bugün

entry'ler (8)

kendi ve yiğit

yiğit tam evlenilesi bir insan.*

black

içinde ruh barındıran şarkı.*pearl jam ne kadar gerçekse, şarkıdaki ruh da bir o kadar gerçek..
başka türlüsü mümkün değil zaten..

karışmasın kimseler

şarkının ortalarına gelindiğinde birol ışıkların kapanmasını ister..ağladığını belli etmemek adına..
kimse karışmasaydı da yaşasaydın aşkını doya doya be der insan..hiç bir derdin yokken sen de ağlarsın..
herkese dinlenmesi önerilmemeli.

aşk kokusu

kokuyu ilk aldığında bu neyin kokusu ki böyle ımmm denir..sonra yanındakine yaklaştıkça kokunun aranızda yoğunlaştığını anlarsın..vay be gerçekten varmış dersin.

izmir denince akla gelen şeyler

güzel kızlar derler ama kesinlikle katılmıyorum.
yakışıklı erkekler, rahat kızlar, sıcak esen rüzgar...

with arms wide open

if i had just one wish
only one demand
i hope he's not like me
i hope he understands
that he can take this life
and hold it by the hand
and he can greet the world
with arms wide open...

dünyaya yeni açılmış gözlere söylenebilcek en harika sözler..

forrest gump

--spoiler--
düzgün yürüyebilmek adına ayağına takılan demir parçalarla yürümeye çalışırken ,kanalizasyon demirlerine takılıp sendelediğinde..." hıçkırıklara boğan başarılı bir film..tom hanks gerçekten iqsu düşük bir adam heralde , bu kadar iyi oynayamaz yoksa.. ayrıca o kadar temiz ve saf olduğu için mi bu kadar aşık o kadına herşeye rağmen..gerçekten bir forrest olmak isterdim dedim film bittiğinde..ve bir soundtrack bir filme bu kadar mı uyar?
--spoiler--

cry for you

çoğu kişi tarafından tool grubuna ait olduğu sanılan * , ancak ashe grubuna ait şarkıdır.
"Won't you reach out and touch my heartache, feel it beating, please don't throw it away." mısrasında kalp atışları duyulmaktadır.