bugün

entry'ler (9)

her yerde olmayan laf koyucu iletiler

otunu suyunu bilmediğin gönüllerde koyun gütme yoksa kaçırcağın keçilere çobanlık edemezsin.

melekler bize yardım ediyorlar

bakırköy e bi cafeye fal baktırmaya gidecektim iş çıkışı metrobüste ayakta meleklerle alakalı bir kitap okuyordum. tamda onlardan işaret isteyin kısmında...
bana yanımda olduklarına dair bir işaret göndermelerini istedim.
falcıya gittik. arkadaşım ısrarla esmer bayanın çok güzel baktığını söyledi ve biz 3 arkadaş ismimizi yazdırdık. içimden bir ses arka taraftaki sarışın bayana gitmemi söyledi. meleklerim ona mı gitmem gerekli dedim evetse işaret yollayın dedim; birden kolyem masaya çarptı ve ucu çıktı. direk ismimi değiştirdim. sıra bana geldi. fala inanma falsız kalma derler ya, biraz da tahminde bulunarak bir şeyler söyledi, kendi kendime neden acaba? sorusunu sorarken; bana 3 tane tarot kartı seçtirdi, 3. kartı seçerken bile meleklerimden yardım istedim, gözüm kapalı elim hangisine gittiyse onu seçtim,
ve falcı onlar senin yanındalar ve sana yardım ediyorlar dedi. tüylerim diken diken oldu o an. kartı gösterdi kart melek kartıydı. cok net hatırlamıyorum ama altındada biz senin hep yanındayız merak etme sana yol göstericez gibi bir şey yazıyordu. fal bakan ablaya beni ona meleklerin gönderdiğini söyledim. oda ben dün onlarla konuştum ve artık bana işaret yollamıyorlar diye küstüğümü söylemiştim dedi, dün ona kuş göndermişler. uzun zamandır da melek kartını çıkmasını bekliyormuş, ben oradan ayrılırken meleklerime teşekkür ettim,
onlardan yanınızda olduklarına dair sadece bir işaret göndermelerini isteyin. göndereceklerdir.

selcan taşçı

bedel kitabının yazarı. çok başarılı fikirlerini tüm açıkyürekliliğiyle ve cesaretiyle ortaya koyan korkusuz yazarlarımızdan.

fotoğraf çektirirken yan durmak

genelde bayanların her seferinde durduğu pozisyondur. genelde burunları küçük çıksın diye yapılır.

telefonda satış yapmaya çalışan satış elemanı

gerçekten çok zor bir iş. ben 2 yıldır bu işin içindeyim. her yiğidin harcı değil. bu telefonda en başta dinlemeyeceğim diyen kişileri anlamıyorum oysa ki gerçekten ihtiyacı olan bir ürün olabilir. sizlere önerim ilgilenmeseniz de dinleyin. bu zaman da öğrenmek için bir sürü şey yapıyoruz. varsın telefonda biri size bunları anlatsın. inanın o an ihtiyaç duymasanız da ihtiyacınız olduğu bir zaman gelecektir. gerçi benim müşterilerim beni dinliyorlar. sattığım hizmetleri de alıyorlar genel olarak. ben memnunum ama itiraf etmek gerekirse eskiden bende dinlemezdim. şimdi biri beni arasa da satış yapmaya çalışsa diye bkliyorum.

rüzgar aksoy

gerçekten çok içten, sevecen bir insan. üstelik çok yakışıklı.

onur tuna

bence çok yakışıklı. geleceği parlak hatta kıvanç'a rakip olabilcek bir oyuncu.

sigarayı bırakma nedenleri

sevgilim içmiyor ve sabahları iğrenç olan bir ağız kokusu. cilt, diş, erken yaşta yaşlılık:)

kıskanmayan sevgili

kıskanmıyorsa ya kendine çok güveiyordur ya da sevmiyodur. sonuç olarak ikisinden de sevgili olmaz.