edenlerin hepsi demokrasi, saygı, irade, halk vs gibi cümlelerle işi geçiştirirlerdi.

mühürsüz ne la attınız bir şey yürüyonuz hala ordan.
orjinal filigranlı pusula ve zarflarla o 300bin görevlinizle müşahitinizle ne halt yediniz.

meral akşener

Şu an hala kullanım süresi devam etse de bir zaman sonra kullanılmış ve atılmış siyasetçi olarak anılacaktır.

doğu perinçek e pkk lı diyen orospu çocuğu

(bkz: ne diyem mahmut mu diyem)

görsel

evetçilerin seçimin yenilenmesinden korkması

tekrarından da Evet çıkacağından dolayı boş tıngırtı.

(bkz: ağlıyacaksan oynamayalım)

ülkenin yarısı hayır derken yeni sistem getirmek

%50.000001 Hayır çıksaydı sesi çıkmayacakların ikiyüzlü höykürmelerine bakmaksızın demokrasinin gereğidir.

akam dan büyük referandum iddiası

iddia sahibinin oturma organından bildirildi şimdi hava durumu

tanım: iddiadan öte geçmeyen sallamasyonlardan bir tanesi.

16 nisan 2017 referandumunun tek cümlelik özeti

"Evet"

tabi ki de evet

Tabi lan ne ya ne sandın diye pekiştirilmesi gereken tepki.