bugün

...olduğunu sanması...
Çünkü orada gösterilmek istenen ya da zannedilmek istenen bir ortam var.
hayır mesela ben arabesk takılıyom hüzün keder kaos takipçim az kimse beğeni atmıyor. napıyım yapmacık olamıyorum. bir kız taniyorum tüm maaşı krediye bağlı lüks takılıyor ve instada paylaşıyor. erkekler ise lüks arabada cafelerde. ekonomi tabi iyi derler a haber gibi uygulama.
Kredi kartının nimetleri.
içlerinde kopan kıyametten bir nebze de olsa kaçıp, ikinci yani siber hayatlarında mutlu görünme/olma gibi bir kaçış yolları vardır. Elbet herkes aynı sebeple kullanmaz, fakat sosyal medyanın en bağımlılık yapıcı en güçlü sebebi budur. Boşluk doldurmak.
Herkes, foto çekerken peynir der, güleç yüzlü çıkar, ondan olmasın, denilesi.
o kadar cicişlik, realist bünyeme fazla olduğundan instagram kullanmıyorum.
instagramda herkes mutlu değil, gerçek mutluluğun yaşanacağı/paylaşılacağı asıl yer de instagram değil.

şahit olduğunuz tavır bir nevi elaleme karşı kuyruğu dik tutma politikası.

gerçek derdi olan kim instagrama çıkıp ey ahali bakın ben acınacak durumdayım der ki?

çok ciddiye almamak gerek.
ne yapalım ölelim mi amk.
Fotoğraflara bakınca gözüken durumdur.
Evli çiftler çok mutlu, aşk yaşıyor. Kocişim falan.
Ama bakıyoruz bir ay sonra boşanmışlar.
herkes mutlu değil. öyle görünmek istedikleri için öyleler.
Yani şöyle düşünün 1 fotoğraf atıp tüm gününüzü öyle lanse edebiliyorsunuz. Halbuki tüm gün öyle misiniz?
Vallahi öyle. Herkes çok mutlu fit. kimsenin derdi yok herkes melek ve duyarlı. Herkes çok güzel hayatı harika yaşıyor, kendinden memnun. Harika ilişkileri ve aileleri var. Herkes her gün kitap okuyor, spor yapıyor hep belgesel izliyor. Herkesin herkesle arası süper ötesi. Kimse birbirinin arkasından dünya dedikodu yapıp yan yana canımlı hikayeler atmıyor ve kutlamalar yapmıyor. Vay be ne ütopik ne ütopik.
Bi tane kız var fotoğraflarında filtre kullanıyor böyle fit balık etli dersin ooo tam kıvamında. Ama bi buluşun görüşün mesela. O mutluluk da öyle bişiy.
sahte insanların sahte mutluluklarıdır.
görsel
Kimmiş onlar?
Bende ekli olanların alayı kan ağlıyor mk.s

Böyle dert, böyle ızdırap yok o derece yani.
Sıkıcı.
herkes mi mutlu , herkes mi zengin, herkes mi gezgin herkesin mi iphonesi var, araba , kahve kitapla story atmayanı dövüyorlar mı ?

kızın biri bana sordu sen fake misin diye. niye dedi paylaşım yapmıyorsun resmin az ben öylesine açtım dedim. gereksiz görüyorum sevmiyorum dedim öyle paylaşım yapmayı dedim. o da ben beni güçlü görsünler diye paylaşıyorum dedi.

yani meali hava atma şeysi heralde. birde yıkık ağlak aşk acısı çeken grup var. yıkıldım ama şimdi daha güçlüyüm mod on cular.
insanların kendi matrix evreninde yaşamasından dolayı yaşadığı mutlulukta tamamen sanal ve sahte ne yazıkki.
sallayın başkalarını. Şöyle bir şey var ki düzeni siz düzenlediğinizde elinizde kalıyor. Herkes kendi halinde mutlu.
Gülmezsem yedi sülalenize söver gibi çıkıyorum. Mutlu olduğumuz yok.
genel de kocişkoyla pompişko selfisi atılan saçma yer.
insanlar mutlu değil arkadaşlar herkes rol yapıyor.
görsel

göstermelik hayatlar yaşayan insanların diğer insanlar üzerinde oluşturduğu etkidir.

kiralık araçlar , borç harç içerisinde gidilen tatil , boğaz yemekleri.

insanlar bunları güçlükle yapabildiği için ardlarına giren kazığı unutmak amacıyla çok mutluyuz , çok eğleniyoruz şeklinde yapmacık tavırlarla gönderiler paylaşıyor. gönderilere beğeni yorum geldikçe de 'doğru yapıyorum galiba' diyip bu gösterilen ilginin bağımlısı oluyorlar. ve bu domino etkisi ile ilerliyor.

hakkımızda hayırlısının olması dileği ile.
"istisnasız instagram kullananların alayı aptal geliyor bana" diye buyurmuş bir adet zekâ ölçer.

instagram kullanan birisi olarak bu önermeyi reddederken, böyle bir önermede bulunan insanın aptal olduğunu düşünüyorum ben de, hadi bakalım hodrimeydan.

doğru dürüst paylaşım yapmayan bir insan olarak yalnızca mutlu anlarımı paylaştığım da söylenemez. yani baktığınız zaten "herkes" kelimesinden ötürü başlık da yanlış bir önerme diyebiliriz.

kimisi yalnızca basit bir görüntü koyup, arka fona dayıyor müziği. aşk acısı çektiğini belli eden hareketler içerisindeki bir insanı mutlu olarak tanımlamak da sizin gözlem kabiliyetsizliğiniz.

kimse kusura bakmasın.