bugün

entry'ler (45)

cormoran

Otomobil lastik markasıdır efendim, Michelin yan sanayisidir, Sırbistan üretimidir. Riken ile desenleri aynıdır, yol ile münasebeti fena değildir “kanaatimce” fiyat performans olarak makul fiyatı, yurdum yol şartları göz önünde bulundurulduğunda alınabilecek lastiktir. ( garanti şartları riken kadar iyi değildir)

beş yıl sonrası için bir öneri bırak

B.E. Sisteminden ayrılma , ekonomik çıktı sağlayacak ar-ge projesi üret/geliştir. Tebessüm yüzünden eksik kalmasın, sadece zor zamanlarında değil bolluk bereket zamanlarında da bol bol dua et. Anne/ baba/kardeşi daha çok vakit ayır, Gönüller’ini al, güzel hatıraların olsun.

gsray

inişe geçiyoruz, lütfen kemerlerinizi sıkı bağlayın . Uzun vadenin kısası, ekmeği yendi

bimcell

En asil duyguların operatörüdür kendileri, yüksek indirim (hard discount) modelinin türkiye'deki ilk temsilcisi bim birleşik mağazaların çıkardığı yeni ürün dost süt, dost yoğurttan sonra dost paket fevkalade bir girişim. yaklaşık 5 yıldan beri kullanıcısıyım ve şuana kadar herhangi bir problemim olmadı, ıphone 6 telefonunda operatör kısmında bımcell ibaresinide görenler şaşırmıyor değil, fikir olarak süper hali hazırda türkiye'nin her yerinde köşe başlarında insan sirkülasyonunun en fazla olduğu, herkesimden insanın iki bilemedin üç günde bir uğradığı çalışanların karton kolileri açıp ürünleri raflara dizdiği, yerleri silip, kasada ürünleri geçirdiği yetmezmiş gibi bir de kontör yükleyecekler bu iş tutar abi velev ki tuttu da. dahice bir iş fikri hiçbir yatırım yapmadan varolan bir gsm şirketiyle anlaşarak mağazalarının işlevselliğini arttırarak toplam ekipman etkinliğini (OEE) uçuran şirket beni düşündüren bundan sonra ne tür bir yeni hizmet vererek halka arz edecek mağaza.

bimcell kullanan bir milyon kisi

ıphone 6 telefonunla katıldığım topluluk.

mezuniyet kınası

Yüksek yüksek lisanslara başvuranlardır.

takma diş

“implant” diye adlandırılmaktadır. Piyasası olan, para eden yerli malı üretilenleri de ithal edilenler gibi kaliteli olan dişlerdir.

bir kadının güzel olduğu nasıl anlaşılır

Güzellik baktığın şeyde değil, bakışında olmalı. Güzel olan, yüz gözünün gördüğünün değil, gönül gözüyle gördüğüdür. Güzellik, değerli bir insanın erdemini ortaya çıkarır, kusurunu gizler. Annem her zaman şöyle derdi güzellik için ''yüzü güzele doyulur, huyu güzele doyulmaz'' diye yerden göğe kadar haklıdır. Bir kadının güzellik kıstası ölçülebilecek bir şey değildir. Gidip aynada kendinize bakın, muşmula suratlılar. Kir akan çirkinliğiniz yüzünde değil içindedir. Aferdersiniz ama bok atsan yapışmaz duruma geliyorsunuz o makyajlarla, en afeti devranınız dahi on bilemedin on beş yıl sonra makyajlarla sakladığınız çirkinliğiniz sizi iki kat çirkin gösterecektir. Kosmoz görse gelme der yüzünüze o derece. Çernobilin hangi mahallesinden çıkıp geldin bu sözlüğe, Denize düşsen köpek balıkları karaya atlar, yolda görsem yolumu değiştiririm, bir kadındaki gerçek güzelliği kapatan şu makyajı kullananlara sözüm kimde bir güzellik varsa, bilsin ki ödünçtür. Güzellik, aynada kendini seyreden sonsuzluktur. Gençlikte ve güzellikte, akıl arama diye boşuna dememişlerdir. Dünyada herkes güzel olan şeyleri güzel olarak bilirse, çirkin olan şeyleri de tanır. iyi olan şeyleri iyi olarak tanırsa, fena olan şeyleri de bilir. Son sözüm bu yazıları okuyanlara sen böyle güzelken bana söz düşmez. Bakma böyle yazılar yazdığıma, ben aslında Oku! Emrine amade seni okuyorum sevgili. (Ne biçim bir çıkmazdayım ne yazdığımı bile bilemiyorum konu görsel güzelliğin tarifi olunca şunu da unutma ki bu dünyada en güzel şeyler en gereksiz şeylerdir, tavus kuşu ve zambak gibi.)
Ve yüz güzelliğine kanıp ( - diğer tüm kriterleri görmezden gelenlere) evlenenlerin hayatlarında yiyecekleri en büyük kazıklanmadan önceki soruya (hiçbir baskı altında kalmadan bu kadını eşiniz olarak kabul ediyor musunuz) vereceği cevabı herkes biliyordur herhalde.

bu sabah nasıl uyandınız

Şükürler olsun pazartesi’ye ulaştık diyerek (maksat haftanın ilk iş gününü belirtmek)

geceye bir söz bırak

Yuvanda sıcak bir ortam yaratmak için elinden geleni yap.

16 nisan 2018

Şükürler olsun ki pazartesidir. çalışmayı o kadar özlemişim ki hafta sonu sıkıntıdan patladım, pazartesiyi iple çektim ve nihayet yaklaşık 6 saat sonra çok sevdiğim işimin başında olacağım (tabi ölmez sağ kalırsak), heyecandan uyuyamıyorum.

kuran ile incil arasındaki farklar

Biz insanların değeri, okuduğu kitaplarla ölçülür.

gecenin şiiri

Kişi, kâmil oldu mu üstad mertebesinde,
Ona madde üstünde bir değer vereceksin...
Baktın ki; hali, tavrı değişti meclise gelişte,
Çüüşş... deyip, sırtına bir semer vereceksin!

kuran ile incil arasındaki farklar

''Tek bir kitabın adamı olmaktan kendini koru! Benjamin Disraeli''
-sanırım yeterince açıklayıcıdır...

temel karamollaoğlu

bir anda konuşulan adam olması tesadüf değildir. işte siyaset böyle ilginç birşey. gündem öyle bir şekillendi ki, %0.7 sp’nin marka değeri %10-11 alan mhp’den daha fazla artmış durumda.
ak parti, mhp’yi pazarlık yapmadan ittifaka dahil ederken, sp ile günlerdir pazarlık yapıyor. bu da sp’nin kamuoyunda popülaritesini çarpan etkisini gün ve gün arttıyor. arada erdoğan'a atarlandığına bakmayın eninde sonunda cumhur ittifakına mecbur bırakılacak. akp ile geldikleri köken, ideolojiler zaten birbirine yakın. burada aklımı karıştıran bir kişi daha var kilit isim abdullah gül, yakında tüm saflar iyice belirginleşir. temel reis ya gülden direktifler alarak danışıklı dövüş oyunları yapıyor olabilir veya ileride gül ile aynı amaca hizmet ederek (veya gülü kendi saflarına dahil ederek) projeler gerçekleştirebilirler. ama unutulmaması gereken bir nokta var ki gülü seven dikenine katlanır, parti arasında gül mü dikeni mi ayrımları başlayabilir. sp hakkında şunu söyleyebilirim hoca hayattayken talebelerine çok iyi dersler verdiği, talebeleri ise bu aldıkları derslerden dışarıya çıkmamaları(has talebelerden bahsediyorum ki bunlar türkiyeyi iyi tanıyan bilen insanlardır, kamalak, karamollaoğlu, asiltürk şevket kazan, ahmet tekdal, şevki yılmaz, hasan hüseyin ceylan, ibrahim halil çelik, süleyman arif emre, recai kutan, fehim adak ) kısacası aksakallılar sözü yabana atılmayacak, düşmanlığından sakınılacak insanlardır. ben eli maşalının yerinde olsam yanıma yaşlı kurtları toplayacağıma, aksakallıları toplarım, çünkü kurtlara güven olmaz ama aksakallı dedeler bilgelikleri ile yol gösterirler, hayat kurtarırlar, vesselam.

evlenecek erkeklere tavsiyeler

Evli bir çitfin aynı konuda evet dediği son yer nikah masasıdır.

geberdiği duyulunca güne iyi başlanacak kişiler

Tabiki de terör örgütleri ele başları...

eşinizin ayağını yıkar mıydınız

''Hastalıkta ve sağlıkta, iyi günde ve kötü günde, yoksullukta ve bollukta, ölüm bizi ayırana kadar seni seveceğime'' diye başlarız cümlelerimize ayak yıkamak ne gerekirse altını bile temizlerim, babannelerimiz, anneannelerimiz yıkamamışmı eşinin ayaklarını ne varki yıkamakta öperim öper o ayakları

sahibinden araç yalanları

Tiner kokan açıklamaları vardır, belirli bi aşamadan sonra yalan söyleme konusunda fenafillah mertebesine ulaşılır. Edebi yönden ikna kabiliyeti güçlü olanlar elindeki hurda araçları bile satabilirler, vesselam

bu başlıkta ingilizce entry giriyoruz

I don’t know what to say.