bugün

entry'ler (52)

nihat hatipoğlu ile deprem özel

bu gerçek olamaz, kaza ve kadere inanmak konulu en sonunda ölenler şehit oldular rahat oluna bağlanacağını tahmin ettiğim bir yayın olacak sanırım.

cehapeliler seloyada oy verir mi

böyle bir günde böyle saçma sapan bomboş bir başlık açılması, çok garip bir ülkeyiz vesselam.

deprem oldu diye hükümeti suçlayan tip

deprem oldu diye değil, önlem alınmadı ve hızlı müdahale edilmedi, organizasyon sağlanamadı, çürük yapılar denetlenip engel olunmadı, eski yapılar mühürlenip yıkılmadı, ordu yardıma erken çağrılmadı vs. vs. gibi konularda tepki gösteriliyor. deprem oldu diye hükümet eleştirilse japonya da hükümet kalmazdı. insanlar çok bilmişlik yapmaya ne meraklı böyle.

erdoğanın karşına terlik konulsa bile oy vereceğiz

silivriye götürülecekler listesi yapma fikri, çık aklımdan.

tuğba ergen

Eskişehirde mekan işletmecisi sevimli bir arkadaş.

istanbul un müslüman bir halk olması

ben müslüman değilim ama istanbuldayım, geneli yansıtmayan bir önerme maalesef.

merkez bankasının ihtiyat akçesi

ne ihtiyat akçesi kaldı, ne deprem vergileri kaldı, ne ek bir ödenek var, darphane boyuna kağıtlara mürekkep püskürtüyor bakalım paramız daha ne kadar değer kaybedecek.

cengiz holding

bağış yapmış bravo diyen arkadaşlar şunu tam olarak bilmiyor olabilirler, bu bağışların neredeyse tamamı vergiden düşülebiliyor yani vergi ödeyeceğine bağış yapıyor, devlete millete gitmesi gereken vergiden oluyoruz yani pek bir şey değişmiyor bilginiz olsun.

anayasadan türk tanımını kaldırmak istiyoruz

bu söylemde bulunan bir partinin millet ittifakı içerisinde yer almaması lazım gelir. kendilerini hdp nin bulunduğu diğer bir ittifaka davet etmeliler, seve seve gideceklerini tahmin ediyorum. millet ittifakı kendilerine 2 beden büyük geldi sanırım.

türkiye deki çingeneler vs ecnebi çingeneler

ingilizlerin gipsy leri meşhurdur ama kendilerine çingene denilmesinden pek hoşlanmazlar. aslen hindistan kökenlilerdir.

kadınların iyi kalpli olduğuna inanan erkek

iyi kalplisi vardır muhakkak ama bana denk gelmedi henüz, aramaya devam.

galatasaray ın aldığı haram 3 puan

sivasın gölü sayılsaydı yine 1 puan alacağı için aslında haram olan puan sayısı 2 olmaktadır.

deniz kalender

millet fenomen olduktan sonra reklam işbirliği yapar bu kız kitap yazmış iyi mi. entelektüel güzellik uzmanımız da var artık.

dinler arası diyalog

evet ortaya atan kesim bellidir fakat diyalog çok sığ bir kelimedir. her inançtan veya inançsızlıktan insan birbiri ile diyalog içinde olabilir fakat dinleri birleştirip yeni bir kültür sentezleyelim fikri pek kimselerde yoktur diye umuyorum.

akide şekeri ile limon kolonyası olan bakkal

80li 90lı seneler olsa gerek, kapısının önünde plastik top olan mahalle bakkal amcaları dönemi daha süpermarketler ve avm ler yaygınlaşmadan önce.

5 ocak adana nın kurtuluşu

güneşe kurşun sıkan bir memleket fransıza neler yapmaz, iyi bile dayanmışlar. kutlu olsun şanlı adanamıza.

victor nelsson

dün birkaç kendini yere atma videosunu izledim, gerçekten hakemleri kandırmak bu kadar kolay olmamalı adam yanından geçiyor rüzgarı ile yüzünü tutuyor, çok enteresan.

ermenileri sürmeyipte beslese miydik

evcil hayvan beslemek çok daha makbule geçerdi. tamam humanistiz ama o dönem doğuda katliam yapan silahlı ermeni çetecilere kalın burada da basılmadık köy bırakmayın mı denseydi yani? soykırım yoktur ama zorunlu göç gerçektir.

şımarık insan neye güvenir

bazen parasına, bazen tipine, bazen çevresine, bazen karşısındakinin vicdanına ama kesin olarak güvendiği bir şey vardır. eğer güvendiği bir şey yoksa genelde bu tarz kişiler daha toleranslı olabiliyor, daha ağır şakalara katlanabiliyor, daha alçak gönüllü olabiliyor, muhtemelen zorunluluk etkisi.

eskortluk varken kasiyer olan tip

namuslu kasiyerleri yoldan çıkma girişimi gibi olmuş başlık. herkes kendinden sorumludur, isteyen istediğini yapar bize ne.